Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spod których uszczelek może wyciekać olej?


Bulco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę z prośbą o podanie informacji spod jakich uszczelek w silniku 1.6 może wyciekać olej? Wiem o uszczelce lub dokładniej w naszych Megankach masie uszczelniającej pokrywy zaworów, ale gdzie jeszcze są takie miejsca? Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć, ale gdy patrzymy od dołu to na długość przedramienia w górę. Spływa on po skrzyni(?) i spada na pokrywę pod silnikiem. Tak, podczas wymiany swiec był olej w gwiazdach. Czy to coś poważnego i jaki jest koszt naprawy? Obecny olej siedzi w silniku od 10 tys km i patrząc na bagnet ubyło go max 2-3 mm, a podczas kontroli na wyświetlaczu raz brakuje jednej kropki, raz nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spływa po skrzyni biegów? To chyba nie będzie w takim razie to, z tej odmy aż tak nie rzyga tym olejem według mnie. Jeśli miałeś trochę oleju w świecach, to warto sprawdzić to połączenie, ale wątpię, że waliłoby olejem tak, żeby spływało po całym silniku na skrzynię i jeszcze potem na osłonę plastikową. Jak miałeś olej tam w tych gniazdach, to jest to o tyle poważne, że cewki pływają sobie w oleju, raczej im nie służy takie środowisko ;) Ogólnie na górze może jeszcze się olej pojawiać przy czujniku położenia wałka rozrządu.

Jesteś w ogóle pewny, że to olej?

W ogóle czemu ja odpowiadam teraz komuś innego? Zauważyłem to, jak już napisałem to co wyżej ;P

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pisałem z laptopa, a odpowiedź z telefonu. Nawet nie wiedziałem, że mam 2 konta.

Tak jestem pewien, że to olej. Nie mam teraz jak pokazać dokładnego zdjęcia. Jedynie coś takiego. Ścieka z skądś wyżej, dokładnie nad tym miejscem. Patrząc w głąb na silnik widać to miejsce. Krople znajdowały się na jakby poziomej części silnika/blaszce/miejscu łączenia, ciężko to opisać. 

20190117_162542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unkas trzeba ściągnąć kolektor ssący. Odma jest tak jakby za cewkami. Pod kolektorem ma połączenie z pokrywą zaworów i tam lubi się mocno pocić. Na zdjęciu poniżej masz zaznaczony otworek, o którym mowa, miejsce tego łączenia :)

8ee17bb9-4dcf-4da7-8468-a166b674ce90.thumb.jpg.a8262dac70331c2495baef4a30f4b6f0.jpg

Jeszcze jedno zdjęcie, bo znalazłem, masz pogląd na silnik już ze zdjętym kolektorem ssącym i otworek ze zdjęcia wyżej zaznaczony kółkiem.

silnik.thumb.jpg.42d3308cf8eac4aec9523945f3661d4c.jpg

Edytowane przez droopy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2019 o 21:18, wefwefwef napisał:

Ścieka z skądś wyżej, dokładnie nad tym miejscem.

Auto się porusza, przyspiesza, hamuje i wcale nie musi być wyciek nad tym miejscem.

Warto sprawdzić stan elektrozaworu KZFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to racja, najpierw umyj silnik - normalna procedura. Kup sobie zmywacz do hamulców i popryskaj gdzie masz olej (od razu wyschnie). Bo na razie według Twojego zdjęcia można przez internet nawet stwierdzić, że poci się łączenie silnika ze skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unkas raczej warto je wymienić, i tak ściągasz, a nie są specjalnie drogie. U mnie te 4 uszczelki kolektora były już bardzo twarde. Na pewno z wyglądu były takie same, jak z linku co podałeś, ale mam MII, więc nie wiem czy one się różnią czymkolwiek. Jakbyś zrzucał kolektor to trzymaj go poziomo (tak jak jest zamontowany) zanim nie wytargasz go daleko od silnika, dużo oleju może Ci się wylać, jak przechylisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, czeka mnie podobna operacja -cieknie mi spod separatora odmy. Ta pokrywa jest połączona (z pokrywą zaworów) uszczelką czy masą uszczelniającą? Megane 2, 1.6 16v

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!