Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Takie pytanie .Gdzie macie zamontowana gasnice ? Dostałem ją w takim pokrowcu gdzie znajduje się trójkąt, apteczka i gasnica i to wszystko jest w na wierzchu w bagażniku . Mysle żeby to wszystko schować i jak na razie upchnąłem apteczke i trójkąt we wnęce z kołem zapasowym i została gasnica i tu brak pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaką masz wersję nadwozia. W kombi pod podłogą (mam normalne koło zapasowe) mam schowaną całą torbę z gasnicą, kompresor, kolejną torbę z akcesoriami (żarówki, bezpieczniki, mały zestaw narzędzi itd) i mam jeszcze trochę miejsca. W hatchbacku to co widać na testach różnej maści to torba z gasnicą leży po prostu w bagażniku. W salonie można dostać uchwyt na gaśnicę, który montowany jest po stronie pasażera - tam jest przygotowane miejsce fabrycznie, dokręcają tylko blaszkę pod wykładziną i sam uchwyt. 

_20180701_084407.JPG

Edytowane przez gwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hatchbacka i ten uchwyt z gasnica tez ale mocowanie koło pasażera to średnio wygląda myslałem żeby ja z boku w bagażniku przykrecic

 

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Ciekawe jak się do niej dostaniesz jak bagażnik będzie załadowany oraz czy zdążysz jej użyć???

 

Kiedyś pod blokiem zapaliła się MII, gościu wykorzystał swoją gaśnicę i dwie pożyczone z samochodów, które przejeżdżały. Efekt praktycznie zerowy, dogaszała straż pożarna. Mieli blisko i byli praktycznie po 10-15 minutach, a i tak wnętrze już się zapaliło. Więc tak jak napisał  airbitesgaśnica przy tej wadze to raczej ozdoba i proponował bym raczej uciekać niż gasić. W MIV kombi podłoga jest dzielona, więc z wyciągnięciem nie ma problemu nawet jak mam załadowany bagażnik, zajmie to mi może z 5-10s dłużej niż jakbym miał ją zamontowaną od strony pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leży w bagażniku koło koła (MIV htb) - taką gaśnicą to sobie można papierosa zgasić. Wozicie ja tylko po to bo takie są przepisy.

Jak się auto pali to się spiep..a, bo guzik można tą gaśnicą ugasić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii stosowania gaśnic: to są gaśnice wożone po to, żeby ugasić mały pożar, np. jak auto leży do góry nogami -> dwóch gości z innych samochodów, którzy widzą coś takiego - biegną ze swoimi gaśnicami - jeden gasi, drugi wyciąga kierowcę z wraku. Samochód zapali się z opóźnieniem. Ergo komuś na ulicy, w mieście się coś zajara, zatrzymuje się 4 samochody, każdy kierowca biegnie za swoją gaśnicą i zalewają silnik. Sytuacje z życia. Tylko tyle i aż tyle. Także @Andrzej-2010 - tu brak celności wypowiedzi. Gaśnicę, jak i apteczkę, wozimy raczej nie dla siebie. Ja również wożę pod podłogą bagażnika - do wyjęcia w kilkanaście sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby jeszcze to tak działało.

W Polsce w większości przypadków każdy Cię ominie i pojedzie dalej, bo ma wywalone na to że coś się dzieje.

Oczywiście są wyjątki: bo ja czasami potrafię się zatrzymać jak widzę że ktoś stoi na poboczu i grzebie (z pytaniem czy nie trzeba pomóc), albo jak widzę że kręci auto i nic się nie dzieje - bo może trzeba będzie szarpnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, ale statystyka pokazuje, że jednak zawsze ktoś się zatrzyma. Opisane sytuacje zdarzyły się - pierwsza koledze, drugą widziałem sam - ale już nie wysiadałem, bo kilka aut przede mną stało jak dojechałem i każdy miał gaśnicę w ręce. Także wicie, rozumicie - różnie bywa, ale może właśnie takie dysputy komuś uświadomią jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!