Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to nieszczelność klimatyzacji ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do może bardziej ogarniętych ode mnie w działaniu układu klimatyzacji. Otóż sprawa ma się tak jakoś w kwietniu nabiłem klimatyzacje ( zabawa nie tania bo 250zł) miły starszy Pan mówił mi, że tutaj chłodnica klimatyzacji jest w kiepskim stanie bo ktoś musiał po trasie auto myć zimną wodą bo od dołu jest rozsypana, ale nabiliśmy klima działa gra i buczy SUPER!. Działała do polowy czerwca bardzo sprawnie i dobrze, ale dałem bratu auto na trasę Rzeszów-Wrocław wszystko było ok, ale przed samym Wrocławiem młodemu klima przestała działać. Sprawę olałem bo młodemu często wiele rzeczy w różnych autach nie działa bo ma pecha chłopak, i tyle. Rzeczywiście wrócił auto odstawił na następny dzień wsiadam jadę działa... Końcem czerwca czekała mnie podróż do UK i znów przed samą granicą z Niemcami klima przestawała działać. Po wyłączeniu odczekaniu 5/10min i ponownym włączeniu znów działała normalnie.

Moje pytanie takie bo gdzieś wyczytałem, czy to walnięty czujnik i po prostu sprężarka "zamarzała" czy o co chodzi? Nie mam pojęcia czy jest czynnik czy jakoś uciekł, ale czy dla pewności wymienić chłodnicę klimy ?  Droga to zabawa?. Dodam, że jadąc do UK klimatyzacja tak dziwnie syczała, dziwny dosyć dźwięk, ale według google często właśnie klima potrafi tak syczeć po załączeniu, ale dlaczego nie mam pojęcia bo ile aut tyle opinii. 

Ktoś coś doradzi?

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W kwietniu nabijałem bo była pusta mroziła idealnie aż tu nagle w przeciągu tygodnia zaczęła coraz słabiej, aż przestała. Pewnie wyciek niestety bo co innego może być... zastanawiam się tylko czy te chłodnicę zmienić, ale jutro najwyżej zrobię jej zdjęcie jak będę obok auta i wrzucę tutaj to może doradzicie czy zmieniać na gwałt czy olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U zwykłego typka od klimy nabiję kontrastem ? droga zabawa ? Nie lubię wydawać pieniędzy na darmo, a już nabiłem raz czynnikiem za 3 stówy prawie i podziałało z 3 miesiące :rolleyes: więc jeśli chodzi o klimę to sceptycznie podchodzę na myśl o wydatkach, ale lato mamy jakie mamy i bez klimy nie wytrzymam :D szczególnie jak zapomnę zakryć panoramicznego dachu to mam saunę w środku .

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już klima nie ma czynnika to prosta sprawa. Jedziesz do warsztatu, robią próżnię, jak nie utrzyma to znaczy że jest dziura. Nabija azotem z kontrastem i dziurę widać. Taki test nie powinien kosztować więcej niż 100. A jak zdecydujesz się na naprawę i wymianę chłodnicy klimy w tym samym warsztacie to pewnie policzą jeszcze taniej. 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 przy nabijaniu sprawdzaliśmy i było ok właśnie auto 2 miesiące prawie, że chłodziło bez zarzutu, bratu przestało mrozić w trasie, później mi, ale jak wylączyłem AC na climatronicu i włączyłem po 5 min to chłodziło, gdzieś w necie wyczytałem, że jakiś czujnik od klimy daje ciała i sprężarka zamarzła ...ehh sam już nie wiem, a chciałbym to jak najszybciej i możliwe jak najniższym kosztem zrobić. Co do czynnika i szczelności mam nadzieje jakoś końcem tego miesiąca to zrobię bo w "sezonie" kolejki i pewnie też ceny wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jest gaz. Wciśnij zaworek i zobacz. Jak wentyl w rowerze. Jak jest gaz a klima nie działa to widocznie problem z elektronika i wymiana czujnika lub przyjrzenie się sprężarce wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który dokładnie bo Typek od klimy podpinał mi się pod 2 grzybki stojąc przodem do auta powiedzmy, że dla mnie jest to "lewy" i "prawy" :) chyba, że nie ma to znaczenia za który się wezmę? 

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czik3n napisał:

U zwykłego typka od klimy nabiję kontrastem ?

Nabijesz.

1 godzinę temu, czik3n napisał:

droga zabawa ? Nie lubię wydawać pieniędzy na darmo

Tańsza niż wymienianie w ciemno elementów :)

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

Nabija azotem z kontrastem i dziurę widać.

Gorzej jak nieszczelność jest w jakimś niewidocznym miejscu. Wtedy zaczyna się zabawa w kotka i myszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No jak to mówią? Nie chwal kobiety za życia? Coś mi klima słabo daje to podjechałem do "mojego" serwisu i czynnika było ca 150g. Dobiliśmy z kontrastem, ale jak oglądaliśmy chłodnicę klimy to wygląda tak, jakby przeszła wojnę. Z VALEO są dwie i nie bardzo widzę czym się różnią, jedna to wg mnie bardziej prawdopodobna o nr 814187 i druga 814094 Ma ktoś doświadczenie z nimi? ps dokładne oględziny przy lampie UV zrobimy za tydzień, ale zapodam pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!