Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ładowanie akumulatora bez wyciagania klem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, kamilfilu napisał:

mogą być problemy z kodowaniem radia itd. 

W 3ciej generacji nie koduje się już przecież radia. Radio jest przypisane po przez vin do auta i po odłączeniu aku normalnie działa trza je tylko ustawić. Ja w żadnej instrukcji którą dostałem nie mam nawet kodu do radia ;)

 

Jedynie co to będziesz musiał zakodować automatyczne działanie szyb i ustawić radio (i jak coś jeszcze to niech ktoś dopisze). Za to ładowanie bez odpiętych klem może (ale nie musi) skończyć się popaleniem modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ładowałem ładowarką CTEK MXS 5.0 bez odłączania klem, odczekałem tylko z 10 minut po zamknięciu samochodu, żeby wszystko na pewno się powyłączało. Poszło bez żadnych skutków ubocznych, ale nie dam głowy, że z innymi ładowarkami coś się nie może stać.

 

CTEK jest wg instrukcji (co mnie zachęciło do nie odłączania akumulatora):

- bezpieczny dla pojazdów: regulują parametry ładowania, dzięki czemu nie stwarzają ryzyka uszkodzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdu

- stabilizowany, co pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji akumulatora (wahania parametrów ładowania są mniejsze od 2%, podczas gdy w tradycyjnych prostownikach sięgają nawet 400%).

 

 

Edytowane przez altair4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Koveras napisał:

Kolega od lat stosuje takie rozwiązanie:

AUTOOL-BT-30-Car-Computer-ECU-MEMORY-SAFE-Saver-Auto-Battery-Maintaining-Batteries-Repair-Tool-OBD2.jpg_640x640.thumb.jpg.b376207df94bedc08d55228008f859cf.jpg

Podpina dodatkowy akumulator pod OBD i odpina stary do ładowania.

Pochwalam, bo jest to najlepsze rozwiązanie w dobie ładowarek przetwornicowych, do których akumulator należy odpiąć od instalacji w celu uniknięcia możliwych przepięć. Mamy gwarancję bezpieczeństwa i utrzymania wszystkich ustawionych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!