Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Powracający błąd 1.6 16V Kontrolka silnika + service, gaśnięcie silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy post i nie jestem dobrze obeznany z mechaniką także proszę o wyrozumiałość. Silnik 1.6 16V benzyna 2005 r. Problem zaczął się jakieś 3 miesiące temu, gdy pojawiła mi się kontrolka silnika + service. Pojechałem na komputer do mechanika: błędy DF119 - sygnał czujnika wałka rozrządu - ząb zębatki, DF119 - sygnał czujnika wałka rozrządu - pomiar fazera poza zakresem, DF080 - obieg fazera wałka rozrządu, DF080 fazer wałka rozrządu - niezgodność oprogramowania. Pojechałem z tym do elektryka, który stwierdził że mój samochód "chodzi" jak diesel i stwierdził, że najpierw mam się zająć wymianą kzfr i sprawdzeniem elektrozaworu. Dodam, że samochód często nie odpalał za pierwszym razem po nocy,  jest mułem i dopiero jak trochę nim pojeżdżę to dostaje moc wtedy. Wymieniłem rozrząd + kzfr, pompa wody, płyn chłodniczy, rolka pk, dodatkowo nowy elektrozawór. Jeździłem chwile autem po wymianie i kontrolka silnika pali się na nowo. Tamte błędy zniknęły, ale pojawił się błąd czujnika wału korbowego. Czujnik został założony nowy tyle, że od Megane I, bo akurat mi został z poprzedniego auta. Mechanik stwierdził że pasuje i założył go. Dodatkowo wszystkie świece wymienione. Dziś jade autem i błąd pojawił się na nowo. Przed pojawieniem się błędu( jakieś 2h), miałem dziwną sytuacje. Podczas jazdy zgasł silnik i pojawił się komunikat "SELECT NATURAL". Auto wcześniej gasło po wymianie samego rozrzadu+kzfr. Co robić jeszcze? Naczytałem się dużo już tematów z tego forum i widziałem opinie o wgraniu nowego oprogramowania. Czy to może mieć też związek z gaśnięciem samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój samochód nie został jeszcze naprawiony.

Najpierw trzeba zrobić analizę pracy silnika, a później myśleć o rozwiązaniu.

Ostatnią rzeczą jest zmiana softu, czy też sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, droopy napisał:

Często Ci tak gaśnie sam z siebie? Po takim zgaśnięciu nie masz problemów z ponownym odpaleniem? Pytam, bo u mnie tak niestety objawiało się uszkodzenie UPC.

Nie często. Ostatnio jeździłem przez kilka dni i było ok. Dziś odebrałem auto od mechanika i to pierwszy dzień kiedy jeżdżę i mi zgasł. Ogólnie, nie ma żadnych problemów z odpaleniem po zgaśnięciu. 

 

50 minut temu, jabrze napisał:

Twój samochód nie został jeszcze naprawiony.

Najpierw trzeba zrobić analizę pracy silnika, a później myśleć o rozwiązaniu.

Ostatnią rzeczą jest zmiana softu, czy też sterownika.

Na czym dokładnie polega analiza pracy silnika? Podłączenie pod komputer i sprawdzeniu kod błędu czy coś więcej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy ;

1/ Wykasować wszystkie błędy ze sterownika,

2/ Sprawdzić stan ;

    - filtra powietrza,

    - szczelność i wskazania map sensora, bo od niego zależy wielkość dawki paliwa przez regulator ciśnienia wtrysku .

      Ocenić szczelność całego układu dolotowego,

    - cewek; powinny być suche i czyste,

   - przeczyścić przepustnicę i wymienić oringi, bo stare i stwardniałe puszczają lewe powietrze,

   - sprawdzić czy nie ma zaśniedziałych styków lub nie są zawilgocone, ( przyczynę gaśnięcia i nierównej pracy silnika na

      wolnych obrotach rozwiązałem poruszając wtyczkami z boku komputera ),

  - stan wyłączników przy pedałach a szczególnie przy pedale sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Dzięki za podanie konkretnych czynności. A gdzie dokładnie znajdują się te wtyczki od komputera? 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie miałem czas tylko na sprawdzenie wtyczek od sterownika silnika ale zauważyłem przy okazji 2 rzeczy. Jedna to buczenie czujnika deszczu tego przy lusterku wstecznym a druga to pisk przy czujniku walka rozrządu, tym przy cewce od strony akumulatora. Czy ten pisk w tych okolicach to normalny obajw? Bo domyślam się ze buczenie czujnika deszczu nie. Czy to może powodać jakieś problemy z elektryka a tym samym błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

jeśli po wymianie rozrządu wysypał ci się błąd czujnika położenia wału może należałoby sprawdzić czy oby na pewno rozrząd został dobrze ustawiony bo w zależności od silnika tam łatwo nie trafić w miejsce w które wkłada się blokadę wału.. jeżeli zostało zmienione koło zmiennych faz rozrządu.. to wśród mechaników panuje mit że ono przyjeżdżając ze sklepu powinno być zablokowane.. niestety niejednokrotnie nie jest.. po złożeniu rozrządu na blokadach jeśli ktoś próbnie nie zrobi kilku obrotów silnikiem i nie sprawdzi rozrządu to może się bardzo zdziwić bo wałek ssący jest przestawiony.. u mnie koło nie było zablokowane i po próbie była ogromna różnica.. po ponownym ustawieniu rozrządu objawy zniknęły.. błąd mówiący o zmiennej fazy rozrządu poza zakresem.. może sugerować problem z zaworem zmiennych faz rozrządu lub jego elektryką.. u mnie nie łączy wtyczka i czasami pojawia się ten błąd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!