Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

dreq02

Megane III phII patent na okulary zamiast rączki kierowcy

Recommended Posts

Może sprawdź lepiej czy od scenica III (laguny III, twingo III i captur) nie pasuje (739480015R). Rączki kierowcy w scenicu i megane są identyczne, więc powinien pasować ten na okulary od Scenica III bez problemu.

właśnie dziś sprawdziłem i pomyliłem samochody (patrzyłem na inny) W megane 3 nie ma rączki dla kierowcy a szkoda bo to by ułatwiło pracę. A jakoś musi się trzymać.

Napisano (edytowany)

Mam (kupione od Laguny) i nie zamontowałem, gdyż nie wiem jakie to okulary miałyby się tam zmieścić.

Pod tapicerką są miejsca na zamocowanie tego - wchodzi na zatrzaski.

Do jazdy używam tych okularów i się nie mieszczą (nie domyka się bo są za grube):
https://www.decathlon.pl/okulary-na-rower-arenberg-kat-3-orao-id_8118521.html

Edytowano przez deku

Miałem podobny schowek w MII i potwierdzam, że nie idzie tam zmieścić okularów.

Miałem w Lagunie 1, w Megane 1,2 oraz mam w 3,  dobre, typowe okulary przeciwsłoneczne wchodzą doskonale. 

Dla każdego "typowe" okulary przeciwsłoneczne oznaczają zupełnie inny kształt. Już chyba lepiej pomyśleć o klipsie do okularów na daszek przeciwsłoneczny za kilka zł z portalu aukcyjnego. Ja osobiście nie mam takiej potrzeby. Okulary trzymam w etui w podłokietniku lub schowku głównym.

10 godzin temu, pbet napisał:

Dla każdego "typowe" okulary przeciwsłoneczne oznaczają zupełnie inny kształt.

Dlatego podałem linka do okularów, które używam bo nie wykluczam, że węższe/cieńsze się zmieszczą.

zmieni się okulary i już nie będą pasować. A nie kupuje się je pod schowek ale pod siebie :)

Czyli się nie da i temat można zamknąć.

Dnia 11.09.2018 o 22:47, pbet napisał:

Dla każdego "typowe" okulary przeciwsłoneczne oznaczają zupełnie inny kształt.

I tu popełniacie błąd :) Typowe, czyli ponadczasowa klasyka, coś w typie Wayfarer'a powinno się tam zmieścić. Jeśli chcecie tam pakować typowo sportowe okulary (narciarskie, rowerowe czy biegowe), to faktycznie się nie zmieszczą. Mogą się również nie zmieścić lekko zagięte Aviator'y, ale już Aviator'y klasyczne, tzn. płaskie - powinny wejść.

Tym niemniej, ja z dokładnie takiego samego powodu nie mam tego schowka :D (choć moje ostatnio używane okulary powinny się tam zmieścić)

Proponuję Panowie postawić na okularową klasykę, ponadczasowość i przy okazji stylowość - wówczas problem zniknie. I znikną okropnie wyglądające z koszulą czy marynarką sportowe okulary :)

Chętnie bym przeszedł, ale do mojego niewyjściowego ryja mało co pasuje, więc idę po taniości....

PS. Mój awatar to nie moje zdjęcie :-D, wręcz coś przeciwnego.

• Zwycięzca 1

niedługo temat pójdzie w bloga modowego. W co się ubrać wsiadając do samochodu. :D

• Like 1

W co się ubrać wsiadając do samochodu. :D

Na pewno elegancko, garnitur wysokiej jakości, buty tez elegantko ale przeważnie przystosowane do automatu. Zegarek na rękę elegantki ( powyz. 30 tys. zł), wysokiej jakości perfum. I no umyty i wypolerowane auto:) Albo strój księża ubrać....

• Zwycięzca 1

Ja od zawsze w sumie dość głęboko mam modę, trendy i klasykę. Używam tego co mi osobiście pasuje i w czym się czuje najlepiej. Dotyczy to też okularów. Takie proste może i są modne co widać na ulicach ale niezbyt blokują światło skądś indziej niż z przodu, a ja lubię mieć oko odizolowane od światła gdy jadę autem żeby byle reflex czy przebicie promieni z boku przez drzewa w lesie nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia.

• Zmieszany 1

To wychodzi na to, że ja jestem jakiś inny bo nigdy nie używałem okularów przeciwsłonecznych w samochodzie...

Napisano (edytowany)

Jakbyś kiedyś spróbował takich z polaryzacją, w których byś się dobrze czuł i po jakimś czasie zapominał o ich istnieniu na Twoim nosie to nie mógłbyś bez nich żyć :) No i też kwestia ile się robi km. Na krótkich odcinkach spoko ale nie wyobrażam sobie jazdy 3-4h dziennie w słoneczny dzień bez okularów. Oczy strasznie się męczą. Ja używam w każdej porze roku gdy tylko świeci ostrzejsze słońce. Zimą też się bardzo przydają.

Edytowano przez pbet

Akurat do moich okularów korekcyjnych mam różne nakładki (przeciwsłoneczne, do jazdy nocą) ale jakoś za kierownicą nigdy z nich nie korzystałem. Wystarcza mi zwykła, tradycyjna osłona słoneczna :).

Ano to jest inna para kaloszy gdy się nosi korekcję. Ciężko coś dobrać i najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie sobie okularów korekcyjnych w opcji przyciemnionej z polaryzacją. Znam kogoś kto tak zrobił i jest bardzo zadowolony ale to kosztuje i co gdy wada się pogarsza... Jest to droga opcja, w sumie najdroższa z możliwych.

Znam też kogoś kto nosi takie odchylane nakładki przyczepiane do okularów i o ile całkiem spoko to wygląda jak ma je zrzucone na szkła korekcyjne to jak wchodzi np. do marketu i je podnosi... wygląda jak mrówka z kreskówki... :29_smirk: no ale nie wnikam, tak chce, tak chodzi.

Inne fajne rozwiązanie stosuje następny z moich kolegów. Znalazł sobie takie oprawki korekcyjne (szukał długo), do których występuje dedykowana nakładka przeciwsłoneczna z polaryzacją i jest montowana magnesami do ramki z korekcją. Wygląda to fajnie, nie rzuca się w oczy i jest ponoć całkiem wygodne. Jedyny minus, że musi ściągać te nakładki jak wchodzi gdzieś do środka i gdzieś je chować, a później znowu wyciągać, zakładać i tak w kółko. Jest to rozwiązanie tańsze od przeciwsłonecznej korekcji i droższe od wspomnianych wyżej nakładek.

Ciekawe co się komuś w moim poprzednim poście nie spodobało :63_astonished: a podobno o gustach się nie dyskutuje :-D

To nie są jakieś kolosalne pieniądze jeśli chodzi o temat przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych.

Ja raz na 2 lata robię sobie takie w salonie fielmann. Koszt maks 150 pln na gotowo z przesyłką kurierem do domu. 

Polecam. 

@pbet no ja mam właśnie takie nakładki mocowane za pomocą magnesów. Mimo wszystko nigdy nie odczuwałem potrzeby aby ich użyć za kierownicą.

@Silverek Ja też mam takie okulary z nakładkami magnesowymi i używam ich wyłącznie za kółkiem, szczególnie latem jak słońce jest mocne, a i zimą jak jest słoneczny dzień to dużo dają, oczy mi się dużo mniej męczą podczas dłuższej trasy. Tylko, że problem jest, gdzie to trzymać, narazie lezą w futerale przed drążkiem zmiany biegów, ale zastanawiam się nad innym rozwiązaniem.

Edytowano przez MichalVTS
  • +1 1

a nie lepiej zrobić sobie 2 parę przeciwsłoneczną z korekcją ? I mieć zwykłe okulary jak słońce nie świeci a jak świeci to ładne przeciwsłoneczne :)

To jak już lecimy z tematem... :) -> fotochromy. Tekst jest sponsorowany, ale i tak wg mnie warto przeczytać.

Miałem fotochromy i nie polecam bo:

1. Ma to pewną bezwładność w działaniu i wchodząc  np. do budynku parę minut nic nie widziszodstaje zanim się rozjaśnią.

2. Szkła działają na promienie UV, a szyby i blacha samochodu dość dobrze je filtruje, a w związku z tym okulary nie ściemnią się w samochodzie.

Ogólnie niezły bajer, ale nie warty pieniędzy jakie za to chcą. Tańsze szkła już zupełnie nie mają sensu bo początkowe zaciemnienie mają już na poziomie kilkunastu procent, czyli w okularach białych rzeczy nigdy nie będzie widać jako białe, a drogie szkła są już po prostu drogie.

• Like 1

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się