Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio android 8...


Rekomendowane odpowiedzi

@Kazionator już odpowiadam.

 

1. Sterowanie z kierownicy działa z wyjątkiem wybierania połączeń. Aby wybrać połączenie musisz nacisnąć przycisk w radiu z ikonką telefonu i następnie posiłkować się ekranem dotykowym. To kwestia przyzwyczajenia chociaż radio fabryczne było lepsze pod tym względem.

2. Jeżeli masz manetkę do głośności, zmiany stacji (utworu) i wyciszenia to nie ma to sensu. Jedynie nie będziesz mógł manetką zmienić źródła sygnału.

3. Odbieranie połączeń albo przyciskiem na manetce albo ekranem dotykowym, bo pojawia się informacja, że przychodzi połączenie. Jak nie odbierzesz to po kilku sygnałach samo się odbierze. No chyba, że odrzucisz od razu.

4. Ja mikrofon wyprowadziłem w okolice ekranu i jest bardzo dobrze, bo ciągle słyszę od żony, że jej krzyczę do ucha:D

5. Z kamerką nie ma żadnych problemów. Po włączeniu biegu wstecznego od razu masz obraz nawet jak android się jeszcze nie podniósł.

6. Tapetę startową możesz zmienić. Resztę chyba też, ale nie próbowałem. Wielkość czcionki zmieniałem. Denerwujące jest to, że w androidzie 8 nie ma autostartu i pomimo tego, że dodatkowa kamerka przednia na USB włącza mi się z automatu i nagrywa to nie nakłada mi z automatu danych z GPS. Trzeba to uruchamiać samemu.

7. Muzyka zaczyna sama grać z tego źródła na jakim skończyłeś po otwarciu drzwi. Można ustawić, że do paru godzin radio jest w trybie czuwania i wtedy masz od strzału. Po nocy musisz poczekać jakąś minutę (może ciut więcej) aż android się podniesie.

 

Przed zakupem wyślij sprzedawcy zdjęcia kostek podłączeniowych i wtedy się dowiesz czy będzie Ci pasować. No i wysyłka płatna z magazynu z kraju UE wtedy nie ma cła/podatku.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź :D Rozwiało to u mnie sporo wątpliwości.

Mam jeszcze jedno pytanie. Nie liczę na obecność w radiu google asystenta, ale czy jest opcja Google now? Chodzi mi o komendy głosowe czy to do wyboru kontaktu telefonicznego czy do nawigacji. Chyba za dużo wymagam ale na pewno byłoby to przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Kazionator w ustawieniach jest opcja "Asystent i rozpoznawanie mowy" i jako aplikację asystującą możesz sobie wybrać "rozszerzone usługi google", więc chyba Tobie o to chodzi. Ja tego nie używam, bo nie chcę być cały czas połączony z googlem online, a tym samym być szpiegowany przez googla:-D

Edytowane przez tomrud
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniej przejść na wewnętrzną stronę klapy. Trzeba trochę gimnastyki, aby złapać przewód od wewnątrz przez otwór rewizyjny. Jak już przewód jest po wewnętrznej stronie klapy to przeciągasz go do otworu gdzie leci oryginalna wiązka do klapy i tymi samymi otworami przeciągasz przewód do prawego tylnego słupka bocznego. Następnie za tapicerkę (boczek z tworzywa) i jesteś już przy siedzeniu tylnym. Potem chowasz wszsytko za uszczelką w progu i jesteś koło schowka. Dalej ciągniesz w górę za uszczelką przy drzwiach pasażera i demontujesz na chwilę tapicerkę tam gdzie jest wyłącznik poduszki powietrznej pasażera. Przeciągasz kabel nad schowkiem do zdemontowanych kanałów wentylacyjnych w środku konsoli i lutujesz do wiązki z radia. W razie pytań pisz.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę:

IMG_20190406_164131.thumb.jpg.156348c076aefe6fe9ed771198aff631.jpg

IMG_20190407_183905.thumb.jpg.8022f79bc1fe493483ece72ba0654db0.jpg

 

Przy ostatnich wyprzedażach na Aliexpress całość wyniosła mnie ok 1100zł za najmocniejszą wersję w sklepie polecanym przez autora tematu. Trochę się tylko naciąłem z kamerką cofania dołączaną przez sprzedawcę. Jeśli się nie mylę to jest to kamerka pasująca do wersji grandtour. Do mojego hatchbacka udało się ją zaadoptować, ale piszę informacyjnie co by się ktoś nie zdziwił tak jak ja.

 

Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Dźwięk jest rzeczywiście lepszy. Przyciski na pilocie da się dowolnie zmapować, a dostępnych funkcji jest całkiem sporo. Jest asystent google więc są i komendy głosowe (ale radio musi mieć do tego dostęp do Internetu). Bazując na samym pilocie (bez asystenta) da się przejść do telefonu i przełączyć czy to na kontakty czy na ostatnie połączenia, ale sam wybór do kogo zadzwonić trzeba już zaznaczyć na ekranie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to, że na ekranie wyświetla się nazwa kontaktu "Justyna"?

Łącząc radio z telefonem musisz udostępnić kontakty telefonu. Możesz to teraz zmienić w ustawieniach bluetooth telefonu i przy następnym połączeniu powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "launcher" to "AGAMA car launcher". U mnie chodzi, ale nie potrafię znaleźć playera, który by z nim współpracował. Player "Poweramp" też nie chciał mi z "AGAMĄ" współpracować. Może kolega @mlodyrochu pochwali się jakiego playera używa w "AGAMIE".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomrud

Pisałeś wcześniej, że po nocy Android podnosi Ci się od zera. Mam radio kilka dni i jeszcze tego nie miałem. Auto stoi dłużej, krócej, całą noc i rano na strzała gra radio. Zmieniałeś coś w czasie czuwania czy zostawiłeś go fabrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazionator w ustawieniach miałem wybraną złą opcję i dlatego tak się działo. Zmieniłem to w sobotę i teraz ten efekt nie występuje. Właśnie testowałem trzy różne "launchery" i żaden mnie nie przekonał do końca. Zawsze mam jakiś problem z multimedia playerem.

 

Edytowane przez tomrud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Radio android 8...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!