Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej wizycie na stacji diagnostycznej okazało się, że do wymiany mam tuleje wahacza, końcówkę drążka kierowniczego i łącznik stabilizatora. W związku z czym mam pytanie jakich sprawdzonych producentów polecacie. Osobiście wstępnie wybrałem:

- tuleje MOOG

- łącznik stabilizatora Mayle HD lub TRW

- końcówka drążka TRW   

 

Czy w przypadku tulei warto dopłacać do np. lemfoldera (dwa razy droższy od mooga) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie były  zamontowane TRW tak wahacze jak i końcówki drążka jak i łączniki stabilizatora. Lemfordera nie kupuj bo to jest to samo co TRW (czasem w opakowaniach Lemfordera jest TRW. Ja ostatnio kupiłem sworzeń wahacza Lemfordera i w środku był TRW z zeszlifowanym znaczkiem renault. Także TRW masz oryginał. Meyle HD też można śmiało zakładać jest to naprawdę wytrzymałe. Mooga nie kupuj bo różnie bywa z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ostatnio wahacze kupiłem oryginały cena około 170 zł sztuka - różnica miedzy moimi to średnica tulei w nowych sporo większa i łączniki stabilizatora Meyle HD po około 70 zł sztuka one faktycznie wyglądają bardzo porządnie - czytałem że są faktycznie wytrzymałe w porównaniu z TRW. Różnica w prowadzeniu ogromna na plus

Edytowane przez tomakur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety , początkiem roku mechanik od francuzów, przy okazji wymiany oleju, poinformował mnie, że sworznie nadają się do wymiany i rzeczywiście coś tam stukało. Zgodziłem się na wymianę i na tym etapie popełniłem błąd, bo jeszcze wtedy nie wiedziałem że kompletny wahacz jest tak tani. Teraz gdy mam prawie nowe sworznie, to postanowiłem wymienić same tuleje na lemfoldera, żeby za szybko nie padły. Gdyby nie te sworznie to nie zastanawiałbym się nawet i wymieniał całe wahacze. Co do łącznika to wziąłem mayle HD i końcówkę drążka TRW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2018 o 22:28, piotrek5020 napisał:

 Lemfordera nie kupuj bo to jest to samo co TRW (czasem w opakowaniach Lemfordera jest TRW. Ja ostatnio kupiłem sworzeń wahacza Lemfordera i w środku był TRW ...

To bardzo duże uproszczenie problemu. Niestety problem jest bardziej złożony. Produkt niby ten sam, ale jakość zupełne inna, ceny też. Nawet w oryginałach np VW, sworznie wyprodukowane przez Lemfordera są jako normalne, a TRW economy.
W obecnych czasach, kiedy panuje postępująca globalizacja produkcji, dostawcy części oraz producenci, często właśnie wspomagają się niby "konkurencyjnymi" dostawcami. Obecnie Lemfordera na rynku można spotkać z w wersji Germany, China, Brazil, Turkey, Czechy, (z takimi się spotkałem) i pewnie jeszcze coś. Dostępność losowa, w jednakowych cenach. Widziałem też części Lemfordera niby wszystko ok, znaczek VW, ale brak sowy w trójkącie, więc może podróby? 

Często ta sama część wyjęta z dwóch pudełek jednego producenta, w szczegółach będzie się różnić. W jednej np tuleja będzie pełna gumowa, w innej z wycięciami, a jeszcze inna będzie miała wkładki z teflonu. Otwierasz dwa pudełka Febiego z łącznikami stabilizatora, dwa całkowicie różne wykonania, jeden odlew aluminium a drugi wykonanie klasyczne. Nawet malowanie-jeden czarny lakier a drugi galwanizowany. Oczywiście części idealnie pasujące do tego samego modelu auta. U jednego dostawcy zdarza się to rzadko u innego będzie częste i nagminne. 

Mimo wszystko polecam Lemfordera, sprawdzona wysoka jakość. Przed zakupem można pytać sprzedawcy, może wybierze te Germany.  :) 

Lemforder to dostawca części OE do Audi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!