Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

patent na okulary zamiast rączki kierowcy


dreq02

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś kiedyś spróbował takich z polaryzacją, w których byś się dobrze czuł i po jakimś czasie zapominał o ich istnieniu na Twoim nosie to nie mógłbyś bez nich żyć :) No i też kwestia ile się robi km. Na krótkich odcinkach spoko ale nie wyobrażam sobie jazdy 3-4h dziennie w słoneczny dzień bez okularów. Oczy strasznie się męczą. Ja używam w każdej porze roku gdy tylko świeci ostrzejsze słońce. Zimą też się bardzo przydają.

Edytowane przez pbet
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do moich okularów korekcyjnych mam różne nakładki (przeciwsłoneczne, do jazdy nocą) ale jakoś za kierownicą nigdy z nich nie korzystałem. Wystarcza mi zwykła, tradycyjna osłona słoneczna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to jest inna para kaloszy gdy się nosi korekcję. Ciężko coś dobrać i najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie sobie okularów korekcyjnych w opcji przyciemnionej z polaryzacją. Znam kogoś kto tak zrobił i jest bardzo zadowolony ale to kosztuje i co gdy wada się pogarsza... Jest to droga opcja, w sumie najdroższa z możliwych.

Znam też kogoś kto nosi takie odchylane nakładki przyczepiane do okularów i o ile całkiem spoko to wygląda jak ma je zrzucone na szkła korekcyjne to jak wchodzi np. do marketu i je podnosi... wygląda jak mrówka z kreskówki... :29_smirk: no ale nie wnikam, tak chce, tak chodzi.

Inne fajne rozwiązanie stosuje następny z moich kolegów. Znalazł sobie takie oprawki korekcyjne (szukał długo), do których występuje dedykowana nakładka przeciwsłoneczna z polaryzacją i jest montowana magnesami do ramki z korekcją. Wygląda to fajnie, nie rzuca się w oczy i jest ponoć całkiem wygodne. Jedyny minus, że musi ściągać te nakładki jak wchodzi gdzieś do środka i gdzieś je chować, a później znowu wyciągać, zakładać i tak w kółko. Jest to rozwiązanie tańsze od przeciwsłonecznej korekcji i droższe od wspomnianych wyżej nakładek.

Ciekawe co się komuś w moim poprzednim poście nie spodobało :63_astonished: a podobno o gustach się nie dyskutuje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są jakieś kolosalne pieniądze jeśli chodzi o temat przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych.

Ja raz na 2 lata robię sobie takie w salonie fielmann. Koszt maks 150 pln na gotowo z przesyłką kurierem do domu. 

Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek Ja też mam takie okulary z nakładkami magnesowymi i używam ich wyłącznie za kółkiem, szczególnie latem jak słońce jest mocne, a i zimą jak jest słoneczny dzień to dużo dają, oczy mi się dużo mniej męczą podczas dłuższej trasy. Tylko, że problem jest, gdzie to trzymać, narazie lezą w futerale przed drążkiem zmiany biegów, ale zastanawiam się nad innym rozwiązaniem.

Edytowane przez MichalVTS
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już lecimy z tematem... :) -> fotochromy. Tekst jest sponsorowany, ale i tak wg mnie warto przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem fotochromy i nie polecam bo:

1. Ma to pewną bezwładność w działaniu i wchodząc  np. do budynku parę minut nic nie widziszodstaje zanim się rozjaśnią.

2. Szkła działają na promienie UV, a szyby i blacha samochodu dość dobrze je filtruje, a w związku z tym okulary nie ściemnią się w samochodzie.

Ogólnie niezły bajer, ale nie warty pieniędzy jakie za to chcą. Tańsze szkła już zupełnie nie mają sensu bo początkowe zaciemnienie mają już na poziomie kilkunastu procent, czyli w okularach białych rzeczy nigdy nie będzie widać jako białe, a drogie szkła są już po prostu drogie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Opcja całkiem fajna, pamiętam, ze miałem kiedyś takie jednak były bardzo słabo wykonane oraz z kiepskiego plastiku, tak więc w szybkim czasie się odklejały, szczegolnie,ze dość często je wyjmowałem aby nałozyć. 

Jesli jesteś pewien, że Ci się przyda oraz że będziesz używał to kupuj. Jeśli nie to jednak sobie odpuść. 

 

Ze swojej strony polecam zerknąć sobie tutaj;

https://c-o.com.pl/okulary-specjalistyczne,cp16,pl.html

 

Na stronie mozna dostać dobrej jakości okulary z polaryzacją dla kierowców. 

Edytowane przez Dawiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aktualnie mam okulary z polaryzacją. Jeździ się w nich zdecydowanie wygodniej, widoczność jest również lepsza. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją noszę na co dzień, nie tylko oczywiście do kierowania samochodem.

Trudno jest tutaj wytłumaczyć czemu są lepsze. Najlepiej po prostu zajrzeć sobie do sieci z uwagi na to, ze sa tam zdjęcia pokazujące jak wygląda widoczność z okularami z polaryzacją a w okularach bez polaryzacji i różnica moim zdaniem jest znaczaca. Zamówienie okularów proponuję tutaj http://aurum-optics.pl/ . Mają dobre promocje.

 

Edytowane przez Juanto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!