Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Licznik - dodatkowy przebieg


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Posiadam Megane III z 2008 roku 1.5 dCi. Wczoraj zaobserwowałem dziwne zjawisko. Mianowicie licznik dystansu (dziennego o ile się nie mylę) dodaje mi w promocji ekstra metry.  :/ 

Sytuacja ma się następująco: po wyzerowaniu wskazań licznik normalnie nabija pokonany dystans do xxx.2 km następnie czeka na xxx.3 km ale zamiast tego pojawia się xxx.8 km mimo, że nie pokonałem doliczonych 600 metrów i za moment po kilkunastu metrach wskakuje xxx.9 km po tym czasie nabija względnie normalnie dystans do kolejnej xxx.2 km i sytuacja się powtarza. Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem. Po przejechaniu dystansu 4 km (wg. GPS i mapy w telefonie) licznik dzienny wskazał mi pokonanie dystansu 10 km.

Jak to zobaczyłem zbaraniałem. Prędkość licznik wskazuje raczej poprawnie - jak na moje wyczucie.

Dzisiaj sprawdzę jeszcze jak się mają wskazania licznika głównego. Trochę mnie martwi ten dodatkowy gratisowy dystans przy dłuższym utrzymywaniu się tej usterki.

 

Niestety na forum nie znalazłem podobnego tematu stąd założyłem nowy.

Gdzie mogę szukać jakiegoś czujnika który mógłby za to odpowiadać? Może pomogłoby przeczyszczenie styków?

Przed rozpoznaniem tej usterki miałem regenerowany alternator ponieważ odmówił posłuszeństwa.

 

Czy ktoś spotkał się wcześniej z czymś takim? Co może być przyczyną i gdzie szukać rozwiązania?

Pozdrawiam.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, że goni jakoś wynik wcześniejszy. Słyszałem o czymś takim ale to by raczej wystąpiło wcześniej jeśli był cofany. Ewentualnie przy wymianie pewnych części na używane o większym przebiegu. Powinno się to raczej objawić nadpisaniem aktualnego przebiegu na ten wyższy pochodzący z wymienionej części.

Niestety główny licznik też "przeskakuje" te gubione metry i kilometry. 

Nie mam pojęcia jak do tego podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sadisticescape napisał:

bo przebieg jest cofnięty i licznik goni to co mu cofnięto

Przykre, ale prawdziwe.

Rzeczywisty przebieg dzielony przez 2,5 to stan na wyświetlaczu.

Ten licznik jest trwale uszkodzony @piroksen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Silverek napisał:

@sadisticescape od kiedy liczniki są tak inteligentne, że nadrabiają odległość o którą zostały cofnięte? Może jeszcze licznik zgłosił się sam na policję, że został cofnięty? :)

Brak wiedzy nadrabiasz pajacowaniem? 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia dane z pompy ABS jak licznik nie ma blokady. Naliczanie dodatkowych kilometrów jest wieczne. 

Tylko "praktykant" może odpowiedzieć, czy jest to proces odwracalny. Ten temat jest znany dla nowszych samochodów. Szeroko sygnalizowany na różnych forach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard w cofniętych Renówkach - identycznie ma kolega na forum Laguny - jest to skutkiem niefachowego cofnięcia licznika.

Licznik cofnięty - dogoni stan który był przez zmianą i się uspokoi.

@piroksen - tak że będziesz wiedział jaki twoja Meganka ma prawdziwy przebieg (byleby nie ponad 500tyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MarcinDe napisał:

Licznik cofnięty - dogoni stan który był przez zmianą i się uspokoi.

Na razie nikomu się samo nie zmieniło - może prawdziwego nie dogonili?

 

39 minut temu, MarcinDe napisał:

jest to skutkiem niefachowego cofnięcia licznika

Pewnie inaczej się nie da bo dotyczy różnych marek.

 

Pozostaje odczyt z pompy ABS, który podawany jest z dokładnością do 1 m - ASO nigdy tego nie poda na wydruku - być może jest odgórny zakaz?

W M3 odczyt jest możliwy.

 

To jest smutne! -  Pojechaliśmy  po samochód. Handlarz zapewnił, że można pojechać do ASO - w tej miejscowości nie ma . Po oględzinach i po jeździe zobaczył przyniesiony z samochodu sprzęt i nie pozwolił się podłączyć.M oże za porządnie wyglądał. Rezerwacji przez nas nie było, a auto zginęło z ogłoszenia. Nawet odprowadził nas do samochodu. Utrwalił nasze blachy komórką. Niby miało 39 kkm. BMW po trzech latach z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!