Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV "buczenie sprzęgła" i inne dźwięki


elbielo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Użytkowników forum.

 

Od listopada '18 jestem posiadaczem Megane IV 1.2 TCe 130KM. Kupiłem ją z przebiegiem 5000 km jako wersję demo z salonu, którą się woził główny manager. Dopiero po zakupie, przejechaniu 500-1000 km i "przyzwyczajeniu" się do auta, zacząłem wsłuchiwać się w jego dźwięki. Jednym z nich jest dźwięk równomiernego buczenia lub, jak mój syn to mówi, "hamującego metra tudzież ciężarówki" :) Pojawia się on podczas jazdy (im szybciej tym bardziej słychać) kiedy wciśnie się sprzęgło czyli na "luzie" lub jeżeli jedzie się równo na biegu przy niskich obrotach. Zwalniając dźwięk również "zwalnia" równomiernie. W salonie mówią, że to normalny dźwięk lub ewent. opony (na pewno nie opony) ale jak dla mnie jest dziwny i drażniący, którego nie słyszałem w żadnym innym aucie. Ktoś doświadczył czegoś podobnego? Taki dźwięk jest od początku kiedy mam to auto.

Poza tym mam również problem z "charczeniem" w silniku przy obrotach około 2000 lub więcej podczas jazdy przy delikatnym przyspieszaniu. Temat ogólnie pojawił się już na forum i jedną z sugestii jest łańcuch rozrządu / napinacza, który jest chyba luźny i zaczyna wibrować przy danych obrotach. Lub też pompa oleju, ale to raczej jeśli silnik terkota, a nie charczy. Ten dźwięk pojawił się dopiero po 8000 km. Serwis również "nie słyszy" problemu.

 

Do tego coś zaczęło świszczeć/gwizdać pow. 2000 rpm przy przyspieszaniu... Trochę jak turbina... może i to normalne, ale dopiero teraz odkryłem ten dźwięk, a wcześniej tego nie słyszałem.

 

No i wisienka na torcie, która mnie przyprawia o ból zębów kiedy hamuję... mocniej. Tylne hamulce szurają jakby się już skończyły, co oczywiście niemożliwe. Ogólnie raz miałem sytuację w grudniu, że mi się klocki skleiły na ręcznym po 2 tyg stania, odpuściły ale zaraz po hałasowały jak szalone przy hamowaniu... Auto trochę stało i tarcze przyrdzewiały, wiadomo. Po dłuższej jeździe było lepiej ale i tak do tej pory klocki szorują czego nie słyszę nawet w moim starym Pugu 206 i innych autach, którymi jeżdżę... I gość z salonu... A nawet dwóch stwierdzilo, że to normalne, że tarcze od soli rdzewieją... ale nie przy codziennej jeździe i kiedy soli nie sypią. Ogólnie nie pamiętam jak było od początku, ale wydaję mi się, że to wyszło po sytuacji z ręcznym. Problem w tym, że nie mam jak tego sprawdzić, bo tarcza zabudowana itd. Ale może przy zmianie opon na letnie dojrzę lepiej czy klocki całe. Chyba, że serwis przy okazji sprawdzi. Czy u Was też tak słychać hamulce?

 

Ogólnie jestem umówiony na środę do innego serwisu Renault, może tam będzie ktoś z lepszym słuchem, ale jeżeli ktoś miał podobne problemy to byłbym wdzięczny za podpowiedzi, abym mógł im zasugerować co powinni sprawdzić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo terkotanie w 1.2 Tce 130KM.

Po moich kilku interwencjach i po zabraniu szefa serwisu na przejażdżkę skończyło się wymianą rozrządu przy przebiegu 32tys km.....

Od tamtej pory jest ok. Mam teraz 58tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce mam to samo ale zawsze po dlozszym postoju. Co do świstu, gwizdu to ten typ tak ma że od nowości słychać jak turbina gwizdze, swiszczy itp. Jechałem na próbę 2 innymi Megankami i wszystkie tak samo chodziły.

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co do świszczenia turbiny ale u mnie to raczej na zimnym silniku bardziej słychać później zanika,hamulce też trą ~takie materiały!może wymiana klocków coś zmieni.Reszty rzeczy ( buczenie,czy dźwięki z silnika)nie stwierdzam u siebie.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6  interpunkcja - przypominam, że na dole ekranu/klawiatury jest klawisz spacja!-  mireczek01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, elbielo napisał:

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Jutro zobaczę co mi powiedzią w serwisie. Dla mnie nie jest normalne aby benzyna wyła jak auto elektryczne przy zwalnianiu na luzie.

 

Mam wszystko to samo co ty oprócz świszczenie turbiny. Gwizdanie skrzyni jak w polonezie , grzechotanie przy dodawaniu gazu. Moje auto już było na wymianie łożysk w skrzyni biegów niestety na niewiele się to zdało. Hamulce faktycznie są głośne. Ja mam takie przeczucie że nadkola w tym aucie są słabo wygłuszone i ze względu na to że silnik jest dość mocno wyciszony , a nadkola nie to wszystko z kół przenosi się do środka kabiny. Auto jest bardzo fajne ale przeniesienie napędu skrzynia vs koła są niedopracowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kolega wypunktował mnie za interpelację? Który to znak jest zakazany na forum?

Po kropce, przecinku, wykrzykniku... stawia się odstęp zwany spacją - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bratpit napisał:

 

Mam wszystko to samo co ty oprócz świszczenie turbiny. Gwizdanie skrzyni jak w polonezie , grzechotanie przy dodawaniu gazu. Moje auto już było na wymianie łożysk w skrzyni biegów niestety na niewiele się to zdało. Hamulce faktycznie są głośne. Ja mam takie przeczucie że nadkola w tym aucie są słabo wygłuszone i ze względu na to że silnik jest dość mocno wyciszony , a nadkola nie to wszystko z kół przenosi się do środka kabiny. Auto jest bardzo fajne ale przeniesienie napędu skrzynia vs koła są niedopracowane


Dzięki bratpit za informację odnośnie łożysk... zatem nie ma co im tego sugerować. Postaram się wymusić na nich jazdę próbną innym autem, aby się upewnić, że faktycznie sprzęgło i hamulce tak hałasują... ale faktycznie, możesz mieć rację z kiepskim wygłuszeniem nadkoli, bardzo słychać koła jak i hamulce tylne. Szkoda, zostaje głośna muzyka, żeby to zagłuszyć... dobrze, że przynajmniej głośniki w wersji BOSE dobrze grają :D 

A co do grzechotania w silniku to stawiam na luźny łańcuch, może napinacz. Słyszałem, że w starszych modelach rozrząd potrafił padać po 50k km... szkoda, że wiem to dopiero po fakcie.

 

Dzisiaj miałem planowaną wizytę w serwisie na "słuchowisko", niestety nie dałem rady. Ale po dokonanej wizycie dam znać co panowie stwierdzili.... pewnie tylko, że ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elbielo napisał:

 

Nie papuguj.

A mi sie wydaje że to nie łańcuch ponieważ jak jedziesz np 80 km/h na 4 biegu i grzechocze jak wciśniesz sprzęgło a podniesiesz obroty do taki samych jak miałeś na biegu to jest cicho. Wynika z tego że silnik i łańcuch to też nie jest... bo wtedy też by rzęził.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bratpit napisał:

A mi się wydaje że...

 

Cenna wskazówka. Szczerze, nie zwróciłem uwagi. Ogólnie słyszałem grzechotanie tylko kiedy delikatnie przyspieszałem, ale przetestuję zanim do nich pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko ortograficzne:35_thinking: czy forum motoryzacyjne? Jakiś rażących błędów nie popełniłem a i wydaje mi się, że wcześniej też tak pisałem i był spokój. 

Ale cóż... Życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!