Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

INJECTION DEFAILLANTE - błąd Megane 2 HB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Megane 2 HB, rocznik 2005, silnik 1.5 DCI. 
Podczas jazdy w pewnym momencie na ekranie pojawił się komunikat "INJECTION DEFAILLANTE, czyli USZKODZENIE UKŁADU WTRYSKU". Samochód stracił trochę mocy, a komunikat pojawiał się przy nagłym zwiększaniu momentu obrotowego. 
Udałem się więc do mechanika, który na początku stwierdził błąd czujnika wysokiego ciśnienia na listwie wtryskowej. Pokazywał on jakieś zakłamane wartości odnośnie ciśnienia (np. 6000bar na biegu jałowym). 
Wymienił on czujnik, jednak problem nie zniknał (dlatego czujnik został zamieniony na stary). Wszystkie 4 wtryski (Delphi) poszły do regeneracji (koszt 1500zł). Przed "problemem" samochód posiadał spalanie na poziomie 4.3l , natomiast po regeneracji jest to 3.8l , a problem nadal występuję tylko objawia się nieco inaczej. 
Przy zwiększaniu obrotów w sposób łagodny samochód przyspiesza i nic nie wyskakuje. Jednak gdy chce się zbyt gwałtownie przyspieszyć (albo inaczej: dynamicznie) - zapala się komunikat oraz STOP. Po sekundzie komunikat gaśnie (po odpuszczeniu pedału gazu). 
Samochód był również z mechanikiem u elektronika i ten podobno nic nie wskazał. Dodatkowo po regeneracji samochód został zalany "lepszym paliwem" + LIQUI MOLY i przejechane 500km jednak komunikat i błąd nadal występuję przy bardziej dynamicznym przyspieszaniu (często powyżej 2000 obrotów). 
Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niewydolności turbiny lub wadliwej pracy łopatek pojawia się zazwyczaj tylko "check injection" bez kontrolki STOP. Osobiście obstawiam zmniejszoną wydajność pompy wtryskowej. Przy mocnym obciążeniu nie wyrabia z odpowiednim ciśnieniem i stąd kontrolka STOP. Ewentualnie można podmienić regulator ciśnienia na pompie i sprawdzić wtryskiwacze na przelew.

Ogólnie temat morze i jest kilkadziesiąt wątków na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy regeneracji wtryskiwaczy dostałem informację że nie znaleźli opiłków metalu i przypuszczają że pompa może być jeszcze OK, niemniej coś może z nią być jak piszecie. Regulator ciśnienia na pompie to samo co "CZUJNIK CIŚNIENIA PALIWA" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator to urządzenie które steruje wydajnością pompy, jest umieszczone na pompie z brązową wtyczką. Czujnik ciśnienia to urządzenie które mierzy aktualne ciśnienie i przekazuje odczytane wartości do sterownika silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aniewa napisał:

Ogólnie temat morze i jest kilkadziesiąt wątków na ten temat

Nic tylko czytać, czytać, czytać. Nikt Ci nic nowego nie doradzi. Pewnie wkrótce nasz kolega Andrzej 2010 wklei listę rzeczy które należy zrobić przy tej usterce. Ewentualnie wejdź w jego posty i sam doczytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aniewa napisał:

Osobiście obstawiam zmniejszoną wydajność pompy wtryskowej.

Przy mocnym obciążeniu nie wyrabia z odpowiednim ciśnieniem i stąd kontrolka STOP.

Ewentualnie można podmienić regulator ciśnienia na pompie i sprawdzić wtryskiwacze na przelew.

Wtryskiwacze zrobione. Aby ograniczyć koszty, zalecam;

  -  skontrolować jakość paliwa w zbiorniku, czy nie ma wody, brudów, innych syfów ( tankować tylko na sprawdzonych

     stacjach dobre paliwo), nie jeździć dłuższy czas na rezerwie,

 -  zastosować filtr paliwa markowy; mann, knecht, purflux, ( dokładnie oglądać zużyty filtr ),

 -  zlikwidować pęcherze powietrza w paliwie pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową,

 -  sprawdzić świece żarowe,

 -  zastosować olej 2T do paliwa,

 -  przegonić auto na wysokich obrotach jeżeli było ostatnio dużo jazd po mieście i na krótkich odcinkach.

11 godzin temu, ajemtobi napisał:

Witam, posiadam Megane 2 HB, rocznik 2005, silnik 1.5 DCI. 

Czy auto masz od nowości??

Warto przestudiować temat ; 

Opiłki metalu w paliwie w silniku 1,5 dci do roku 2006  i napisać tam parę słów dla innych.

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Wtryskiwacze zrobione. Aby ograniczyć koszty, zalecam;

- samochód ma świeżo wymieniony filtr paliwa

- aktualnie robie 100km dziennie 80% trasa - spalanie 3,7

- leje tylko na Shellu V Power 

- zawsze staram się tankowac jak jest 1/4 zbiornika 

- co do opiłków , facet który regenerował mi wtryskiwacze powiedział ze nie wykrył opiłków

 

Co do oleju 2T, jaki polecasz i w jakim stosunku paliwo-olej ?

Edytowane przez ajemtobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymagasz podpowiedzi, to musisz odpowiadać na wszystkie pytania w sposób konkretny i rzeczowy.

Jeżeli to prawda co napisałeś to ;

- auta nie masz od nowości,

- auto ma ok.300.000 km przebiegu,

- filtr paliwa i oleju musi być markowy, inne wprowadzają szereg błędów,

- musisz zlikwidować pęcherze powietrza w paliwie pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową,

- przestudiować zalecany temat, tam masz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Jeżeli wymagasz podpowiedzi, to musisz odpowiadać na wszystkie pytania w sposób konkretny i rzeczowy.

- jestem drugim właścicielem

- auto ma 140 000 km realnego przebiegu 

- filtry są dobrej jakości , nie jakieś tanizny 

Dokładnie mam pytanie odnośnie tych pęcherzy powietrza. Dzisiaj zajrzałem pod maskę i ujrzałem takie oto pęcherze wydobywające się jak dobrze myślę z pompy paliwa (załącznik zdjęcia) . Czym to może być spowodowane ? 

39967455_255065245340754_3644395199376916480_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!