Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o pomoc w kupnie Megane II


lamcpp

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna Renault Megane II.

Główne założenia: aby był ekonomiczny i nie miał zżartych blach.  Idealnie jakby miał czujniki parkowania, ale w ogłoszeniach jak na razie tylko jedno auto do 10 000 znalazłem.

 

Prośba o pomoc przy wyborze. Jak na razie znalazłem to:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-ii-wlasciciel-16-benzyna-przeglad-oc-do-09-2019-lift-ID6BAE3i.html?

Podoba mi się młody rocznik, natomiast nie podoba że benzyniak (a wolałbym gaz).

Czy to dobry wybór?

Czy cena jest adekwatna do wyposażenia?

Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie?

Ile kosztowałoby zagazowanie? (tak orientacyjnie, czy to bardziej 2 tyś, czy 3 czy wiecej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wyszukałeś. Fajna wersja, ładny kolor, dobry rocznik i znikomy przebieg. Gaz do niego max do 3 tys.

Jak najbardziej warto warto  się nim zainteresować. Te samochody nie gniją, a przy zakupie warto zwrócić uwagę na czystość w komorze silnika i na tylny układ hamulcowy.

Sprzedający napisał bzdury. Silnik jest większej mocy, Mało który miał alarm i nie ma start-stopu. Zapalanie i gaszenie przyciskiem. Warto się dopytać, czy ma HF i podgrzewane siedzenia, bo to kojarzę z tą kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest z Niemiec, więc przebieg mógł być skorygowany. A szukając sprzedającego w google wychodzi więcej aut. 

Oczywiście nie odradzam, auto trzeba obejrzeć. Sam kupiłem auto od handlarza, o pewnych mankamentach mi powiedział, nie wiem czy o wszystkich;)

Czujniki można dołożyć niedużym kosztem. Ogólnie Megane II polecam , dobrze mi się jeździ , nie ma korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki lepiej samemu dołożyć jak jest dobra sztuka niż szukać samochodu dla samych czujników.

Jak już się wybierzesz to dobrze go sprawdź - sprzedający nie zaznaczył "bezwypadkowy" a raczej lubią się tym chwalić.

Edytowane przez pawelek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena do rocznika bardzo niska.  Na oględziny zabierz kogoś, kto jeździ tym modelem. W tamtych stronach jest wielu użytkowników forum, ale skoro z Niemiec to przebieg x 3. Oczywiście to już można poznać. Pierwsza rzecz, to odpuścić jak  będzie coś w układzie kierowniczym. Tuleja z prawej strony leci między 200, a 300 km.

Poproś publicznie o pomoc, żeby się nie wpakować w koszty. Ja sam czasami podjeżdżam w moich stronach i z 20 samochodów żaden nie został sprzedany koledze z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja też się interesuje tym autem. Na razie się tylko rozglądam i jeszcze nawet nie dzwoniłem do gościa. Zastanawia mnie, że w przeciągu dwóch tygodni to ogłoszenie odnowiło się kilka razy. Jakbyś coś więcej się dowiedział o tym aucie to napisz.

Cena wydaje się niska, ale jak się popatrzy na ogłoszenia z całego kraju to sporo jest sztuk w takiej cenie. Przebieg podejrzany, ale umówmy się - zdarzają się takie auta. Ja swoją MII kupiłem też z przebiegiem ledwo ponad 100kkm (potwierdzony w aso).

Może to ogłoszenei jeszcze Cię zainteresuje: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-lift-1-6-112km-esp-dynamique-1wl-od-5-lat-ID6BBslT.html#04d3bc8f23

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie warto sprawdzić:

-luz na maglownicy (jest słabo zabezpieczona przed dostępem wody do środka)

- sprawdź tuleje tylnej belki(wystarczy odchylić plastikową obudowę nadkola)

- sprawdź czy wszystkie szyby się otwierają i czy działa zabezpieczenie przeciw przycięciowe(wsadź jakiś przedmiot między szybę ,a ramę i spróbuj zamknąć szybę.System powinien cofnąć szybę do tyłu po napotkaniu przeszkody) jeśli na na siłę zamyka okno to znaczy że jest zamontowany najtańszy zamiennik sterownika silnika szyby.

-sprawdz podłogę bagażnika(jest zrobiona z plastiku). Wyciagnij zapas i sprawdź czy nie ma pęknięć i czy rama nie jest powyginana(to może świadczyć o jakieś przygodzie)

- wez butelkę z wodą i poblej całkowicie szybę .

Tak sprawdzisz czujnik deszczu.Bardzo ważna rzecz to czy z lewej i sprawnej strony zostanie kałuża pod kołami.Czestym problem jest zatakny odpływ wody lewej lub prawej strony podszybia co skutkuje uszkodzeniem mechanizmu wycieraczek.

-Po zakupie warto dobrze oczyścić styki w kostkach elektrycznych i bezpiecznikach UCH.

-sprawdz czy załącza się elektro magnes od klimy.Po włączeniu klimy powinien być słyszalny Klik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!