Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.3TCe pierwsze wrażenia, opinie


witman

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Sarna1 napisał:

To chyba nadaje się na złom albo jeździ tylko na 1 biegu. Mój prawie 200 konny vag ma takie średnie spalanie przy 230 zapiętych na autostradzie, w mieście bardzo ciężko wykręcić więcej niż 6,5. 

 

BMW 5 250KM 15,2 ON przy średniej 39,5km/h

 

 

20190830_125321.jpg

20190830_125336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sarna1 napisał:

To chyba nadaje się na złom albo jeździ tylko na 1 biegu. Mój prawie 200 konny vag ma takie średnie spalanie przy 230 zapiętych na autostradzie, w mieście bardzo ciężko wykręcić więcej niż 6,5. 

Ja przy maksymalnej prędkości 188km/h - miałem chwilowe spalanie na poziomie 8-8,5 litra. A przy calej trasie do Hamburga i z powrotem (1300 km) - 5,5l/100km

Z Witmanem nie masz co dyskutować - osobiście nie ma żadnego diesla - nie jeździ nim na co dzień  - ale sypie wynikami jak z kapelusza. I nawet innych udokumentowane wyniki i wyliczenia - nie są dla niego żadnym wyznacznikiem. Nawet olewa wyliczenia specjalistów z KME: https://gazeo.pl/informacje/warsztaty/Megane-1.3-TCe-LPG-z-KME-NEVO-SKY-DIRECT,artykul,10298.html - odnośnie spalania 1.3 Tce na lpg - On nie mając jeszcze instalacji zmieści się w 15 zł/100km: 

- pomijając fakt że: 

"silnik 1,33 Tce jest ekstremalnie upierdliwy
ze względu na adaptacyjność (zużycia) wtryskiwaczy benzynowych
nawet KME z Directem 2 ( doradcy techniczni) maja do niego respekt i zalecają wstrzemięźliwość."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lpg to go nie mam i nie miałem już dawno (kiedyś w 2000 roku w toyocie i w jednej z beemek) ale to dawne czasy. 
 

od zawsze na firmowe biorę diesle i klepie nimi 200 tys w 3 lata wiec wiem ile nowoczesne diesle palą.

najekonomiczniejszym autem jak do tej pory był mondeo 2.0 180 koni. Niby wielka krowa, bo w kombi, a palił maks 8 litrów. 
Beemke jak ze zdjęcia @witman tez miałem. F10 ale z silnikiem 535 i paliło to maksymalnie 10 litrow średnio. Ale to samochód który ma prawie 300 koni, napęd na 4 koła i wazy tyle co 2 talizmany ;). 
 

nie od dzisiaj wiadomo ze jak się kręci dużo km to trzeba brać nowego diesla bo różnice w spalaniu wzgl. Pb są ogromne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sarna1 napisał:

Co do lpg to go nie mam i nie miałem już dawno

Nie idziesz z duchem czasu, teraz floty stawiają na LPG:

 

32 minuty temu, Sarna1 napisał:

F10 ale z silnikiem 535 i paliło to maksymalnie 10 litrow średnio

Szwagier ma X6 4.0d - też ponad 300KM w automacie - coś wspominał, że jak żona jedzie to i 9l weźmie. Ale jak on prowadzi i się spieszy to do 15 dobije.

Ja się czuję oszukany, bo liczyłem na spalanie jak ten Mietek z dci:

 https://autokult.pl/35322,mercedes-benz-a180d-limuzyna-czyli-baby-benz-na-nowo-auto-zachwyca-spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sarna1 napisał:

;). Tez mogę skasować pomiar, zrobić 500 m na pełnym ogniu i wkleić spalanie. Przecież to jakieś kosmiczne wyniki. 

 

Przecież w rogu widać przejechany dystans 295,3km, a nie jak piszesz 500m, mam też pomiar z normalnej spokojnej jazdy drogą krajową bez autostrad na dystansie 804,4km, udało mi się zrobić 8,9 ON/100 przy średniej 79km/h, a na trasie nie przekraczałem 100km/h.

20190901_203119.jpg20190901_203144.jpg

 

 

1 godzinę temu, sylwekdm napisał:

Z Witmanem nie masz co dyskutować - osobiście nie ma żadnego diesla - nie jeździ nim na co dzień  - ale sypie wynikami jak z kapelusza.

 

@sylwekdmpodnieś w końcu rękawicę i przejdź do Wrocławia sprawdzimy Twoje auto ile pali po w normalnych warunkach bez głaskania pedału gazu, są dostępne wszystkie nasze auta, które opisujesz jako, że są z rękawa  jest BMW, są 1,5dCi, są 1,6dCi, kilka 1,4TCe z LPG, 1,6SCe z LPG  i nie muszę wzywać szwagrów z X6 oraz ciotek tyle razy Cię zapraszałem, masz niedaleko, pojeździmy, potestujemy nagramy krótki filmik z wynikami i opublikujemy wiarygodne wyniki na forach, niech wszyscy ujrzą prawdę lub gówno prawdę :D

Możemy się też spotkać na zaprzyjaźnionym torze w Krzywej przy autostradzie A4 i urządzimy sobie jazdę na po torze na jednym litrze paliwa, kierowcą może być instruktor z tego toru, taki oswojony lokalny Stig :D 

 

Napiszcie z jakiego auta chcecie wyniki spalania to sprawdzę czy mamy takie auto i podam wyniki, a żeby nie było, że komputer zawyża lub zaniża, to posiadamy faktury zakupu paliw z tych aut, moja żona jest księgową, która skrupulatnie rozlicza wydatki w naszych firmach, potrafimy kalkulować i wiemy dobrze czym się dziś opłaca jeździć i jakie są realne koszta eksplantacji i serwisu danego pojazdu.   

 

 

 

       

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, witman napisał:

podnieś w końcu rękawicę i przejdź do Wrocławia sprawdzimy Twoje auto ile pali po w normalnych warunkach bez głaskania pedału gazu,

 

Jeżeli uznajesz Wrocław za normalne warunki to gratuluję. Znowu coś sugerujesz i podważasz czyjąś wiarygodność np. co do stylu jazdy.

Może tych wszystkich paciotków przyślesz do mnie - to nauczę ich jeździć dieslem, aby mieli podobne wyniki? Może tu jest problem - że cisną do odcinki tak jak na pb? :D 

12k km to są chyba miarodajny wynik - miasto, autostrady, krajówki - czasami z czterema rowerami na haku i wynik 5.39l/100km. 

Kolega z forum w 1.6 dci też jest "gówno prawdą"?:

 

222.thumb.jpg.20ec5bd728b5fd040d611a74621f651c.jpg

 

Ja jeżdżę po tych samych trasach i wiem ile mi pali, wiem ile mi paliły na lpg i mam porównanie i to mi wystarcza - a Tobie nie muszę niczego udowadniać - tak samo jak Ty mnie. Wierzę również w wpisy innych forumowiczów, również w Twoje, natomiast, nie wierzę, że nikt nie przyjechał do Twojego warsztatu ze spalaniem podobnym  do mojego w dci.

Wychwytujesz tylko skrajnie wysokie wyniki ON porównując do skrajnie niskich Pb i LPG. Np. Kadjar z automatem na PB - 7.7l a Juke 1.5 dci siostry 9l ON - śmieszne.

Na jedyny test który mogę się zgodzić to przejadę się każdą Twoją benzyną, tak ze 200-300 km i pokaże, że może łyknąć i 15l/100km.

 

I najważniejsze - znam Twoje intencje i wiem dlaczego to robisz: Udzielasz się tylko - nie żeby pomóc, tylko aby naganiać ludzi do swojego warsztatu i do warsztatu kolegi z BRC.

To, że masz druciarskie wrzuty pod maskę BRC, nie upoważnia Ciebie do siania nieprawdziwej propagandy i wręcz oszukiwania czy naciągania forumowiczów.

Przy tak zamontowanej instalacji jak Twoja wstydziłbym się otwierać maskę, a co dopiero pokazywać to na forum wychwalając jak jest zaje...cie i naganiając nieświadomych forumowiczów do swojego przyjaciela z BRC. Dla Ciebie i dla reklamy chociaż tutaj na forum, mogli bardziej się postarać.<czerwona> Trochę się Tobie dziwię, że po takich wrzutach instalacji masz jeszcze przyjaciela  - ja bym się już do końca życia do niego nie odezwał :mrgreen:

Wrzuć fotki z instalacją do Galerii w lpg-forum - będzie niezła zlewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sebastian_wifi.thumb.jpg.16dc5416dfc932000d1ff2c848ba5017.jpg

 

Nic dodać nic ująć, taka prawda.

 

 

 

A LPG-forum to forum Staga , więc będą wychwalać pod niebiosa Staga, chodziarz są tam doświadczeni instalatorzy, którzy mają własne zdanie i doświadczenia.

 

1169463830_lpgforum.thumb.jpg.581661b7ce71fa0b8452281e6bd09f66.jpg

 

Ty się nie wykręcaj instalacją BRC tylko podnieś rękawicę

Zaraz nam admin walnie bana i będzie tyle po całej dyskusji :D

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź do mnie (taka sama droga). Po testujemy w moich normalnych warunkach - 8 odpaleń zimnego silnika na 100 km i trasy 12 km. I zobaczymy jaki będzie udział pb przy lpg.

Bujniemy się do Karpacza i z powrotem i zobaczymy.

 

Dnia 24.01.2020 o 21:42, witman napisał:

Zaraz nam admin walnie bana i będzie tyle po całej dyskusji

 

Jak nie zgłosisz tak jak ostatnio - to nic nie będzie.

 

Dnia 24.01.2020 o 21:42, witman napisał:

lpg forum to forum Staga , więc wychwalają pod niebiosa Staga.

 

To jest forum jak i gdzie  poprawnie zamontować instalację - albo jak ją naprawić po partaczach np. BRC. 

Widziałeś moją przygodę z BRC i Stagiem:

https://megane.com.pl/topic/39748-ile-wam-palą-lpg/?do=findComment&comment=565291

i dlatego promuję polskie instalacje i sprawdzonych instalatorów. 

 

Nawet montażyści na Ukrainie mają takie zdanie o BRC:

"BRC jest dziś całkowicie przestarzały. Dysze są nieporęczne, niewygodne w montażu w niektórych samochodach, nie ma uniwersalności. Sama elektronika jest hamowana. Oprogramowanie jest niewygodne. Każdy polski nowoczesny system może zrobić to samo, aw niektórych przypadkach nawet więcej. Dodatkowe wtryski benzyny można zorganizować, a nawet bardziej precyzyjnie, a tam, gdzie to konieczne, w razie potrzeby w ogóle. Dlaczego zamknięty bezpłatny dostęp do programu? Zamknięte, aby nie okazywać swojej głupoty. Zakazane owoce, zawsze są słodkie. Z pewnością chcieli w to zagrać. BRC całkowicie straciło poczucie instalacji i to nie tylko w Polsce. Na Ukrainie w ogóle nie widzę sensu. Nic nie stracimy, jeśli zamkną się jeszcze głębiej, nie tylko programowo. Wielu podobało się, że konfiguracja odbyła się w trzech gazach. I wypuścili samochód po instalacji. Ale to parodia strojenia. Prawie nikt nie założył OL na Ukrainie, ponieważ nie wie, jak to zrobić. W Polsce myślę, że obraz jest taki sam."

 

 

Dnia 24.01.2020 o 22:22, Pitrek napisał:

Temat wątku "Silnik 1.3TCe pierwsze wrażenia, opinie":D

 

To nie ja robię wrzuty typu: 

"spalanie o 0,7 litra większe jak w podobnym gabarytowo aucie Nissan X-Trail 1,6dCi 130KM ze skrzynią manual"

- zakłamując fakty.

Dnia 24.01.2020 o 20:40, witman napisał:

wszystkie nasze auta, które opisujesz jako, że są z rękawa  jest BMW, są 1,5dCi, są 1,6dCi, kilka 1,4TCe z LPG, 1,6SCe z LPG  i nie muszę wzywać szwagrów z X6

Hipokryzja...

Wszystkie Twoje? Przecież pisałeś, że diesel to zło, a masz ich kilka. Czy to są auta kuzynów czy klientów których nie zdołałeś przekonać do badziewnego BRC, bo mają swój rozum? Wypominasz mi szwagra z X6, na którego się powołałem w rozmowie nie z Tobą, a dotyczącą tylko marki BMW a sam powołujesz się na połowę Wrocławia. Natomiast ja w dyskusjach z Tobą przytaczałem tylko moje prywatne pojazdy którymi jeździłem tylko ja i moja żona. Raz tylko wspomniałem chyba o bracie, ale tylko i wyłącznie dlatego, że również tak jak Ty jeździ po Wrocku. Natomiast w Twoich tematach ciągle przewijają się: kuzynki, kuzyni, sąsiedzi na taxi, sąsiadka z Dacią którą obgadujesz na forum, siostra z Jukiem itd. Nawet w "rodzinie" pojawił się Kadjar 1.3 i dopiero pochwaliłeś się 5 tys km? Czy czasem ta dobra znajoma co miała po świętach przyjechać na wymianę oleju:

https://megane.com.pl/topic/39748-ile-wam-palą-lpg/?do=findComment&comment=565160

Napisz jak Ty to robisz, bo jeszcze w grudniu nie miałeś 1.3 tce, czy nawet żadnego diesla:

https://megane.com.pl/topic/39748-ile-wam-palą-lpg/?do=findComment&comment=565230

Widzę, że jesteście jedną wielką rodziną, cokolwiek to znaczy, a ich autka traktujesz jak "swoje" :D

 

Kolejna "gówno prawda"

https://megane.com.pl/topic/72605-megane-iv-jakie-macie-spalanie/?do=findComment&comment=567001

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka ciekawostka odnoście 1.33TCe, bo ktoś już pytał o możliwość współpracy LPG z tym silnikiem, otóż Dacia oferuje już go z instalacją LPG i mocą 130KM.

 

9,3s. do setki w Dacii Lodgy nieźle brzmi, a auto nie jest lekkie.

 

 

 

 

dacia 133 z LPG.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link: https://cdn.group.renault.com/dac/pl/pdf/cenniki/lodgy-price.pdf

Dacia już kilka m-cy wcześniej zapowiadała LPG do nowych silników.

lodgy-price.pdf

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2020 o 13:38, Pitrek napisał:

Lodgy nie ma żadnej opcji LPG

Prawdopodobnie błąd w tabelce. Przy Tce 100  jest wtrysk bezpośredni. Przy  Tce  130 - brak takiego oznaczenia.

Poczekamy na autora tego fejka. Niedługo ma mieć więcej informacji.:mrgreen:

dane-techniczne-Lodgy.thumb.jpg.f4b1e43b358d173f87bd3f7862779218.jpg

Poza tym było by już o tym głośno w internetach.

Ale nie wykluczam, że Renault coś o tym myśli - bo po wycofaniu 1.6 lpg sprzedaż Lodgy drastycznie spadła, a to są głównie samochody na taxi i Ubera.

Inna kwestia jaka miała być tam instalacja czy z dotryskami czy VI generacji.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitrek napisał:

Ja obstawiam błąd w tabelce tzn moim zdaniem przyplątały im się te literki LPG.

Na forum Dacii też to wyśmiali - dowiedziałem się, również, że kolega Witman ma Dustera:

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?p=1804972&sid=ae94b964399482e7d8e0c6eef843525a#1804972

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!