Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.3TCe pierwsze wrażenia, opinie


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Maskara :) klime jeszcze wyłącz ( a z resztą nie musisz bo w trybie Eco ona ledwie zipie)  i lusterka zmień na mniejsze, oczywiście opony też najwęższe z homologacją Eco załóż i porządny wosk na samochód. Jeszcze 0,1 litra pójdzie w dół :)

 

 

Przy takich założeniach jazdy to powinieneś mieć dieselka, tutaj widać ewidentnie jego wyższość - w moim przypadku - ostatni wyjazd do Włoch z Gdańska, 2.0TDI po virusie ;) prędkość średnia z wyjazdu 100, przelotowa Niemcy według ograniczeń, a tam gdzie ich brak Pełnym ogniem w sznurze Niemców czyli 200+, Austria i Włochy wiadomo zgodnie z ograniczeniami i spalanie z wyjazdu 6,3 ;). 4 osoby i bagaże na 14 dni. Na trasy tylko diesel.

  • Zmieszany 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T0M0 napisał:

Wrzucam na prośbę innego forumowicza

Wiemy którego.

https://megane.com.pl/topic/71682-problem-z-bardzo-wysokim-spalaniem-14-tce/?do=findComment&comment=574959

1.5 dci przy takiej jeździe wziąłby poniżej 4l.

1 godzinę temu, T0M0 napisał:

Prędkość maksymalna to było 135km/h

Średnia z całej trasy wyszła w pobliżu 90km/h

Odejmij min 5km/h bo licznik zawyża. Miarodajnie było by wg gps.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sarna1 napisał:

Maskara :) klime jeszcze wyłącz ( a z resztą nie musisz bo w trybie Eco ona ledwie zipie)  i lusterka zmień na mniejsze, oczywiście opony też najwęższe z homologacją Eco załóż i porządny wosk na samochód. Jeszcze 0,1 litra pójdzie w dół :)

 

Nie wiem z której dziury wylazłeś Trollu ale schowaj się szybciutko tam z powrotem razem ze swoim sarkazmem.

 

Auto o którym piszę użytkuje Żona od 14 miesięcy, obecny przebieg to 8500km z czego 2400 zrobiłem nim ja na Chorwację + powrót. Codziennie robi nim te same krótkie trasy, dom-praca, praca-szkoła, szkoła-zajęcia i potem dom, wszystko po mieście. Nadal uważasz że potrzebny mi diesel?

 

Trasa na Chorwację to była nocna jazda gdzie dzieciaki spały i nic mnie nie goniło, na autostradach jechałem sobie tempomatem ustawionym zazwyczaj w okolicy 120-130km, po drogach lokalnych też spokojnie się toczyłem w okolicy 90-100. Zajechałem na miejsce i tak godzinę przed planowanym czasem, te 1200km to było niecałe 14 godzin z przystankami na siku etc.

 

28 minut temu, sylwekdm napisał:

1.5 dci przy takiej jeździe wziąłby poniżej 4l.

 

Na 100% :) Wcześniej 10 lat jeździła moja Pani 308SW, tym rodzinnym kombi jadąc bez szarpania się na wakacje zawsze schodziłem poniżej 4 litrów. Mimo wszystko tak jak napisałem, krótkie codzienne trasy i małe przebiegi. Tego Peugeota sprzedawałem to miał przebieg 104 tys. :D Olej i przeglądy robione co rok, średnio co 9-10 tys. km, silnik 1.6 Hdi 90Hp bez DPF, ktoś jeszcze się nim długo nacieszy.

Edytowane przez T0M0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pitrek napisał:

Tryb Eco mam też włączony ale nie zauważam jakiejś różnicy po jego wyłączeniu.

 

Dziwne, ja po pierwszym baku wyłączyłem ustrojstwo Eco i nigdy nie zamierzam do tego trybu wracać. To, że przyspieszał jak muł bagienny - szło się jakoś przyzwyczaić, ale, że klimę odcinało to już przesada. Dla spalania 0,5 l mniej - nie warto:

 https://megane.com.pl/topic/79347-tryb-eco/?do=findComment&comment=544459

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T0M0 napisał:

 

Nie wiem z której dziury wylazłeś Trollu ale schowaj się szybciutko tam z powrotem razem ze swoim sarkazmem.

 

Auto o którym piszę użytkuje Żona od 14 miesięcy, obecny przebieg to 8500km z czego 2400 zrobiłem nim ja na Chorwację + powrót. Codziennie robi nim te same krótkie trasy, dom-praca, praca-szkoła, szkoła-zajęcia i potem dom, wszystko po mieście. Nadal uważasz że potrzebny mi diesel?

 

Trasa na Chorwację to była nocna jazda gdzie dzieciaki spały i nic mnie nie goniło, na autostradach jechałem sobie tempomatem ustawionym zazwyczaj w okolicy 120-130km, po drogach lokalnych też spokojnie się toczyłem w okolicy 90-100. Zajechałem na miejsce i tak godzinę przed planowanym czasem, te 1200km to było niecałe 14 godzin z przystankami na siku etc.

 

 

Na 100% :) Wcześniej 10 lat jeździła moja Pani 308SW, tym rodzinnym kombi jadąc bez szarpania się na wakacje zawsze schodziłem poniżej 4 litrów. Mimo wszystko tak jak napisałem, krótkie codzienne trasy i małe przebiegi. Tego Peugeota sprzedawałem to miał przebieg 104 tys. :D Olej i przeglądy robione co rok, średnio co 9-10 tys. km, silnik 1.6 Hdi 90Hp bez DPF, ktoś jeszcze się nim długo nacieszy.


 

tak, nadal uważam że potrzebny ci diesel „ogrze” ;). Zaoszczędziłbyś sporo na paliwie. 

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sarna1 napisał:


 

tak, nadal uważam że potrzebny ci diesel „ogrze” ;). Zaoszczędziłbyś sporo na paliwie. 

 

Słuchaj no Lordzie Farquaad :P Uważaj, siedzisz? No więc mam też diesla, nawet dwa pod domem, Clio 1.5Dci i Toyote Avensis 2.0 D-4D. Megane to trzeci samochód w domu, na wakacje wspomniane pojechaliśmy aby mu trochę kilometrów nabić, gdyby nie ten wyjazd to na pierwszy przegląd pojechałbym z wynikiem ponizej 5k. Poza tym eksploatacja to nie tylko waha jest prawda? Utrzymanie diesla w trybie jazdy jaki prezentuje moja Żonka z pewnością nie było by oszczędniejsze na co mam swoje wnioski i wyliczenia.

 

#bezodbioru ;)

Edytowane przez T0M0
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy 1.33 Pb i 1.5 ON w Mercedesie nowym A klasa to te same silniki co w Renault ? 
 

Jak z tym 1.33 można do tego silnika śmiało montować gaz? 
Chyba mi się szykuje następca megane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, czik3n napisał:

Orientuje się ktoś czy 1.33 Pb i 1.5 ON w Mercedesie nowym A klasa

Tak.

https://autokult.pl/35322,mercedes-benz-a180d-limuzyna-czyli-baby-benz-na-nowo-auto-zachwyca-spalaniem

Gaz już montują, ale że jest na bezpośrednim będzie również pobierał pb i pewnych kwestii z emulacją wtryskiwaczy pb jeszcze nie rozwiązali:

https://megane.com.pl/topic/78186-silnik-13tce-pierwsze-wrażenia-opinie/?do=findComment&comment=574840

https://gazeo.pl/informacje/warsztaty/Megane-1.3-TCe-LPG-z-KME-NEVO-SKY-DIRECT,artykul,10298.html

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spali mało jak jedzie się jak wolnossącym, czyli muska pedał gazu i tak jak pisał przedmówca 70-80 km/h 5 bieg i 80-90 km/h 6 bieg.

Taki wynik jest realny jak koś pomyka drogami powiatowymi i nie napina się tylko delektuje krajobrazem.

Jeżeli chciałby jechać dynamicznie a po to jest Tce to ze spalaniem nie będzie już tak kolorowo.

Dla przykładu moje spalanie jak jadę w trybie jak powyżej. Można zejść niżej ale to już naprawdę boli taka jazda.

Scenic jest też trochę cięższy i większy gabarytowo co również przekłada się na zużycie paliwa.

IMG_20190815_122212.thumb.jpg.78d12128dd31453234a4f9959c0f742d.jpg

Moje codzienne dojazdy do pracy miasto/trasa 40/60% w tym odcinek autostrady gdzie jadę przepisowe 140 km/h

IMG_20200511_203636.thumb.jpg.20c5cefaee7a254067d76988027e6c2d.jpg

Przepraszam za off top, ale udowodnić można wszytko, tylko czy to ma sens?

Edytowane przez Lionel2000
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia prędkość przejazdu w granicach ~90km/h raczej nie wskazuje żeby gość się wlókł 70~80km/h, bo ja jadąc z Chorwacji miałem średnią około ~94km/h, a jechałem tylko autostradami głównie na tempomacie ustawionym na 134km/h, a żeby zrobić średnią w granicach ~100km/h trzeba doginać ze 150km/h.    

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, mnie nie boli, aczkolwiek nie muszę się wlec po trasie i pilnować wskazówki obrotomierza.

Też kiedyś miałem kilka aut na benzynę i chyba każdy kto ma choć trochę doświadczenia wie jak kształtuje się zużycie paliwa przez silniki z turbo.

Temat rzeka, ale podziwiam za cierpliwość i "autostradowo-ekspresowy-prowincjonalny" styl jazdy.

 

 

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!