Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycena megane 3 1.9 dci


Yoke1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaką jest realna cena za którą mogę sprzedać mój samochód.

Po wymiarach i dodatkach:

Rozrządu,

Chłodnicy klimatyzacji,

Komplet tarcz,klocków,

Gałki + końcówki kierownicze,

Wygłuszone.

Auto jeżdzone w 75% na autostradach stałe trasy Polska-austria.

Auto bez wkładu wszystko robione dosłownie na bieżąco ze względu na trasy.

Rok 2010,

Silnik 1.9 Doc ( oryginał bez Dpf),

Przebieg 285 tysięcy,

Bixenon,

Nawigacja aktualna Europy.

20181020_105108.jpg

20181020_104912.jpg

20181020_104930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale głównym wyznacznikiem ceny dla Polaka jest przebieg. Wszystko co poniżej 200 tyś jest akceptowalne. Wyższe przebiegi najczęściej eliminują dany egzemplarz nawet jeśli jest on w 100% oryginalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego kto potrzebuje samochodu. Ja np. nie kupiłbym tego auta, z racji nie tylko na przebieg, ale i wiek. Ale ja raczej jeżdżę samochodami dłużej niż krócej. Pewnie ktoś chętnie kupi zadbane kombi z silnikiem diesla, np. do celów użytkowych lub na docelowo na krótszy okres (choć pewnie bardziej to pierwsze). Ja bym raczej obstawiał zdecydowanie poniżej 20 kPLN. W tym wieku i przy takim przebiegu wyposażenie nie aż tak wielkiego znaczenia - być może pomoże sprzedać ale raczej nie podciągnie ceny. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ofertę kupna podobnej Meganki Grandtour w bardzo dobrym stanie, diesel 1.5 dCI 90KM rocznik 2009, chyba też bez DPF. Przejechane około 130 tys. Facet chciał najpierw 19 000 , powiedziałem że dam 16000 zgodził się za 16 500. Ostatecznie kupiłem nowego MIV Grandtour, ale potwierdzam to co koledzy, jeśli CI się uda wyciągnąć 20tys to będzie dobrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jak chcesz się bujać z tematem. 

Jest koniec października. Zaraz będzie 2019 rok. Auto z każdym tygodniem traci. 

Temat złożony. Możesz sprzedać szybciej jeśli dasz dobrą cenę - 16 000?

Możesz dać też wyższą cenę i czekać np. 19 000 i sam zobaczysz jaki będzie odzew. Ale później z desperacji i tak zrzucisz cenę do 16 000 i będziesz żałował 3 miesięcy bujania się. 

Takie auto dobrze się zostawia w rozliczeniu przy zakupie nowego, 

dla przykładu - moja znajoma chciała sprzedać astrę odkupioną ode mnie. Auto z polskiego salonu, średnio wyposażone 130 000 km przebiegu, auto bezwypadkowe. Chciała 21 000 zł pół roku temu, wiem, że nie sprzedała ale też wiem, że za specjalnie jej nie zależało, później się z tego wycofała. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoke1992 nie podałeś ważnych informacji, (zresztą nie ma ich w większości ogłoszeń) po pierwsze czy auto bezwypadkowe i w orginalnym  lakierze i którym jesteś właścicielem. Bo przykładowo jak fura w połowie już "opsikana" podobno z powodu drobnych rys parkingowych, które przeszkadzały poprzednim właścicielom to

dla mnie nie jest warte wymienianych wyżej sum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Polacy tak podchodzą do lakieru. Dla Niemca ,Szweda czy innych normalnych nacji - samochód ma być sprawny. I ma się podobać. Jeśli ktoś zainwestował i pomalował ( pomalował a nie rzeźbił wcześniej w kicie ) to ok. Chętniej kupią auto z udokumentowanym przebiegiem i malowane niż na pierwszym lakierze bez historii serwisowej. Przekonałem się o tym kilka razy oglądając samochody ze znajomymi z różnych krajów. 

W PL wymóg dla samochodu 9-10 lat to pierwszy lakier , najlepiej bez wgniotki czy rysy , przebieg tak 100-150tyś , żeby gaz juz ktos założył dobry albo diesla w garażu dla przyjemności trzymał. Do tego bogata wersja bo przecież golaska nikt nie chce. I to wszystko w cenie 20% nowego samochodu.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Komarek napisał:

Tylko Polacy tak podchodzą do lakieru.

No bo u nas się tnie ,wstawia i inne cuda, a w kicie  to rzeźbią partacze i to jest najłatwiejsze do rozpoznania,  także co w tym dziwnego że do określenia wartości

auta pytam o lakier ,chcesz mi Komarek powiedzieć że mając do wyboru dwa podobnie wyposażone auta ,z udokumentowanymi podobnymi przebiegami za podobną kasę wybierzesz powtórnie lakierowane od orginału?Bo się ładniej błyszczy?Ja wolę kupić orginał, nawet jak ma jakieś mankamenty wizualne wiem co mam jak sam zrobię.

Yoke1992 jeśli Twoje autko jest w orginale możesz wziąść powyżej 20 tyś, a jak już robione dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybiorę to w lepszym stanie. Mechanicznym i wizualnym.

Samochód ma mi się podobać , być sprawny i mieć przebieg dający opcję jezdzenia kilka lat bez problemów.

A co do rzeźby - zdziwił byś się jak picują rozbitki. Wszystko w oryginalnym lakierze . wszystkie plastiki oryginał bez skazy. Deska cacy , poduszki cacy . Tylko podłużnica naciągana nie wiedzieć czemu. Mój tato kupił takiego C4 w maju. Salon Polska . Nawet sprawdzali go na niezależnym serwisie. Dopiero po śmierci taty wyszło co bylo z autem robione. I to przez przypadek dzięki mechanikowi z 12 letnim stażem w ASO który zauważył nieorginalne nakrętki śrub... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!