Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio android 8...


Rekomendowane odpowiedzi

Jak udostępnisz internet ze smartfona to możesz się połączyć z radiem po wifi. Jak chcesz koniecznie "wsadzić sim" to musisz kupić modem na USB np. https://www.seicane.com/seicane-modem-external-3g-module-for-car-dvd-player-with-internet-s1226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wbudowanego modemu na kartę sim. Google maps odpalałem jedynie offline. Wolałem mieć mapę, która nie wymaga połączenia z internetem, więc kupiłem i zainstalowałem Navitela. Radio traktujesz jak urządzenie z androidem i możesz sobie instalować co chcesz jak masz miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@tomrud sprawdziłem raz jeszcze połączenia wiązek. Są połączone prawidłowo (tak jak opisywałeś to wcześniej). Radio działa, wyświetlacz działa ale w gratisie nadal dostaję błąd poduszki powietrznej pasażera. Czyżbym musiał podpiąć komputer i anulować błąd bo sam nie zniknie? Czy też szukać innej przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bezadi czyli radio działa. U mnie był błąd poduszki przez brakujące połączenie, ale radio wtedy nie działało. Albo gdzieś nie masz styku albo masz uszkodzony moduł CANbus. Jeżeli możesz to sprawdź  czy błąd zniknie po podłączeniu starego radia. Jeśli możesz to podaj linka gdzie kupowałeś. Działa Ci sterowanie z manetki przy kierownicy? Możesz jeszcze wejść w zaawansowane ustawienia radia i zobaczyć jaki protokół komunikacyjny masz wybrany. Może w tym problem.

Edytowane przez tomrud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa sterowanie z manetki kierownicy więc moduł CANbus spełnia swoje zadanie. Jeszcze jedna rzecz jaką zauważyłem, która nie działa to brak świecących ikonek odpiętych pasów bezpieczeństwa i poduszki powietrznej w lewej pionowej krawędzi wyświetlacza. Myślę, że to sprzężony problem z komunikatem wyłączonej poduszki powietrznej pasażera. Postaram się jeszcze sprawdzić protokół komunikacyjny tak jak sugerujesz. Radyjko zamówione ze strony allegro, jechało od sąsiadów z zachodu ;). (https://allegro.pl/nawigacja-radio-renault-megane-3-4-32gb-android-8-i7582297559.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CANbus działa, a jest problem z poduszką i brak ikonek pasów i poduszki. Mam wątpliwości czy moduł jest sprawny? Co pisało na obudowie tego modułu? Hasło do ustawień zaawansowanych to 126. Sprawdź jaki protokół masz wybrany.

Edytowane przez tomrud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jest jakieś spięcie/zwarcie styków. Zielona ikona poduszki pow. świeci ale bardzo słabo. Tylko wieczorem to widać. Możliwe, że czujniki samochodu wykryły spadek napięcia przy poduszce pow. i stąd ten błąd. Próbowałem dokopać się do ustawień, o których pisałeś ale nie udało mi się. Możesz podesłać info, którędy tam trafić? Może w najbliższym tygodniu podjadę na  CLIP i zobaczę w czym problem będzie wg kompa. Nie pamiętam co było napisane na module a teraz nie mam czasu, żeby zabierać się za ponowny demontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wybierasz:

1. Ustawienia.

2. Pojazd.

3. Ustawienia fabryczne (kod 126).

4. Canbus.

 

Popatrz sobie na zdjęcia i sprawdź jaki masz Canbus. Jeśli masz jak u mnie to masz coś z podłączeniem/kablami. Reklamuj.

IMG_20181203_192837.jpg

IMG_20181203_192854.jpg

IMG_20181203_192912.jpg

IMG_20181203_192941.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Zainteresował mnie temat tego radia, ale mam kilka pytań. Może kolega @tomrud lub ktoś inny kto skusił się na zakup będzie potrafił mi odpowiedzieć.

1. Pisaliście o nie do końca działającym sterowaniu z kierownicy - tyczy się to tylko odbierania telefonów czy też zmian głośności/częstotliwości radia?

2. W związku z powyższym: czy mając teraz uboższą manetkę bez opcji sterowania telefonem jest sens ją wymieniać na tą z opcją odbierania połączeń czy to i tak nie będzie działać?

3. Widzę, że na samym radiu (lewy, górny róg) jest przycisk z słuchawką telefonu - jaka jest jego funkcja? Pozwala na odbieranie połączeń?

4. Jak z jakością mikrofonu dołączonego do zestawu? Trzeba mocno krzyczeć, żeby druga strona nas zrozumiała? :P

5. Jak z jakością kamerki dołączanej przez tego sprzedawcę z aliexpress? Zdarza się jakieś zacinanie czy opóźnienie?

6. Jak bardzo można tu spersonalizować wygląd samego androida? Jakieś użyteczne widżety czy tapety wchodzą w grę czy można sobie co najwyżej ikonki poprzestawiać?

7. Jakie są różnice w codziennym użytkowaniu auta? Autor pisał już, że radio wyłącza się tak jak oryginał po otworzeniu drzwi. Jak to wygląda z drugiej strony tzn po odpaleniu? Muzyka z radia sama zaczyna grać czy trzeba ją odpalić na ekranie/na panelu radia?

 

Sporo pytań, ale z góry dziękuję nawet nawet za najdrobniejsze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Radio android 8...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!