Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane lll phlll- wymiana LED-ów w zderzaku


Rekomendowane odpowiedzi

Tak obydwa są tak samo zaparowane. Do tej pory nie zwróciłem na to szczerze powiem uwagi. Dzisiaj dopiero to zauważyłem i dzwoniłem już do Gościa który mi je sprzedawał. Ciekawy jestem jak to będzie z wymianą tych LEDów, bo przecież bez nie będę jeździć a auta nie mogę zostawić na czas oczekiwania na tą wymiane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że pojeździsz jakiś czas bez lamp.

Sprzedawca poprosi, żebyś odesłał lampy. Następnie odeśle je do producenta i będzie czekał na dedycję o naprawie lub wymianie na nowe.

Standardowa procedura podczas reklamacji towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr.. nie koniecznie tak musi być. Jeżeli lampy ma kupione i ma je mniej niż 6 miesięcy to może skorzystać z prawa niezgodności towaru z umową. I wtedy albo dostaje nowe albo zwrot pieniędzy. Decyzja należy do niego. I sprzedawca wtedy się buja dalej. Jak pójdą na reklamację w tym czasie, to sprzedawca umywa ręce i cieszy się, że klient ma problem a nie on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aston76 prawda ale pozostaje czas między demontażem, zwrotem, wymianą lub zwrotem pieniędzy. Jak się domyślam kupione były w internecie, a nie w lokalnym sklepie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet przy niezgodności towaru z umową, kasę otrzymuje się w dniu oddania towaru i nie ma tu znaczenia czy jest gwarancja producenta. Jeden warunek, wada musi wyjść wciągu 6 miesięcy od zakupu i wtedy sprzedawca odpowiada za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wrzucić podstawę prawną (jakiś link) do tego, że wymiana/kasa ma być w dniu zwrotu? Szukałem z ciekawości bo mnie te tematy interesują i takiego stwierdzenia nie znalazłem. Będę wdzięczny. Jedyne co znalazłem, że jeśli niezgodność towaru z umową wyjdzie w ciągu 6 miesięcy to domyślnie uznaje się, że towar był niezgodny w chwili zakupu i sprzedawca musi udowodnić, że było inaczej. Po 6 miesiącach to konsument musi udowodnić sprzedawcy. Taka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pbet napisał:

A jak ma być? Przecież raczej Ci nie da na podmianę.

 

 

No widzisz Kolego. Nie znasz się a tylko siejesz zamęt :)

 

Ledy kupowałem w listopadzie, dałem za nie trochę grosza i szczerze powiem, że nie interesuje mnie to czy ten Pan który mi je sprzedawał będzie się z nimi dalej bujać czy nie. Mają wade? Maja. Na ten moment parują co w późniejszym czasie doprowadzi do tego, że w końcu przestaną świecić i nic z tym już nie zrobię. Specjalnie nie kupowałem żadnych używanych, żeby właśnie uniknąć parowania czy innych mankamentów. 

Wstępnie sprzedającemu oznajmiłem, że nie mam zamiaru czekać miesiąc czasu na wymianę i jakoś nie protestował 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aston76 napisał:

@pbet przy niezgodności towaru z umową, kasę otrzymuje się w dniu oddania towaru i nie ma tu znaczenia czy jest gwarancja producenta. Jeden warunek, wada musi wyjść wciągu 6 miesięcy od zakupu i wtedy sprzedawca odpowiada za to.

 

Byłoby pięknie, ale to nieprawda. Sprzedawca ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji. Art. 561/5 KC. W przypadku, gdy rzecz ma mniej niż rok domniemywa się, że wada miała miejsce w momencie wydawania rzeczy kupującemu. Nie ma to jednak nic wspólnego z terminem rozpatrzenia reklamacji - po prostu to sprzedawca musi udowodnić, że wada nie istniała w momencie wydania rzeczy. Po roku to konsument musi udowodnić sprzedającemu, że istniała. Art. 556/2 KC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!