Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Temperatura zamarzania płynu chłodniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem na min.w moim aucie kupiłem litr koncentratu dolałem do max.prawie całe 0,3L i od wiosny nic nie ubyło,tak więc szkoda zachodu i czapokowania się po ASO w sprawie płynu-no chyba,że ktoś chce zapłacić za 0,3L tyle samo co za 1L:-) to wtedy tak jak najbardziej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku płynu chłodniczego nie jest to spowodowane zużyciem przez silnik (poza awarią), ale spadek płynu chłodniczego na początku to normalna rzecz, miałem tak i w MIV, i służbowej Skodzie. Oby dwa miały max przy opuszczaniu salonu i po 5 tyś zatrzymało się na minimum. Dalej już nie spadło więc zrobiłem dolewki powyżej połowy i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2018 o 12:41, konwil napisał:

@Meca, mam dwa samochody i w obu pewnie płynu chłodniczego jest coś w okolicach minimum, które... [słusznie zauważone] mieści się w dozwolonym zakresie i nie ma co się denerwować, tym bardziej czegoś domagać od ASO. Napiszę więcej, przejechałem pewnie z 1000 km samochodem, który miał poniżej minimum (Megane II) i również nic się nie stało (nie zaobserwowałem podwyższonej temp. na liczniku). Po prostu obserwuj czy ilość płynu nie maleje, ale obstawiam, że nie - ja też tak miałem w MIII, płyn jak sądzę - fabryczny. A na dolewkę polecam Prestone - mieszalny, dostępny na stacjach benzynowych - w razie "W" - i można kupić litr.

Dzięki za wskazówki. Zakupiłem oryginalny Claceol RX typ D koncentrat, rozcieńczyłem z wodą demineralizowaną 50/50 (co daje -37 celcjusza temp krystalizacji) i dolałem na zimnym silniku troszkę poniżej kreski MAX, weszło około 200ml. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!