Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Doświetlanie zakrętów?


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy forumowicze,

 

czy w Megane IV Zen istnieje możliwość włączenia (np Clipem) funkcji doświetlania zakrętów światłami przeciwmgielnymi? Wiem, że taka możliwość jest w samochodach grupy VAG, a to jest moje pierwsze Renault i stąd też moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie spełnia. Bo niby jak miałoby spełniać? Zrób sobie test samodzielnie. Skręcaj w prawo/lewo i włącz sobie halogeny. Ja u siebie nie widzę żadnej różnicy. Co innego skrętne ksenony/ledy. Jechałem kiedyś takim wynalazkiem i to robi robotę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywały już takie pytania odnośnie Megane III. Halogeny są tak cofnięte względem przodu auta, że prawie nie widać przed autem, że coś więcej niźli mijania się świeci. W Megane II halogeny jeszcze coś dają. W moim odczuciu takie doświetlanie zakrętów to tylko ma "ładnie wyglądać", a jak pisze @Geble robotę robią dopiero skrętne ksenony (potwierdza mi to również kolega, który ma ten system w Avensisie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ładnym wyglądaniem to też tak średnio bym powiedział, szczególnie jak ktoś ma Full LED. Piękny snop jasnego światła, a tu nagle ni z dupy ni z pietruchy taka żółć się włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego był cudzysłów :) Dla mnie, w momencie kiedy w słoneczny dzień, w samochodzie nie wyposażonym w światła dzienne (zapalone mijania) - włączają się przy każdym skręcie światła przeciwmgłowe - wygląda to raczej komicznie. Nie będę pisał, że oślepia, ale prędzej już to, niż jakakolwiek pomoc dla kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wszystkie podpowiedzi. Wczoraj wieczorem zrobiłem sobie test tak jak radzi @Geble, no i lipa - faktycznie, praktycznie nic to nie daje - odpuszczam ten temat. 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, wytłumaczcie mi proszę jedno. Czy doświetlanie działa tak że jak skręcę kierownica to zapali się przeciwmgielne czy dopiero jak skręcę + kierunkowskaz? Na jutro jestem umówiony na odblokowanie funkcji i między innymi chciałem aktywować doświetlanie ale teraz nie wiem czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zan821 napisał:

Czy doświetlanie działa tak że jak skręcę kierownica to zapali się przeciwmgielne czy dopiero jak skręcę + kierunkowskaz?

Przy zapalonych światłach mijania niezależnie od kierunkowskazu przy skręceniu kierownicy zapala się światło przeciwmgielne, ponadto przy włączonym kierunkowskazie mimo nie skręconej kierownicy zapala się przeciwmgielne a przy włączonym wstecznym biegu zapalają się oba przeciwmgielne. Oczywiście to wszystko do prędkości ok. 40 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!