Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio android 8...


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ten sam problem co Ty, ponieważ nie ma żadnej instrukcji montażu i nie wiadomo co i gdzie podłączyć. Też miałem błąd poduszki. Z tego co pamiętam wtyczkę, którą masz po prawej (lub po lewej) stronie nie podłączasz nigdzie. Wtyczkę, którą masz po lewej (po prawej) stronie musisz podłączyć do kabla, który wystaje od góry gdzie był ekran fabryczny. Musisz przeciągnąć go na dół. Zobacz co z góry wystaje i będziesz wiedział od razu. Jak będziesz miał dalej problem to jutro zdemontuję ekran i zobaczę jak to ma być, daj znać.

 

Edytowane przez tomrud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, ze tez nie pomyslalem o tym! Dziekuje bardzo za podpowiedz. Jutro zrobię krotki filmik jak to podlaczyć i wrzucę bo mówiąc szczerze nie znalazłem nic konkretnego w sieci.

Pozostaje jeszcze kwestia kamery cofania, ale to dopiero jak zadziala radio.

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerę cofania sprawdzałem "na  sucho" i nie było problemów. Wystarczy przeciągnąć de facto jeden przewód sygnałowy do tylnej klapy, bo zasilanie można podłączyć z lampy cofania, która jest w klapie. Ja obecnie czekam na moduł bezprzewodowy do kamery, aby nie bawić się w przeciąganie kabli (1 kabla:D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomrud napisał:

 

Ja przeciagne przewód, kolega ma radio na androidzie w Suzuki i ta kamerka po wifi ma duże opóźnienie co utrudnia ocene sytuacji przy cofaniu. Pamietasz do ktorego wejscia podpiałeś kamerke?

Po podłączeniu wtyczek jak pisałeś radio śmiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód sygnałowy kamery wpinasz do żółtego gniazda cinch z oznaczeniem "Camera-VIN", natomiast zasilanie podłączasz do czerwonego pojedynczego przewodu z oznaczeniem "Cam-POW". Tak, po poprawnym podłączeniu wtyczek radio "wstaje z kolan":D.

 

Co do wifi to sprawdzę i zobaczę jak to będzie działać. Tutaj antena będzie mieć duże znaczenie. Jak się nie będzie spisywać to będę przeciągał przewód.

@Lisiorek sprawdziłem. Gniazdo, które masz po prawej stronie (na Twojej fotce) przeciągasz do góry i podłączasz do niego wtyczkę, która została po odłączeniu fabrycznego ekranu.

IMG_20180929_092705.jpg

Edytowane przez tomrud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Właśnie przeciągnąłem przewód. Przez auto jest łatwo, najgorzej przez peszel przy klapie no i trzeba cała klape rozebrać.ale jakoś poszło.

Trochę też ciężko upchnąć te wszystkie kable przy radiu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Lisiorek zmotywował mnie do przeciągnięcia kabla no i 2,5h i kamera śmiga. Dla mnie najgorsze było przeciągnięcie kabla od podświetlenia tablicy rejestracyjnej na drugą stronę klapy. Trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby złapać przewód od spodu przez otwór.

 

Kable od radia musisz upchnąć nad radiem tzn. za klimatronikiem, bo tam jest dużo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś najpierw sprawdzić kamerę "na sucho", a dopiero potem podłączać do przeciągniętego kabla. Ikonka pojawia się nawet jak nie masz kamery podłączonej. Sprawdź czy masz zasilanie na kablu. Możesz zmierzyć woltomierzem gniazdo do zasilania kamery....tylko nie zrób zwarcia.

Edytowane przez tomrud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomrud napisał:

Podpiąłem: od strony radia przewod sygnałowy do wejscia CAM VIN, zasilanie do CAM POW. od strony kamery: sygnałowy wiadomo, czerwone przewody od zasilania i od sygnałowego razem i do żarówki od cofania (zółty), czarny do masy (czarny) Nie mam czym tu sprawdzić napięcia niestety.

Czy tam czasem nie jest tak ze przy lampie + jest na czarnym?

Chyba kamera powinna działać już przy podpięciu samych wtyczek (sygnałowa i zasilajaca do kamerki) bez tych dodatkowych przewodów zasilajacych przy sygnałowym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to masz podłączone. Po co podłączasz cokolwiek do żarówki od cofania? Masz przeciągnięty kabel 3-żyłowy jak rozumiem. Czerwony przewód CAM POW to zasilanie kamery i masz go podłączyć do czerwonego przewodu od kamery. Czarnego przewodu od kamery nie musisz podłączać, ponieważ "masa" zasilania jest na wtyku cinch i nie ma co jej dublować.

Podsumowując:

1. Przeciągasz 2-żył na wtyku cinch ("masa" + sygnał z kamery).

2. Przeciągasz 1-żyłę zasilanie CAM POW.

3. Nic nie łączysz ze światłem cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomrud napisał:

 

Podsumowując:

1. Przeciągasz 2-żył na wtyku cinch ("masa" + sygnał z kamery).

2. Przeciągasz 1-żyłę zasilanie CAM POW.

3. Nic nie łączysz ze światłem cofania.

Przeciagnałem oryginalny kabel od kamerki ten z chinchami na koncach i czerwonym kawałkiem przewodu. 

Zasilania kamerki nie mozna wziąć z lampy zeby nie ciagnac od radia?

 

 

10 godzin temu, Lisiorek napisał:

Pociagnalem zasilanie kamerki naokolo i dziala...

Rozwaliłem chincha przy kamerce i podlaczylem wszystko bezpośrednio. Dziala. Wniosek: pewnie uszkodzilem chincha/przewod przy chinchu podczas przeciagania i nie bylo sygnalu z kamerki.

Swoja droga to oczywiscie miales racje, zadne podlaczenia do lampy nie sa potrzebne.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Generalnie do samego cofania kamerka ok, na pewno nie wjadę w jakiś słupek, ale chyba podmienię docelowo na wersję z obiektywem szerokokątnym. Wydaje mi się, ze taka z katem widzenia 170st. mocno ułatwi sprawę podczas wyjeżdzania tylem z parkingu przy ruchliwej ulicy. Ma ktoś jakies doświadczenia z taka kamerą, ciekawe czy taka wymiana ma sens? Koszt kamerki to max 20usd na ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Radio android 8...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!