Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 3 - prosze o pomoc


Kamcio90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) 

 

Planuję zakup auta dla żony, głównie jazda po mieście, krótkie odcinki.

Żonie bardzo podoba sie Megane 3, w związku z tym mam gorące prośbe do Was o poradę.

 

1. Czy roczniki 2008-2011 (przed liftem) to dobre egzemplarze generalnie ? czy dopiero po lifcie można powiedzieć że są bardziej dopracowane i należy szukać od 2011 ?

2. Jakie silniki są godne uwagi ? tak jak pisałem powyżej, ma to być auto do miasta

3. Jakie są realne ceny tych samochodów ? Zależy mi na kupnie zadbanego egzemplarza - jakie kwoty tutaj chodzą w grę ?

 

Jeżeli dla kogoś te pytania sa głupię (niestety nie znam się w ogóle na tej marce) proszę o niekomentowanie.

Dla osób które chiałyby mi pomóc, z góry DZIĘKI ! :)

 

pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci lekturę działu zakup. Zwykle takie tematy choć ciekawe budzą przede wszystkim dyskusję i wymianę zdań między właścicielami wolnossaków, Tce i dCi. Było już kilka takich dyskusji i mam nadzieję, że nie rozpęta się tutaj kolejna.

26 minut temu, Kamcio90 napisał:

1. Czy roczniki 2008-2011 (przed liftem) to dobre egzemplarze generalnie ? czy dopiero po lifcie można powiedzieć że są bardziej dopracowane i należy szukać od 2011 ?

MIII ogólnie jest dobre. Lifting to tylko modyfikacje wizualne. Mechanicznie raczej niewiele się zmieniało.

27 minut temu, Kamcio90 napisał:

2. Jakie silniki są godne uwagi ? tak jak pisałem powyżej, ma to być auto do miasta 

Zależy do jakiego miasta. W jednym auto przejedzie od odpalenia 2 km bez świateł od startu do celu, a w drugim tyle samo albo więcej w korkach.

W tym miejscu odsyłam do początku mojego wpisu.

28 minut temu, Kamcio90 napisał:

3. Jakie są realne ceny tych samochodów ? Zależy mi na kupnie zadbanego egzemplarza - jakie kwoty tutaj chodzą w grę ? 

Popatrz po prostu na ceny na Otomoto. Odrzuć od razu najtańsze oferty. Negocjacje w dzisiejszych czasach to zwykle setki złotych powyżej okrągłej kwoty. Nie licz na to, że sprzedawcy chętnie będą opuszczać po kilka tysięcy, tym bardziej, gdy będą pewni auta jak tego, że trzeba niebawem rozliczyć się z fiskusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIII uchodzi za dobry samochód. Na pewno nie należy wierzyć wszystkim internetowym mitom na temat Meganki i generalnie francuskiej motoryzacji. Zadbany egzemplarz będzie sprawował się nie gorzej niż średnia dla całego segmentu kompaktów. 

 

Ja osobiście jestem zwolennikiem benzyny 1.6 110 KM - myślę, że do miasta to dobry wybór. 

 

Liftingiem nie ma co się kierować przy zakupie. Ja mam rocznik 2012 i ciągle jest to PhI. Znajdziesz tu nawet opinie, że wraz z upływem lat Renault oszczędzało na różnych detalach, więc to nie tak, że nowszy automatycznie będzie lepszy :)

 

Jeśli szukasz wersji HB to znajdziesz na rynku dużo zadbanych aut z rąk prywatnych. Za 25-30 tysięcy kupisz fajne auto, które może jeszcze posłużyć długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MariuszNS napisał:

Za 25-30 tysięcy kupisz fajne auto, które może jeszcze posłużyć długie lata.

 

W tej cenie to można już  kupić M3 v3, a na pewno v2 jak się poszuka.

M3 v1 w dobrym stanie można już znaleźć za 10--12 tys pln.

 

tu masz przykład:

https://www.master1.pl/oferta/gotowka/48761/renault/megane-1-6-16v-generation?kalkulacja=------

 

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kacper69 napisał:

W tej cenie to można już  kupić M3 v3, a na pewno v2 jak się poszuka.

Chyba dCi po flocie... Z silnikiem "do miasta" nie ma szans.

14 minut temu, kacper69 napisał:

M3 v1 w dobrym stanie można już znaleźć za 10--12 tys pln.

 

tu masz przykład:

https://www.master1.pl/oferta/gotowka/48761/renault/megane-1-6-16v-generation?kalkulacja=------

Bieda edyszyn za prawie 28k to nie 10-12 pln :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

35 minut temu, kacper69 napisał:

 

M3 v1 w dobrym stanie można już znaleźć za 10--12 tys pln.

 

 

 

Proszę pokaż mi aukcje z M3 ph1 za tyle pieniędzy nadającą się do jazdy, chyba coś Ci się pomyliło z M2. M3 najtaniej taką +- nadającą się odrazu do jazdy kupisz minimum za 20k i to w biedniejszej wersji wyposażenia, za 18/19 dorwiesz nawet taką odpalaną na kluczyk. Ja wiem, że ceny HB z 1.5dCi poflotowych są niskie, ale nie przesadzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kacper69 napisał:

 

W tej cenie to można już  kupić M3 v3, a na pewno v2 jak się poszuka.

M3 v1 w dobrym stanie można już znaleźć za 10--12 tys pln.

 

tu masz przykład:

https://www.master1.pl/oferta/gotowka/48761/renault/megane-1-6-16v-generation?kalkulacja=------

 

Za 10-12 tysięcy to można kupić 12-letnią MII w przyzwoitym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!