Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 1.6 110km


adam1976

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sadisticescape Z tego co wiem, to wszystkie (włącznie z wersjami BOSE) miały czarne, niemalowane listwy. Dopiero od ph2 zaczęli je malować.

 

@adam1976 Teraz dooglądałem samochód. Jeżeli masz blisko, to warto go zobaczyć, ale przebieg jak na 2009 wydaje być się dziwacznie niski. Co do przeszłości wypadkowej, to miernik lakieru i sprawdzać, chociaż jeżeli nawet miał przygody i został dobrze zrobiony, to nie ma co skreślać. Ważne żeby auto było sprawne technicznie, dlatego lepiej wydać te 90 zł na stacji diagnostycznej, żeby porządnie sprawdzili i samemu też nie bać się wejść pod auto i sprawdzić w jakim stanie jest podłoga, czy gumy na zawieszeniu są całe (brak pęknięć większych), czy mieszki przegubów (tych na półosiach i na sworzniach) są całe.

Poza ty, to tak od siebie, wypróbuj sobie 1.4 TCe jak będziesz miał okazje. Pali tyle samo co 1.6, a mocy dużo więcej, i nie ma co się przejmować mitami o UPG czy innchy awariach, bo przy normalnym użytkowaniu wszystko jest ok :

Edytowane przez MichalVTS
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2019 o 07:50, MichalVTS napisał:

Z tego co wiem, to wszystkie (włącznie z wersjami BOSE) miały czarne, niemalowane listwy. Dopiero od ph2 zaczęli je malować.

Jest dokładnie tak jak piszesz. PH1 bez względu na wersję miały zawsze czarne listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s27 Rozumiem, że masz 1.4 TCe, albo ktoś z Twoich znajomych miał i masz informacje z pierwszej ręki? Bo jak powielasz mity zaczytane w internecie, to daj sobie spokój. 

@adam1976 Jeżeli chcesz czegoś dowiedzieć się o 1.4TCe czy jakimkolwiek innym silniku w Renault, polecam Ci kolegę @witman. On ogarnął mi pakiet startowy do mojej Megany i zrobił to profesjonalnie, sam z resztą jeździ wyłącznie Renówkami i to w przeważającej części 1.4TCe.

Poza tym, ja do swojej Megany też planuje założenie gazu i jakoś nie widzę większych zagrożeń.

Edytowane przez MichalVTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wygląda nieźle. Do weryfikacji przebieg, bo wydaje się niski, ale możliwe, że jest dobrze udokumentowany (pamiętaj, że książka serwisowa, to taki średni dowód, bardziej pytaj o faktury i przeglądy).

Wersja wyposażenia też niezła (taka jak moja była jak ją kupiłem).

Jak będziesz już prawie że zdecydowany, to sam wybierz SKP gdzieś w okolicy i wydaj tą stówkę na przegląd bo dużo Ci powie o stanie zawieszenia. Koniecznie sam też zweryfikuj na stacji stan podwozia.

Co do silnika, to ciężko coś stwierdzić bez jego rozebrania, ale jeżeli na zimnym zapala, potem chodzi równo, nie szarpie, to powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maneta lewa jest uboga i nic tutaj nie poradzisz , światła ogarnia się prawa w menu licznika , a tempomat masz w kierownicy :) megane III to nie pyzie z tego rocznika gdzie wiecznie na manetkach wszystko

Co do LPG i 1.4 TCE , jak dbasz i masz nieco pojecia o wymianie oleju co 10 tys km i patrzenie czy plynu chlodniczego nie ubywa jak i oleju to sie nie zastanawiaj turbo w tym aucie przyciska czlowieka do fotela a pali jak pisali koledzy wyzej tyle co 1.6 a jezdzi duzo lepiej.

Mam dwa jeden bialy z awatara kupiony 2 lata temu juz ponad 15 000km na gazie zrobione , w lipcu zakupiona druga zlota tez z tym silnikiem juz 6 tys na gazie zrobione zero problemow czy mroz czy deszcz czy lato czy zima :)

tylko gaz to musi umiec ktoiś ogarnąc a nie jakiś janusz w stodole :)

polecam 1.4 TCE: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kierownicy brak przycisków od tempomatu.  A ta manetka poniżej tej od kierunkowskazów jest od tempomatu czy spotkaliscie się z taką bo przeglądałem ogłoszenia i takiej nie widziałem 

 

Edytowane przez adam1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!