Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła mijania świecą, światła dzienne nie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Auto to megane 3 coupe 2009 dynamique. Kupione 2 tyg. temu. Na początku nie zwracałem uwagi jakie światła się świecą. Poprzedni właściciel mówił, że miał zawsze w pozycji Auto światła. Twierdził, że raczej czujnika zmierzchu nie ma, ale pewny nie był. To człowiek atechniczny bardzo, wiec nie wiem czy jest czy nie ma. Czujnik deszczu jest i działa. Ostatnio zwróciłem uwagę, że jak stoje w grażu i patrze na ściane to przełączając światła praktycznie nic się nie dzieje. Jakby ciągle świecą się te same światła. Zacząłem drążyć temat. Poczytałem troche, ale powiem szczerze jedne osoby pisały, że mają tak inne, że inaczej, że opcja skandynawska itp. Sprawdziłem i u mnie jest tak: po włączeniu silnika odrazu w pozycji 0 świecą się pozycyjne i mijania, w pozycji Pozycyjne to wiadomo pozycyjne, w pozycji Mijania świecą się pozycyjne i mijania czyli jak w pozycji 0, w pozycji Auto świecą się pozycyjne i mijania czyli to samo jak w 0 i Pozycyjne. Są jeszcze jedne obok kierunków po zewnętrznej stronie i to są chyba te dzienne, ale one się nie zapalają wogóle. Czy to jest ta opcja skandynawska ? Czy mam tak zostawić czy jednak udać się do specjalisty i tym czymś co nazywa się Clip uaktywnić światła dzienne ? Nurtuje mnie też ten czujnik zmierzchu, czy faktycznie go nie ma. W poprzedniej megance 3 byly ksenony i czujnik zmierzchu przełączał na dzienne, a w menu licznika była opcja dziennych. W tej coupe nie ma takiej opcji w menu, są tylko: zamykanie drzwi, tylna wycieraczka i język. Prosiłbym o fachową rade w temacie czy zostawic jak jest, czy coś zrobić i co konkretnie. Poprostu jak powinno być i czy w tym aucie na poziomie programowym da się to zrobić. Jeżeli wiązało by się to z jakimiś fizycznymi przeróbkami to raczej odpuszczę. Jestem z Krakowa, czy ewentualnie ktoś z Krk lub bliskiej okolicy zajmuje się takimi rzeczami przy pomocy Clipa lub może polecić taką osobę ? Z góry dziękuję konstruktywne porady w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są ustawione światła skandynawskie to po każdym uruchomieniu silnika zaświecą się mijania. W każdej pozycji włącznika świateł oprócz "pozycyjne". Po aktywowaniu "dzienne" np clipem w wyświetlaczu pojawi się dodatkowa opcja "światła dzienne".

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak napisałeś, tzn. w każdej pozycji oprócz pozycji Pozycyjnych świecą się światła mijania, żarówki od świateł dziennych nie zaświecają się wogóle. Zastanawia mnie w jakim celu taki tryb skandynawski był u nas, bo auto jest z salonu polskiego.

 

Zadzwoniłem do salonu renault i w serwisie powiedziano mi, że jeżeli się da u mnie aktywować światła dzienne to to zrobią. Koszt 200 zł niezależnie czy im się uda czy nie. Pan serwisant stwierdził, że już raz coś takiego robił i mu się udało tyle, że w scenicu, to może i tym razem da radę. Hmmm nie zabrzmiało to optymistycznie...Na moje pytanie czy jakby udało się odblokować dzienne to też pojawią się w menu licznika to odpowidź brzmiała nie wiem. 

Myślałem, że to prosta operacja, a po rozmowie z serwisantem z renault sam nie wiem co o tym myśleć.

Edytowane przez Szczotka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 5.11.2018 o 16:35, Szczotka75 napisał:

Ostatnio zwróciłem uwagę, że jak stoje w grażu i patrze na ściane to przełączając światła praktycznie nic się nie dzieje.

I tu jest meritum - w garażu działa czujnik zmierzchu, więc możesz przełączać pomiędzy Auto i mijania, i nic się nie wydarzy. Dopiero włączenie pozycyjnych powinno zgasić H7. Wg mnie jeśli masz czujnik deszczu, to masz i czujnik zmierzchu. Jeśli auto jest z polskiego salonu, zarejestruj się na portalu Moje Renault i wprowadź tam samochód do swojej bazy - w tym momencie pokazuje się wyposażenie (wcześniej były z tym problemy).

 

PS: jeśli poprzednik jeździł tylko w trybie Auto, to chyba wszystko jest jasne - muszą być dzienne, uruchamiane automatycznie :)

Edytowane przez konwil
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Szczotka75 jeśli jeszcze nie poradziłeś sobie z tym tematem, to nie zawracaj sobie głowy z ASO za 200PLN. Poszukaj kogoś w Twojej okolicy z Clipem (może nawet ktoś z forum będzie), wyłączy tryb skandynawski pewnie za 50 złociszy a może i za czteropak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja włączenia świateł dziennych jest bardzo prosta, zajmuje kilka minut. Może być clip, maxiecu2 i na pewno jeszcze coś więcej.  Wszystkie meganki mają w UPC wyjście do świateł dziennych niezależnie od wersji UPC (L1-L2-L3). Jak masz w kloszach żarówki do jazdy dziennej to pewnie i instalacja też jest podłączona do żarówek.

Możesz też kupić za około 40 zł odpowiedni ELM327 z BT i darmowym programem dd4all sam aktywujesz dzienne.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki są, lecz sie nie świecą. Mijania zapalają się po odpaleniu silnika i świecą cały czas. Nie ma opcji dziennych w menu licznika. Czujnik deszczu jest i działa, więc może i zmierzchu też jest tylko po aktywacji dziennych zacznie działać. Obstawiam ten tryb skandynawski u mnie. Jakby ktoś był w Krakowie z okolic Nowej Huty chociaż nie koniecznie i potrafił aktywować oraz dograć opcje do menu to proszę o kontakt. Rozmawiałem z jednym, ale zaoferował jedynie aktywacje, dograć do menu już nie umiał, więc nie skorzystałem. Jak już to chciałbym komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczotka75 popatrz na Ruczaju, ul. Pastelowa - ja nie byłem - ale tutaj polecali, gościu ma Clipa. Nie jest to okolica Nowej Huty, ale jednak w Krakowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę w wolnej chwili ✌

Hmm z tym z Pastelowej 6 to raczej odpada. Przypomniałem sobie, że z miesiąc temu znalazłem ogłoszenie tego faceta na olx w temacie usługi clip. Numer podany w ogłoszeniu nie odpowiadał. Facet na moje pierwsze pytanie czy ogłoszenie aktualne i czy aktywuje itd odpowiedział przez olx po zdaje się dwóch dniach i była to odpowiedź o treści "no". Zapytałem w takim razie ile to "no", odpisał mi chyba że 50 zł czy coś w tym stylu. Ja dalej, że ani tel. mi nie podał działającego, ani adresu, nic. Zasugerowałem mu nr. tel jakby podał to prościej było by nam się dogadać niż pisać przez olx . Ja kilka zdań, a on po kilku godzinach w odpowiedzi  jedno słowo. Miałem wrażenie, że z jakimś upośledzeńcem piszę. W końcu jak podał adres to znalazłem na google nr. tel. oczywiście zupełnie inny niż ten z ogłoszenia. Zadzwoniłem i poczułem się jak w Misiu Barei. Najpierw facet odebrał, ale rozmawiał sobie z kimś tam obok, po chwili wołania halo do telefonu gość odparł "no". Wyjaśniłem mu szybko i grzecznie w czym problem, jakie to auto i co chciałbym na co usłyszałem "cza przyjechać". Mówię, że ja narazie chcę się zorientować gdzie na terenie Krakowa wykonują taką usługę, czy kompletną z dograniem do menu i ile za całość. Facet dalej jak jakiś mongoł " cza przyjechać". Tłumacze mu, że w pracy jestem, musielibyśmy się na jakis termin umówić, jakąś godzinę konkretną. Facet zlewającym na maxa  głosem powiedział, że on to wogóle nie wie co sie da zrobić. Nie wytrzymałem, zapytałem się go czy on jakąś łaske robi mnie i wogóle. Mongoł jeden daje ogłoszenie, numer podaje zły, odpowiada prze olx jak upośledzeniec, a na końcu łache robi, że wogóle porozmawia przez telefon. Zjebałem sukinsyna od ostatnich bo jeszcze pyskować zaczął. Szczerze mówiąc byłem gotów jechać do niego i przetrącić szczękę. Konkludując nie mam pojęcia jak takie upośledzone mongoły utrzymują sie na rynku usług z takim podejściem do klienta. Co do ASO to gdyby powiedzieli mi, że na 100% za te 200 zł aktywują mi i dograją do menu to pojechałbym, ale oni nie są pewni czy dadzą radę.

Edytowane przez Szczotka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!