Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.3TCe pierwsze wrażenia, opinie


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że jakaś technologia rodem z NASA, bo to wszytko od lat znane i stosowane w wielu silnikach.

Przecież chcąc uzyskać największą sprawność silnika i uzyskać najlepsze parametry nie wsadzą gaźnika Pierburg i mechanicznego rozdzielacza zapłonu na kablach wysokiego napięcia i jednej cewce WN, stare wolnossaki zamiast generować KM i Nm zamieniały benzynę na hałas i ciepło, mamy XXI wiek i smartfony z procesorami 4 rdzeniowymi :-) 

 

Edytowane przez witman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, witman napisał:

 

Zaoszczędzone 14,5kzł można by zainwestować w dobrą instalację LPG 5-6kzł, a za pozostałość 8,5kzł przejechać na LPG ponad 47tys.km ;-)

 

Albo wsadzić lepsze audio :) i zostanie jeszcze parę tysi na kilka wypadów na wakacje :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do posiadaczy 1.3TCe, czy macie na książkach czerwoną naklejkę z informacją o wymienienie oleju silnikowego i filtra po przejechaniu 1500-2000km ?

 

olej książka.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat książka od Scenika 3 1.2TCe 132KM z 2014r. z rynku Niemieckiego, ale wiemy, że takie naklejki były również na książkach od modeli z silnikami 1.4TCe oraz 1.5 i 1.6dCi.

Stąd moje pytanie czy auta z rynku PL miały taką naklejkę na książkach.

Podobne pytanie zadałem kolegom użytkującym modele z 1.2TCe.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pytałem w serwisie czy przyjeżdżać na wymianę oleju po ok. 3 tys. km. Powiedzieli,  że nie trzeba. Warto wymieniać max co 15 tys. km. Co bym im zależało,  przecież mają z tego pieniądze.

Z drugiej strony skoro nie wiedzą nawet jaki olej wlać, to wolę odczekać ten rok i niech się trochę poduczą w kwestii 1.3 TCe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seimi pytasz co by im zależało, a ja niedawno pomagałem moim znajomym w zakupie Meganki III z którymi byłem w jednym z ASO. Po sprawdzeniu na hali serwisowej i weryfikacji wpisów serwisowych w komputerze centralnym Renault oraz weryfikacji przebiegu z obu kart, Pan z za biurka przestawił nam wszystkie dane i powiedział, że jest wszystko jak należy, teraz tylko dbać o serwisy, płyny eksploatacyjne, wymieniać olej co 30tys.km i będzie OK.

Nie to żebym był złośliwy, ale zapytałem Pana dlaczego namawia moich znajomych, aby zniszczyli sobie silnik jeżdżąc na oleju po 30tys.km skoro sam producent zaleca skrócenie interwału olejowego o połowę i Pan się delikatnie mówiąc zmieszał :-)

Dlatego polecam nie wierzyć i wymieniać olej wcześniej !

Pewnie już to znacie, ale wrzucę jeszcze raz.

 

 

 

 Ja jedynie mogę potwierdzić to co kolega ``łysy`` przedstawił w tym filmiku, bo nie raz widziałem takie kwiatki u naszym w warsztacie !

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym,  ale mam obawy oddać samochód na wymianę oleju, w przypadku gdy serwisy w mojej okolicy nie są pewni co do jego rodzaju.

Poza tym moje roczne przebiegi to max. 12 tys. km i tak też wymieniam olej w moich samochodach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!