Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki cofania nie piszczą (dokładane,fabryczne)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem w trakcie dokładania czujników cofania do swojej meganki. Zakupiłem moduł  259905417R-A, wiązkę z czujnikami, przycisk do wyłączania, głośniczek i przystąpiłem do testów. Podłączyłem wszystko do istniejącej już instalacji. Aktywowałem PDC w liczniku. Niestety, ale czujniki nie piszczą po włączeniu wstecznego. Jedyna reakcja to taka: Jak wrzucę wsteczny i włączę kluczyk na zapłon to słyszę pojedyncze krótkie piknięcie. Po zbliżeniu ręki do czujnika nic nie słychać. Na desce nie wyświetla się żaden błąd. Dodam, że nie montowałem czujników w zderzaku tylko rozwiesiłem ją tak, żeby nie leżała na ziemi. Przetestowałem też z odpiętą wiązką. Wtedy wyświetla na desce "Skontroluj  system parkowania" i po wrzuceniu wstecznego słychać dwa długie piknięcia. Po podłączeniu komputera wyświetla jakieś wartości. Błędów brak. Co może być przyczyną nie piszczenia? Samochód musi być w ruchu? Silnik musi pracować? Nie wiem? Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy wrzucaniu wstecznego słyszysz dźwięk z głośnika czujników, tzn. że czujniki się uruchamiają i wówczas powinny piszczeć (po wykryciu przeszkody). Prawdopodobnie potrzebny jest zapłon, bez którego ww. dźwięku również nie usłyszysz. Jeśli na desce rozdzielczej masz informację "Skontroluj...", tzn. że z systemem parkowania jednak coś jest nie tak i nie będzie działał. Wiele Ci nie pomogłem, ale podstawowe informacje masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem i na 1 i na 5. Nic to nie dało. Dziwne jest to, że dźwięk kontrolny pojawia się tylko po tym jak wrzucę wsteczny y przekręce na zapłon. Później po ponownym włączeniu nie pojawia się już dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, br501 napisał:

Dziwne jest to, że dźwięk kontrolny pojawia się tylko po tym jak wrzucę wsteczny y przekręce na zapłon. Później po ponownym włączeniu nie pojawia się już dźwięk.

Dźwięk, jak nazwaliśmy go - kontrolny - powinien być słyszalny: a) kiedy w odpalonym samochodzie/po zapłonie włączysz bieg wsteczny, b) w momencie zaraz po odpaleniu samochodu, kiedy jest wrzucony bieg wsteczny. Głośność max to 5, min to 1 - ale skoro pokazuje się błąd, to tutaj bym nie szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil z tego co pisał kolega to żaden błąd nie wyskakuje. Dopiero gdy odepnie wiązkę to wtedy wyskakuje komunikat.

 

16 godzin temu, br501 napisał:

Na desce nie wyświetla się żaden błąd.

 

16 godzin temu, br501 napisał:

Przetestowałem też z odpiętą wiązką. Wtedy wyświetla na desce "Skontroluj  system parkowania" i po wrzuceniu wstecznego słychać dwa długie piknięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz zrozumiałem :) To teoretycznie faktycznie powinno działać, a błąd po odpięciu wyświetla się prawidłowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!