Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio android 8...


Rekomendowane odpowiedzi

Do osób posiadających już to cacko w swoich autach:
Czy macie joy'a w tunelu środkowym? Jeśli tak to czy można nim z powodzeniem sterować tym radiem czy to działa tylko z fabrycznymi tom tomami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Koleosie mam też radio w wersji Bose z joystickiem i nawigację CNC bluetooth dvd. Dedykowany zestaw z androidem nie pasuje ponieważ, tak naprawdę radio i wzmacniacz jest w bagażniku, a w desce rozdzielczej jest tylko zmieniarka. Żeby to jakoś sensownie zastąpić byłaby straszna rzeźba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż założyłem konto na forum. Witam wszystkich!

Im więcej czytam, tym bardziej się wkurzam, że zakupiłem Meganę z Navi i to w wersji Live. Nie dość że nie ma żadnego logicznego miejsca na kubek z kawą, to Navi jest nieedukowalne. Zakupiłem ostatnie mapy TomTom i zmian nazw ulic sprzed pół roku na nich nie ma ujętych. Wyznaczanie trasy, aktualność natężenia ruchu i dostępność POI w porównaniu z Google Maps w TomTomie wypada po prostu tragicznie! Testowałem przez tydzień, i jeżdżę z tym całkowicie wygaszonym i telefonem na uchwycie.

Teraz jeszcze czytam że tak wspaniałego urządzenia jak to radio z Androidem, które w komplecie z modułem 3G (Google Maps, Yanosik, Spottify) i kamerką byłoby istnym miodem dla mej zmotoryzowanej duszy nie da się zainstalować przez to że mam auto z TomTomem!

Może jednak? Może ktoś kto ma dostęp do takiego radia i Megany z TomTom (LIVE?) by zobaczył o co chodzi? Kable w sumie można by ogarnąć, najgorzej jak kształt daszka nie pasi, albo CANBUS będzie się gryzł czy inny czort... Jakby była możliwośc wywalenia tego joysticka to już w ogóle rewelacja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marekzyw napisał:

zakupiłem Meganę z Navi i to w wersji Live. Nie dość że nie ma żadnego logicznego miejsca na kubek z kawą

Jakbyś tej nawigacji nie miał to kubka z kawą też byś w to miejsce nie włożył, uwierz :) W MIII nie ma miejsca na napój... niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marekzyw napisał:

Im więcej czytam, tym bardziej się wkurzam, że zakupiłem Meganę z Navi i to w wersji Live. Nie dość że nie ma żadnego logicznego miejsca na kubek z kawą, to Navi jest nieedukowalne...

 Zakupiłem ostatnie mapy TomTom i zmian nazw ulic sprzed pół roku na nich nie ma ujętych...

i dostępność POI w porównaniu z Google Maps w TomTomie wypada po prostu tragicznie...

 

No właśnie, przez to, że mapy w naszym pięknym kraju można było ukraść, aktualizacje mamy jakie mamy. 

Punkty Poi możesz sam "dograć" ile dusza zapragnie. Są bezpłatne oraz płatne, udostępniane bazy tworzone przez hobbystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że utrzymywanie w dzisiejszych czasach systemu nawigacji za który, żeby był znośny, musisz bulić co roku prawie 500 zł (mapy + usługi LIVE) jest jakimś nieporozumieniem ze strony TomToma. Gdyby to kosztowało 50-100 zł rocznie, myślę że więcej osób by się skusiło na legalne zakupy i TomToma stać by może było na porządne utrzymywanie map i zapewnienie porządnego pokrycia natężeniem ruchu na podstawie informacji z urządzeń użytkowników. Chociaż jak pamiętam, 10 lat temu kiedy nie miał jeszcze realnej bezpłatnej konkurencji, też nie było lepiej (miałem wtedy ich urządzenie). To co TomTom robi to moim osobistym zdaniem prosta droga to stopniowej degradacji produktów i usług.

Ja jestem fanem map Googla. Na początku ich kariery algorytm wyznaczania trasy był tragiczny, ale od 2-3 lat jest coraz lepiej. Od roku uważam że jest co najmniej tak dobry jak ten TomToma, a w połączeniu ze świetnie działającym asystentem głosowym i wiernym odzwierciedleniem ruchu jest bezkonkurencyjny. I nie muszę dogrywać ani map ani POI żeby mieć je zawsze aktualne (o opiniach użytkowników na temat POI już nie wspominając). Podoba mi się też że jak już się jedzie wyznaczona trasą to pokazuje odbicia na alternatywne trasy z podaniem różnicy w czasie. Mogę łatwo podczas drogi zdecydować o odbiciu, jeśli czas podobny a wolę inną trasę. Zmiany nazw ulic są na drugi-trzeci dzień. Od kilku dni mam aktywną nawet informację o fotoradarach i możliwość zgłaszania kontroli i zdarzeń drogowych bezpośrednio w Google Maps! I to wszystko zintegrowane z adresami w kontaktach i kalendarzu. I za darmo. TomTom, czas się obudzić!

Dlatego tak mi się spodobało to radio na androidzie i byłbym w stanie wybulić za nie nawet i 2000 PLN byle tylko tą "nawigację" wymienić na coś pewnego, bezstresowego w obsłudze i zawsze aktualnego. Chodzące na tym Yanosik i Spotify byłyby wisienką na torcie.

I notatki głosowe, bo zazwyczaj dopiero w aucie mi się przypomina czego nie zrobiłem dziś w robocie :) 

@Kazionator nie znasz może takiego, najlepiej sprawdzonego, "szpeca"? Tak sobie myślę, że jeśli to kwestia okablowania, to może cos by pomogły adaptery które można dokupić do przekładki radia z PhII (podejrzewam że LIVE) do PhI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szod Wyświetlacz radia android nie reaguje na pokrętło. Jak włączysz światła mijania to się delikatnie ściemnia. Poza tym większość aplikacji ma ciemne tło, więc w efekcie nie ma problemu, że coś "daje po oczach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!