Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

INJECTION DEFAILLANTE - błąd Megane 2 HB


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, aniewa napisał:

x

Tak w ml.

To nic, pozostało mi zakupić i wymienić pompę wtryskową. Nic innego nie pozostaję mi do zrobienia. Czy przez uszkodzoną pompę mogą nastąpić problemy z odpalaniem na zimnym oraz ciepłym silniku ?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.1 Użytkownicy zobowiązani są do umieszczania swoich tematów w odpowiednich działach... - przeniosłem - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ajemtobi napisał:

To nic, pozostało mi zakupić i wymienić pompę wtryskową.

Nic innego nie pozostaję mi do zrobienia.

 

Dnia 9.09.2018 o 21:20, aniewa napisał:

1- regulator ciśnienia na pompie: podmienić regulator na inny dla próby

 

47 minut temu, ajemtobi napisał:

Czy przez uszkodzoną pompę mogą nastąpić problemy z odpalaniem na zimnym oraz ciepłym silniku ?

Mogą wystąpić problemy.

Przed ewentualną wymianą pompy wtryskowej, dokonać przeglądu szczegółowego układu zasilania paliwa,

czy nie ma " opiłków metalowych ". Potrzeba szkła powiększającego i szukać na ;

   a/ filtrze paliwa,

   b/ wewnątrz filtra paliwa,

   c/ czujniku ciśnienia paliwa,

   d/ na zaworkach przelewowych,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ajemtobi napisał:

Czy przez uszkodzoną pompę mogą nastąpić problemy z odpalaniem na zimnym oraz ciepłym silniku ?

No wiesz, żeby silnik odpalił to pompa musi wytworzyć ciśnienie. Wartość ciśnienia odczytuje czujnik i jak jest prawidłowe to sterownik otwiera wtryskiwacze. Przyczyn utrudnionego rozruchu jest naprawdę dużo i wszystko jest już na forum opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamieściłem również dwa filmiki z podłączenia do OBD2.

LINK https://drive.google.com/open?id=1jLDia_3eZPGEmmDieyvz5uU-SOVlSBJV

Filmiki mają dźwięk więc słychać, jeden jest podczas odpalania, a drugi podczas jazdy gdy wyskakuje błąd. 

Czy z przedstawionych wartości można coś odczytać? "Fuel Rail" - ciśnienie na szynie paliwowej.

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to jednak puszcza na przelewach. Widać po odpalaniu. Jesteś pewny pojemności tych buteleczek? Dla mnie wyglądają na większe, może dlatego, że nie mam punktu odniesienia. Albo pompa zużyta po stronie wysokiego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!