Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

janmie

Megane IV phI Wymiana wyświetlacza na większy

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów !!! Czy ktoś zastanawiał się nad wymianą swojego wyświetlacza na większy? Ja mam 7" i uważam, że rozwiązanie z 8,7 jest dużo bardziej sensowne. Niestety proste podłączenie nie daje pełni szczęścia...gdyż 7" ma orientację poziomą a 8,7 pionową. wiąże się z tym chyba zmiana rozdzielczości. np. dla nawigacji (patrz zdjęcia) .W ddt4all jest co prawda opcja zmiany orientacji ...ale trochę się obawiam (mam jeszcze 3 lata gwarancji...). Może już ktoś to przetrenował...bez przykrych konsekwencji? Jest co prawda jeszcze inna możliwość, zakupienie na Aliexpressie tzw. wersji Tesla, która umożliwia połączenie smartfona po wi-fi,  google maps, car mirroring lub android auto, ale jest to na razie dosyć drogie i nie ma pewności co do kompatybilności z moim modelem. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej materii chętnie bym coś na ten temat poczytał.

Wyświetlacz 1.jpg

Wyświetlacz2.jpg

Obawiam się, że to może nie być takie proste chociażby dlatego, że w 8'' masz sterowanie klimą, nawiewami i innymi rzeczami typu ogrzewanie tylnej szyby z r-linka, a w 7'' są to fizyczne przyciski.

Co racja, to racja...Wg mnie hardware pasuje a różnica tkwi w oprogramowaniu tzw. radia. Nie bez kozery upgrade 7 i 8,7" pokazywały się w różnym terminie. Tylko, że pobierane oprogramowanie zależy od VINa a po zmianie wyświetlacza na większy system nie widzi tego i nie dostosowuje się do zmiany. Pytałem w Renault Multimedia i nawet zainteresowałem tematem...ale po kontakcie z centralą we Francji okazało się, że producent nie przewiduje możliwości takiej zmiany...no cóż została chyba tylko opcja Tesli z Aliexpressu...

Wystarczy wejść w tryb deweloperski i zmienić sposób wyświetlania ja zmieniłem przez pomyłkę z małego na duży i wyświetlacz zgasł i nic nie wyświetlał ASO potrawiło go tylko włączyć ale obraz wyświetlał się dla ekranu dużego i bokiem, na wyświetlaczu można było regulować klimatyzację. ASO chciało cały wyświetlacz wysyłać gdzieś do naprawy bo nie wiedzieli jak zmienić sposób wyświetlania dla małego radia, w domu jeszcze raz wszedłem w tryb deweloperski i zmieniłem na mały wyświetlacz i teraz działa. Więc wydaje mi się że wystarczy zmienić panel radia i zmienić sposób wyświetlania obrazu. 

Dzięki za informację, tylko jak wejść w tryb developerski na takim kulawym wyświetlaniu...jak trafiłeś w kwadraciki...Czy możesz, dokładnie opisać jak to zrobiłeś i podać czy trzeba coś dodatkowo zrobić aby wyjść z trybu deweloperskiego oraz podaj gdzie znajdę komendę zmiany wielkości wyświetlacza. Jakbyś dodał jakieś zdjęcie, byłbym przeszczęśliwy...Z góry dziękuję. 

Dokładnie oto mi chodziło i ASO nie wiedziało jak to naprawić więc kolego sporo ryzykujesz 

Jak wejdziesz już w tryb w prawym górnym rogu jest fukncja DisplayMode a obok niej dwie ikony High i Mid trzeba nacisnąć jedną z nich a obraz odrazu sie zmieni

Edytowano przez markus755
  • Like 1

Tylko czy nie stanie się ciemność jak u Ciebie ??? Wtedy chyba tylko ASO i reprog...A może wejść w Dev Mode na 7", przepiąć na 8,7" i wtedy nacisnąć High?

Ja bym to zrobił na 8,7 bo jeżeli zmienisz na 7 to będziesz miał ciemny obraz, a na 8,7 powinien być tylko będzie ciężko wejść w ten tryb deweloperski bo obraz jest wyświetlany bokiem ale mi się to udało to i tobie najpewniej  też. 

...No i w końcu spróbowałem...Niestety nie udało mi się wejść w dev mode w wersji bokiem, ale zrobiłem High na 7 i załączyłem 8,7...uff, udało się ale...niestety mam na większym wyświetlaczu dziwne paski jak na zdjęciu...czy to czasami nie uszkodzenie ekranu?

Wyświetlacz3.jpg

Chyba tak, bo jak miałeś bokiem to też takie byly

Hmmm a ja zapytam o co innego. Skoro kolega już się zabrał za wyjęcie starego radia, to czy w 8,7" z tyłu jest preout na suba? 

Przy okazji jeśli mógłbym prosić o instruktaż demontażu tego ustrojstwa? Nigdzie w internecie nic nie znalazłem niestety.

Według manuala radio ma:

e. AUDIO section
- OUT POWER : 20W X4 ch 4 ohm (1kHz 10% THD)
- SUB Woofer : 2ch
- LOAD IMPEDANCE: 4 ohm X 4

Czyli wyjście na suba jest. Pytanie czy można podłączyć i już czy zabawy jest tyle co w MegIII (inne radio, wzmacniacz itd)?

A jednak chyba w BOSE jest inne radio, bo jest osobny wzmacniacz, czyli pewnie jak w Meg III.

A to akurat nie jest żadna nowość - na Aliex.. jest w sprzedaży od ponad roku. Kiedyś gdzieś wrzucałem linka na forum.

żeby było lepiej to jest tego 2 albo 3 wersje.

Jakiś czas temu udało mi się wymienić 7 na 8,7...ale nie mam pewności co do całkowitej kompatybilności włożonego 8,7". Coś mi nie gra z ambiente light i nie mam regulacji manualnej wentylatora. Wyświetlacz jest używany, pochodzi z Talismana. Czy może ktoś ma schemat podłączenia wyświetlacza z radiem i otoczeniem? Byłbym bardzo wdzięczny.

@janmie Mógłbyś wytłumaczyć co się dzieje z ambientem? Wiem, że obecna aktualizacja map wyszła najpierw na 8,7" a dopiero potem na 7", więc to nie jest tylko kwestia wyświetlacza.

Przestały działać podświetlenia tzw. ambient drzwi i schowka. Ekran i środkowy zegar mają podświetlenie i mogę zmieniać jego kolor, ale zmiana natężenia tego oświetlenia, mimo że suwak na wyświetlaczu się przesuwa, nie działa. Nie działa także manualna regulacja wentylatora klimatyzacji ale w automacie wszystko działa. Mapy działają dobrze ale nie mam już aktualizacji, więc są dawno nieaktualne...12.2016.

Edytowano przez janmie

@janmie przepraszam, że pytanie niezbyt w temacie ale jak widzisz teraz zgłaszanie ewentualnych roszczeń gwarancyjnych elektroniki po takiej "nieautoryzowanej" modyfikacji?

@pbetna 99% gdy wrócę na 7" wyświetlacz nie powinno być problemu, więc nie będę miał czego zgłaszać... A co to znaczy nieautoryzowana modyfikacja? - w ukompletowaniu Megane IV jest możliwe stosowanie wyświetlacza 8,7", jedynym problemem mogą być prawdopodobnie nieznaczne różnice softwaru co pewnie przy możliwości skorzystania z tokena można byłoby rozwiązać...ale chyba nie będę jej szukał i na razie wrócę do standardowego ukompletowania. Z drugiej strony to granda że Renault część użytkowników w zasadzie oszukał nie umożliwiając dobrodziejstw korzystania z wprowadzonego w środku serii Auto Android i pochodnych... a w innych krajach już krążą petycje w tej sprawie...ale u nas jak zwykle cisza...a jak dodamy jeszcze co się dzieje z aktualizacją map...to byłaby to woda na młyn prawników,  którzy w końcu by chyba ich pogonili...ale takie akcje są możliwe chyba tylko w USA...

@janmie chodziło mi to, że dokonałeś zmiany właśnie na coś czego producent nie przewidział w Twoim egzemplarzu. To nie radio typu plug&play na kostkę. Ingerencja w soft itd. Sam piszesz, że coś Ci nie działa. Stąd pytanie.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się