Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 3 1,9 DCI


thomaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 Proszę o ocenę auta z ogłoszenia. Nic podejrzanego nie rzuciło mi się w oczy? Oczywiście pytanie czy warto zainteresować się tym egzemplarzem, czy szukać czegoś innego?

Chciałbym pojechać i zobaczyć ten samochód - mam do miejsca sprzedawcy ok 100 km.

Samochód znajduję się pod linkiem  - https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-bardzo-dobry-stan-navi-131-km-ks-serwisowa-ID6AnCiL.html#6f5dfc31fd

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym nie pojechał po 8-letnie autko z Niemiec, które na zdjęciach wygląda niemal idealnie, a kosztuje tyle, że handlarz musiałby pracować charytatywnie. No i nigdzie w ogłoszeniu nie jest napisane, że samochód jest bezwypadkowy. Odnośnie wyposażenia - jest bardzo dobrze - fajna wersja. Jeśli nie masz doświadczenia z Renault, obejrzałbym wpierw kilka egzemplarzy bliżej domu, a później wybrał się ewentualnie trochę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaciekawiły opony.

dziwne , że 3 lata temu były już wymieniane opony:  Opony letnie Michelin 205/55/16 z 2015 r

choć kto bogatemu zabroni?

Ja opony zmieniam na nowe  powyżej przebiegu 200 tys km , a to auto miało zmieniane opony przy przebiegu ~120 tys km? 

Fotele oba (!) raczej mocno wypierdziane.

W mojej Megi, co ma 300 tys km chyba wyglądają lepiej.

Dziwnie sprzedawca się potrudził aby zdjąć oryginalne podkładki spod tablic, ciekawe czemu? czy coś ukrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kacper69 napisał:

Ja opony zmieniam na nowe  powyżej przebiegu 200 tys km , a to auto miało zmieniane opony przy przebiegu ~120 tys km?  

Jeździsz do łysego? Ja mam w drugim aucie Energy Saver'y z 2015, niecałe 80 000 na liczniku i już tylko 5 mm gumy. Ten sezon, może następny i przy 100 tysiącach będą nadawały się na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.  Zrobiłem raport na stronie AutoDNA i przesyłam go w załączniku. Są zdjęcia archiwalne z kwietnia przed sprowadzeniem samochodu.  Zastanawiam się czy warto jechać go zobaczyć. Jestem go w stanie sprawdzić mechanicznie, wizualnie i grubość powłoki lakierniczej, można też z nim podjechać do ASO.   

Raport_autoDNA_VF1KZ1S0643140905.pdf

Edytowane przez thomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kacper69 napisał:

Mnie zaciekawiły opony.

dziwne , że 3 lata temu były już wymieniane opony:  Opony letnie Michelin 205/55/16 z 2015 r

choć kto bogatemu zabroni?

Przecież jak dynamicznie jeździć taką megi to opony przednie starczą na 30 tys. km, tam jest 300 niutków i naprawdę dobrze ciągnie.

A swoją drogą żeby 200 tys. na oponach zrobić to chyba doskonale trzeba opanować styl kapelusznika i jeździć do gładkiego.

 

16 godzin temu, kacper69 napisał:

Fotele oba (!) raczej mocno wypierdziane.

W mojej Megi, co ma 300 tys km chyba wyglądają lepiej.

Tu najwięcej zależy od wagi "pierdzącego" bo jak chucherko i lata autko po trasie to przy 300 tys.km będą ładniejsze niż po 100 tys.km jak kawał chłopa, albo baby.

 

Kolego thomaz spytaj się przed wyjazdem ile elementów malowanych,czy szyby orginał, a jak będzie kręcił że miernika akurat nie ma i się nie zna - to nie warto jechać ,a jak powie to będziesz mógł sprawdzić,  co to jest 100 km, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krzychu73 napisał:

Przecież jak dynamicznie jeździć taką megi to opony przednie starczą na 30 tys. km, tam jest 300 niutków i naprawdę dobrze ciągnie.

A swoją drogą żeby 200 tys. na oponach zrobić to chyba doskonale trzeba opanować styl kapelusznika i jeździć do gładkiego.

te 200 tys to robię oczywiście na 2 kompletach opon letnich i zimowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak 99% kierowców. Ja również i tak jak pisałem po 2,5 sezonu letniego, około 80kkm przebiegu całkowitego mam 5 mm opon letnich. Ciężko mi uwierzyć w 200kkm ponieważ asfalt wszędzie mamy mniej więcej taki sam ale skoro tak jest to gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem telefonicznie i odpuszczę sobie wycieczkę, żeby auto oglądać.  Samochód ma tylko jedną kartę,  hamulce do wymiany,  szyba przednia była wymieniana a jeśli chodzi o lakier nie był mierzony, sprzedawcy wydaje się dobry bo pod słońce nic nie widać.  Strasznie kręci przez telefon, więc szukam dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper69 ale to autko z Niemiec, tam też po szkodzie całkowitej biorą jedną kartę? Jeśli Kolega @thomaz szuka autka za 20 000 zł, to chyba nici z poleasingowych, ale również szedłbym w tym kierunku, tyle że trzeba trochę dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca twierdził, że ma tylko jedną kartę, ponieważ odkupił samochód od firmy i dali mu tylko jedną kartę. Generalnie strasznie ściemniał i mieszał przez telefon.

Postanowiłem odpuścić - szkoda czasu i paliwa.

@kacper69 dziękuję za link na pewno sprawdzę stronę z samochodami, którą podałeś.  Nie mam ciśnienia, wolę dobrze poszukać i znaleźć samochód pewny i warty swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, thomaz napisał:

Sprzedawca twierdził, że ma tylko jedną kartę, ponieważ odkupił samochód od firmy i dali mu tylko jedną kartę.

Może od ubezpieczeniowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!