Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.3TCe pierwsze wrażenia, opinie


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wymiana oleju w nowym aucie po ok 2000km jest zalecana po to, aby "wyczyścić" go po pierwszych km pracy i usunąć zanieczyszczenia, które powstały przy pracy na nowych częściach. Nie dociera się już silników, ale mimo wszystko takanakcja jest pewnie zalecana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Post dodany w tamtym roku ale ten silnik dopiero wchodził. Megane 4 z tym silnikiem ale 100KM kupiłem w lutym  na wyprzedaży rocznika. Obecnie po prawie 2 miesiącach i przejechaniu 4952 km mogę powiedzieć że obawiałem się że auto będzie mułowate ale było miłe zaskoczenie ponieważ poprzednio miałem megan 2 z 1,9 130 Km Diesla i jak się okazało jest nie wielka odczuwalna różnica. Silnik jest bardzo cichy momentami zerkam na obrotomierz czy chodzi podczas postoju. Spalanie na poziomie 6,35 l obliczane przez rzeczywiste km i tankowane paliwo. Komuter

pokazuje 5,7 litra na 100 i jak na razie wszystko gra i jest ok. Można ten silnik podkręcić do 110 KM co pewnie zrobię po gwarancj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie widziałem, że jest 100 konna wersja 1,33TCe sądzę, że 120-125KM można będzie spokojnie zrobić, a nie zdziwię się jak 130.

W 1.2TCe ludzie mają zrobione ~145KM, a jak jest turbina to są możliwości.

A zapytam czym kolega @Pitrek wcześniej jeździł ?

 

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nm w dieslach są lepiej odczuwalne, ale trwają przez stosunkowo krótką chwilę w benzynie są niższe, ale za to w dużo większym zakresie obrotów co przekłada się na lepsze osiągi przy przyspieszeniu do `setki` :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem M4 w salonie zaproponowali  oferte doplaty za przedlurzenie gwarancji do 5 lat . Jakies sugestie , robie 10 000 rocznie i nie wiem czy warto ze skoro biora kase za 5 lat to chyba musza byc pewni ze nic nie wyjdzie .

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie zastanawiaj się. Standardowa cena to 5200 zł. Tobie proponują za 50% ceny. Za to dostaniesz 5 lat gwarancji, 5 lat assistance i przeglądy w cenie. Przez 5 lat i tak wydasz te 2600 zł na przeglądy a biorąc ten pakiet masz jeszcze gwarancję i assistance. Ja wziąłem i nie żałuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dalselv napisał:

Nie ma co oszczędzać i tak przeglądy gwarancyjne trzeba robić w ASO, a chyba pierwsze dwa kosztują ponad 1000PLN, więc się w miarę opłaca.

Przegląd 1 w ASO to koszt 486 zł, przecież cennik są teraz ogólnodostępne. 

Drugi jest droższy. 

Mimo wszystko ja do przeglądu zawsze wymieniam filtr kabinowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!