Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.3TCe pierwsze wrażenia, opinie


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników nowej jednostki napędowej 1.3TCe, pierwsze wrażenia, refleksje, elastyczność i dynamika silnika, kultura pracy, konsumpcja paliwa, serwisy itp...

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie sprzedają, a ludzika już jeżdżą Scenikami 1.3TCe 140KM w automacie i z tego co piszą na FB zrobili już po 3tys.km ;-)

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad pół roku jest dostępny w Scenicu 1.3 TCe, jak zwykle na złość nie ma w sieci żadnego polskiego testu Scenica 1.3 TCe. Natomiast jest sporo testów BMW 5, Mercedesa E, Lexusa IS300 itp. Wygląda na to że przeciętny Kowalski częściej kupuje auta klasy premium, niż samochody rodzinne w granicach 90 tyś zł.... <zolta>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może trochę nie w temacie, ale zauważyłem, że na stronach Renault i Dacia w ich konfiguratorach informacje o parametrach i osiągach silników są coraz bardziej tajemnicze i trudno dostępne. Trzeba się czasem na klikać po zakładkach żeby cokolwiek znaleźć o silniku, podobna sytuacja jest w salonach, opisy silników przy samochodach są bardzo skąpe, typu (dCi110 czy TCe140) i brak informacji o pojemności skokowej. Czyżby jakieś "RODO" motoryzacyjne zadziałało ?  Kiedyś było wszystko czarno na białym (ilość cylindrów, jaki wtrysk, pojemność, jakie przyśpieszenie do setki itp ... a jak zapytasz o to Pana z obsługi to odpowiada, że jest objęty gwarancją, że to świetny silnik z Japońskim rodowodem, że jest ekonomiczny, a olej wymienia się co 30tys.km :rolleyes:

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zasadzie 1.3TCe (1332cm) to bardziej 1.33TCe ;-)

Widzę, że pojawiła się już w konfiguratorach wersja 1.3 TCe o mocy 120kW - 163KM, przy 1650obr/min ma już 250Nm całkiem nieźle, ciekawe jak to jeździ ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jestem cały czas na dotarciu ale w cyklu miejskim przy 800km przejechanych, mam spalanie wg komputera 8.6, a w 1.2 120 TCE w Clio miałem 8.7 przy takiej samej jeździe, więc wydaje się obiecująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!