Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rezerwa paliwa /pojemnośc baku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kiedy zapala się u Was kontrolka paliwa to ile możecie wlac benzyny .Ostatnio jadąc zapaliła się kontrolka rezerwy a komputer pokazywał zasięg 100 km .Po przebiegu 50 km  komputer pokazywał już zasięg     - - - - - i robi się problem .Po dojechaniu na stację wlałem do pełna i weszło 40 litrów przy przebiegu 550 km , a podobno pojemnośc zbiornika jest 50 litrów  ( nie wiem dokładnie może ktoś to potwierdzi ) a jak jest u Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard. Poczytaj sobie o rezerwie w MIII (i innych autach). Musisz nauczyć się auta, a komputer traktować z dużym dystansem. Producent zabezpiecza Cię przed brakiem paliwa nawet gdy dojedziesz do zasięgu 0 żebyś nie miał do niego pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak chłopacy piszą powyżej, miałem tak zarówno w Megance 4 1.2TCE jak i teraz w GT. Trochę szkoda że znika informacja o zasięgu w okolicach 50-60km. Mi też więcej niż 45L paliwa nie weszło (pierwsze tankowanie jak wyjechałem z salonu, rezerwa totalna... - swoją drogą kiepska sprawa tak auto wydawać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe działanie psychologiczne ma lampka rezerwy i brak zasięgu nie? Przykład. Pomimo tego, że już 2 lata jeżdżę służbowym Aurisem i wiem, że mógłbym przejechać od zapalenia się rezerwy przy zasięgu 80 km spokojnie jakieś 150-200 km to nie mam odwagi zbliżyć się do 0 chociaż wczoraj jak tankowałem przy zasięgu 15 km i leżącej już praktycznie wskazówce weszło 41,36 litra, a zbiornik ma niby 50. Jak zatankuję od razu po zapaleniu się lampki to nie wejdzie więcej niż 38 litrów. Raz dojechałem do 0 i weszły 42 litry czyli blisko 8 w baku + to co w przewodach i pompie (razem pewnie około 10) co przy spalaniu nieco ponad 5/100 daje spory zapas ale jednak trzeba baaardzo lubić adrenalinę. W MIII mam podobnie. Zbiornik niby 60 litrów, a nigdy nie wlałem więcej niż 49,86 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w środę tankowałem żonie Meganke (zabrałem jej żeby umyć). Dzień wcześniej zapalił się "komornik" - weszło 40L - kiedyś jak było ze 3 dni jeżdżone na rezerwie to udało się wlać 41,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a to dziwne :) bo ja dzisiaj w swojej MIV Grandtour z silnikiem 1.6 B wlałem 46 litrów a wskazówka jeszcze nie leżała, a komp przestał pokazywać zasięg przy 80 km ... więc po raz pierwszy tyle mi weszło... tak się zastanawiam jak to jest możliwe... skoro wskazówka jeszcze nie leżała to oznaczałoby że teoretycznie w baku został mi tylko 1 litr :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Was tu nie bierze skali błędu wskaźnika dystrybutora. A żeby było mało to niektóre stację oszukują na licznikach i wlewając np: 46 litrów wlewacie 44 albo 43 a płacicie jak za 46 :) parę stacji już mnie rak w ciula zrobiło, parę osób nie wytrzymało i nie było wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie takie sytuacje to z 2017 ;) 

Ty widzę wierzysz jak Ci kit wciskają, że wszystko jest ok. Tak samo jak wierzysz, że wskazania dystrybutora pokazują to samo co wlaleś do baku :D W Mikołaja też wierzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!