Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przycisk Start/stop


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy przycisk startu wystarczy wcisnąć czy też należy przytrzymać przez ok. 1s ? Ja dotychczas tylko wciskałem przycisk i auto odpalało normalnie. Natomiast zauważyłem, że znajomy w mIII przytrzymuje przycisk . Kiedy zapytałem dlaczego tak robi odpowiedział że mechanik mu tak zalecił. Jak wy odpalacie auto oraz jak powinno się je odpalać prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pytanie jest na poważnie ?:D jak się powinno odpalać prawidłowo xDDDDD

 

Skoro to jest przycisk a nie kluczyk to logicznym jest że wystarcy nacisnąć a elektronika dba o to żeby odpalić auto tzn nie krecić za długo rozrusznikiem i odłączyć go gdy już odpali. Więc na twoje pytanie odpowiadam "naciskam". xDDD

Edytowane przez onomatopeja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, skwierzyk napisał:

Kiedy zapytałem dlaczego tak robi odpowiedział że mechanik mu tak zalecił.

A podał jakieś konkretne powody owego zalecenia? Mam dwa samochody z przyciskiem, od zawsze odpalane są poprzez jego wciskanie (bez przytrzymywania). BTW: przytrzymanie przycisku w Megane 3, bez systemu HF, z wyjętą kartą ze slotu jest konieczne do >>wyłączenia<< silnika (w Megane 2 trzeba wcisnąć dwa razy pod rząd).

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, konwil napisał:

w Megane 2 trzeba wcisnąć dwa razy pod rząd

Człowiek uczy się całe życie, heh. A myślałem, że przy wyjętej karcie nie da się zgasić silnika, zawsze naciskałem raz i wypluwał komunikat, że nie ma karty w slocie :D Aż muszę to sprawdzić dzisiaj.

Z autora tematu nie ma się co śmiać. Jak ojcu pożyczyłem swoje auto pierwszy raz to też dumnie przytrzymywał Start/Stop do odpalenia, to chyba taki naturalny odruch po przejściu z kluczyka na przycisk, gdzie kluczyk trzymało się do odpalenia ;)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadam, wciskam przycisk na sekundę dosłownie, auto ogarnia czy mam karte w kieszeni, i odpala samochód. Natomiast zauważyłem, że np jak jeździ mama, bądź tata to trzymają przycisk do odpalenia. Rożnicy nie widzę żadnej przy odpalaniu, jednak no prościej według mnie kliknąć niż trzymać te kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, konwil napisał:

A podał jakieś konkretne powody owego zalecenia?

 

No właśnie nie, dlatego założyłem ten temat . Ja też odkąd mam MIII zawsze tylko naciskam guzik  i wydaje mi się że tak jest poprawnie. Jak będę u znajomego to dopytam go o cel przytrzymywania przycisku według mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!