Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.3TCe pierwsze wrażenia, opinie


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Nie potwierdziła się. Miałem spuszczany olej przy przebiegu 1000 km a następnie przy 2000 km. Ważyli, mierzyli i okazało się, że nawet lekko ubyło oleju. Na bagnecie tego nie widać, bo jest strasznie skręcony. Teraz mam ponad 9000 km i żadnych problemów. Po bagnecie dalej nic nie widać. Olej jest tylko trochę ciemniejszy a nie taka woda jak na początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego artykułu nasuwa się pytanie "po co montować gaz do tego silnika?" Oszczędność mała, ryzyko duże, możliwa utrata gwarancji i koszt samej instalacji będzie się baaaardzo długo zwracał. To taka sztuka dla sztuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze jeździłem i jeżdżę na BRC, bo mam do tej firmy duże zaufanie, a jak się przesiądę na 1.3TCe to też założę BRC, mój znajomy jeździ Talizmanem 1.6TCe 200KM z BRC i bardzo sobie chwali.

@edihof w 2009 roku jak wyszły 1.4TCe też tak pisano, że ryzyko, że się nie opłaca, że zawory, a czas pokazał, że warto było założyć instalacją i jeździ się bardzo oszczędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, edihof napisał:

Po przeczytaniu tego artykułu nasuwa się pytanie "po co montować gaz do tego silnika?" Oszczędność mała, ryzyko duże, możliwa utrata gwarancji i koszt samej instalacji będzie się baaaardzo długo zwracał. To taka sztuka dla sztuki. 

Możesz wykupić osobno ubezpieczenie na silnik. Uważam, że warto założyć taka instalację. Pytanie ile robisz km. Ja robię 500-600 tygodniowo i na pewno założyłbym instalacje LPG.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się opłaca w niecały rok zwróci Ci się instalacja, a później jeździsz za pół darmo, licząc spalanie 8 LPG/100 na dzień dzisiejszy 100km pokonujesz za niecałe ~15zł.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam spalanie zaokrąglając do 6,5/100 Pb przy prawidłowo dobranej i zestrojonej instalacji LPG gazu będzie palić 12~15% co daje nam ~ 7,5 LPG/100.

Dotrysk Pb 5~8%, liczę 8% z 6,5/100km co daje nam 0,52 Pb/100km, 0,52 x 4,90zł = 2,5 zł

LPG 90% z 7,5/100 = 6,75 LPG/100km, 6,75 x 1,85zł = 12,5 zł

12,5 zł + 2,5 zł = 15zł

Przy wyliczeniach wszystko zaokrąglałem do góry, spalanie LPG, dotrysk i ceny, idąc w kierunku minimalnym wychodzi poniżej 14zł.

 

Z tego co się orientowałem instalacja BRC z dotryskiem Pb to koszt 4,2 kzł ze strojeniem AFR, wlewem pod klapką i zbiornikiem w koło 60L, przed wakacjami mój znajomy gazował Hyunadi Tucson 1.6T na wtrysku bezpośrednim.

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kinno19 napisał:

teraz - czestsze wymiany swiec, utrata gwarancji, i nie wiemy jak glowica to wytrzyma bo jest jakas nowa z nowego materialo

dodatkowo koszt przegladow

 

Te często powielane od lat mity o LPG już dawno są nie aktualne kolego, tu masz przykład z mojego podkręconego do 162KM 1.4TCe z LPG, którym już jeżdżę 5 lat tak wglądają denka tłoków po przejechaniu 85tys.km na LPG, fotki z kamery endoskopowej, podobnie jest w Megance mojej żony oraz u kumpla w Oplu Zafirze 1.4T 160KM, świece również w bardzo dobrym stanie.

Na denkach tłoków zero nagaru, zero oleju nawet nie są okopcone, wyglądają jak nowe, Oplowskie również. Niedowiarków zapraszam do naszego warsztatu na oględziny.

Dorzucam jeszcze jedną fotkę z 1.4TCe jeżdżącego tylko na Pb przebieg około 130tys.km to ten najciemniejszy.

Koszt przeglądów :rolleyes: nie żartuj, 60zł więcej raz na rok.

 

Nie zamierzam nikogo przekonywać do LPG, ja już się przekonałem dawano temu. 

Przepraszam wszystkich za małe OT :rolleyes:

 

2018-02-19-1.jpg2018-02-19-2.jpg2019-09-04-11-59-15.jpg

14tce na Pb.JPG20190904_125355.jpg

 

Miło słyszeć, że te nowe konstrukcje mają tak ładne spalanie, mam nadzieję, że to pomiary przy normalnej jeździe, a nie głaskaniu pedału gazu, bo mnie też się udało wykręcić 5,4/100 w 1.4TCe, ale to była jazda emeryta na prostej drodze nie przekraczając 100km/h.

 

 

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotrysk jest tylko po to, aby chronić wtryskiwacze benzynowe przed wysoką temperaturą i wystarcza 5~8% wartości zapotrzebowania na paliwo, a 8% z 6,5 litra/100km = 0,52 litra. W niektórych konstrukcjach silników nawet poniżej 5%.

A oszczędzasz około 14 zł na 100km i 3000km miesięcznie to 420zł x 12 = 5040 zł rok ;-)

 

 

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witman daj sobie spokój, jak nie oszczędzą na papierze w rok 15tyś przed założeniem instalacji to się nie przekonają. Ja wole mimo wszystko tankować za 160zł i robić 900km aniżeli za 280zł robić 800km  :). Czy będę miał Panamerę mustanga czy zwykłą dacie duster to i tak zagazuję jak będzie w benzynie. Na gazie automatycznie jeździ się więcej i nie patrzy na spalanie "muskając" przy tym pedał gazu by przypadkiem auto nie spaliło literatki benzyny więcej na setkę :D

Są kalkulatory opłacalności założenia instalacji LPG na internetach, wystarczy sobie wklepać dane.
Co do dodatkowych kosztów przeglądu :D :D :D :D :D przy moich km które robię jest to max 350zł więcej rocznie, liczę 30tyś km w rok ;). Raptem nie całe dwa baki wachy do samochodu :D, nie powiem żyje przez to na skraju ubóstwa :).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, a o faktycznej opłacalności LPG i spalaniu w 1,3TCe niebawem się przekonamy, bo ma się takowy pojawić w naszej rodzinie :rolleyes:

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!