Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jadąc wczoraj zauważyłem, że klakson nie działa - naciskam na poduchę a tu nic. Po jakiejś godzinie wsiadam do auta wyjeżdżam z parkingu, naciskam na klakson tu wszystko działa i działo idealnie aż do następnego postoju. Dodatkowo zauważyłem, że klakson działa jak kierownica jest własnie skręcona lub w krótkim czasie przed wciśnięciem klaksonu była skręcona. Obawiam się, że to taśma/zwijacz, miał ktoś z Was taką przypadłość? Ale jakby był problem z taśmą to airbag nie powinien świecić na desce? przecież to ta sama taśma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uszkodziła się ścieżka z klaksonu w taśmie. Sprawdzić idzie jeszcze sam klakson. Podpiąć go bezpośrednio pod 12V (akumulator) czy będzie drzeć ryja, a potem multimetr w kostkę z klaksonu i nacisnąć na kierownicę i patrzeć czy na multimetrze pojawi się 12V a kręcąc nią czy te 12V zniknie, wtedy taśma do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie. 

Ostatnio zauważyłem, że klakson działa bardzo wybiórczo, przy określonym skręcie kierownicy.

Bezpiecznik jest ok. Nie słychać przkaźnika. Nie świeci się airbag. Obsługa radia i tempomatu z kierownicy bez problemu. 

Co może być przyczyną? Jednak taśma? Czy w takim przypadku lepiej kupić oryginalną część, czy wystarczy zamiennik z all...? 

Macie może kogoś godnego polecenia w Warszawie, kto potrafi naprawić taśmę? 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % nie jestem pewny jak jest w M III ale w M II taśma nie miała nic wspólnego z klaksonem. Pod zwijaczem są dwa pierścienie ślizgowe zwierane przy włączaniu klaksonu i z niego wychodzą dwa przewody do zasilania przekaźnika sygnału dźwiękowego. Taśma zasila obwody poduszek i tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. Próbuję znaleźć w internecie zdjęcia tych pierścieni, które są w M2. Na razie wszystkie, do których dotarłem, sugerują inne rozwiązanie. Gdyby się jednak okazało, że jest podobnie, to czy dobranie się do pierścieni jest jakieś bardzo skomplikowane (oczywiście z ponownym złożeniem) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 4.09.2021 o 21:30, pablood napisał:

 

Ostatnio zauważyłem, że klakson działa bardzo wybiórczo, przy określonym skręcie kierownicy.

Bezpiecznik jest ok. Nie słychać przkaźnika. Nie świeci się airbag.

 

Witam ponownie.

Klakson już działa, więc postanowiłem podzielić się rozwiązaniem dla przyszłych poszukiwaczy. 

Uszkodzona była taśma zwijacza. 

Pozdrawiam. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!