Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.3TCe pierwsze wrażenia, opinie


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.05.2019 o 08:20, LTar napisał:

Przegląd 1 w ASO to koszt 486 zł, przecież cennik są teraz ogólnodostępne. 

Drugi jest droższy. 

Mimo wszystko ja do przeglądu zawsze wymieniam filtr kabinowy 

 

W easy service wszystkie filtry są w cenie, pierwszy przegląd jest tańszy bo nie ma w nim wymiany oleju (o ile nie zrobisz 30k albo nie zapali się czujnik, bo niby komputer w 1.3tce ma jakiś  "wykrywacz właściwości oleju"...), drugi serwis jest coś koło 800 PLN z olejem.

 

Jak ma się ofertę na 5 lat filtry i oleje z głowy + gwarancje za 2,600 to się opłaca, ciekawe czy kupił czy poskąpił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2019 o 12:11, dalselv napisał:

 

W easy service wszystkie filtry są w cenie, pierwszy przegląd jest tańszy bo nie ma w nim wymiany oleju (o ile nie zrobisz 30k albo nie zapali się czujnik, bo niby komputer w 1.3tce ma jakiś  "wykrywacz właściwości oleju"...), drugi serwis jest coś koło 800 PLN z olejem.

 

Jak ma się ofertę na 5 lat filtry i oleje z głowy + gwarancje za 2,600 to się opłaca, ciekawe czy kupił czy poskąpił :D

 

Jeszcze nie wiem mam 3 miesiace , ale z tego co rozumiem olej wymienia po 30 000 to przy moich 10 000 rocznie w ciagu 5 lat wymienia mi tylko raz a ja zamierzam wymieniac olej co 15 000 lub co rok to co mam jeszcze doplacac . chcialbym tez na 1 serwisie wymienic olej po tych 3-4 tys a ktos tu pisal ze na 1 nie wymieniaja to co mam doplacic ?

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumujac place tylko za gwarancje a wymiany oleju finansuje sam . To lepiej wybrac druga oferte jaka mi zaproponowali 1 600 za 5 lat gwarancji bez przegladow i wtedy olej bede wymienial sam i kiedy chce .

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam M4 GTline tce 160 edc i dokupiłem dodatkową gwarancję. Zapłaciłem 2500 za darmowe przeglądy wraz z wymianami i 5 lat gwarancji z limitem 80000km. Wszystko to, co jest standardowo w książce serwisowej mam za free. Jednakże jak chcę wymieniać olej częściej, np. co 15000km to muszę za to zapłacić sam, wychodzi więc, że wymiana po 2000 i 15000 jest na mój koszt, 30000 w pakiecie, 45000 na mój koszt, 60000 w pakiecie.

Według mnie to opłacalna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pierwszego oleju po ``dotarciu`` 2000-3000km, a następne co 15000km to bardzo mądra decyzja kolego i nie musisz tego robić wcale w ASO.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pitrek napisał:

Co do gwarancji to Renault wie, że to auto wytrzyma te 80 tys. KIA wytrzymuje 7 lat. Takie czasy

Tylko nie wiem czy wiesz ale gwarancja w KIA nie obejmuje wszystkich elementów przez te 7 lat. Są wyłączenia. 

Choć nie ma co ukrywać, że to i tak bardzo dobra gwarancja. Przynajmniej z ogólnych warunków. 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze a ile kosztuje dodatkowa wymiana oleju w serwisie , i czy jak wymienie olej sam prywatnie to nie strace gwarancji ?

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel akcję promocyjną ma od kiedy pamiętam, czyli od 9 lat koszt wymiany oleju z filtrem to 199 zł

W renault wg cennika koszt wymiany oleju z filtrem 430 zł, koszt przeglądu z wymianą oleju z filtrem 489 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pit23 napisał:

dobrze a ile kosztuje dodatkowa wymiana oleju w serwisie , i czy jak wymienie olej sam prywatnie to nie strace gwarancji ?

 

Już to kiedyś pisałem, że wymiana oleju poza ASO nie skutkuje utratą gwarancji, nie musisz im nawet o tym wspominać i nie musisz wcale kasować inspekcji olejowej po wymianie. Ważne abyś wlał właściwy olej i filtr oleju. W instrukcjach jest wyraźnie napisane, że producent zaleca skrócenie interwału olejowego o połowę !

W Niemieckich instrukcjach były naklejki na pierwszej stronie sugerujące wymianę oleju po przejechaniu pierwszych 1500-2000km.

 

 

 

olej książka.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.06.2019 o 12:20, mario111 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

 

Ja nie miałem, to masz w ubezpieczeniu OC/AC.

 

Co do samego silnika to zrobiłem już prawie 2000km i chodzi pięknie. Bardzo dobrze się zbiera, skrzynia pracuje bardzo fajnie. Według moich amatorskich pomiarów 8.2s do 100km/h jest realne do osiągnięcia.

 

Mam jednak pytanie o olej. Nie znam się na samochodach i czy to jest normalne, że jest on tak bardzo przezroczysty i rzadki? Na bagnecie prawie wcale go nie widać, jednak poziom jest w normie i jak wytrę bagnet to kolor jest chyba ok. Pytam bo nigdy wcześniej nie miałem nowego samochodu, w każdym poprzednim olej był dużo ciemniejszy.

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pracuje ladnie ale przy mocniejszym wcisnieciu gazu na pierwszych 4 biegach chodzi glosno , nie wiem czy ktos ma tez takie odczucie czy mi sie wydaje .

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!