Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki powinien być poziom oleju?


nyerik

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej zdjęcia bagnetu oleju jaki mam w swoim Megane II. Wygląda on inaczej niż w instrukcji obsługi. Nie wiem do końca jaki powinien być właściwy poziom oleju. Jest obecnie do dolnej kreski jak widać na zdjęciu. Czy to za mało i powinienem wlać więcej? Ciężko zrozumieć z tych x-ksów o co chodzi bo idą one przez cały dół bagnetu po jednej stronie. Po drugiej częściowo, do tego są kreski...

 

 

 

 

 

 

20190313_144128.jpg

20190313_144135.jpg

20190313_144230.jpg

20190313_144237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dolna kreska to minimum, a górna maksimum, czyli masz oleju na minimum...Tam pod tym olejem jest jeszcze jedna kreska? Te X to może po prostu takie wypustki, żeby olej się lepiej do tego przyczepiał i łatwiej było poziom odczytać? Faktycznie bagnet dziwnie wygląda :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest poziom MIN i MAX? Tam gdzie te kreski poziome?

To było na ciepłym, ale wcześniej olej był tylko na samym dole bagnetu, dużo poniżej pierwszej kreski od dołu, a samochód pokazywał "OIL LEVEL OK". Dolałem litr i jest tyle. To mam teraz dodać kolejny litr?

droopy no właśnie, bardzo dziwnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda

Więc nie masz minimum skoro nie alarmuje. Masz lekko poniżej średniego stanu.

Na zimnym albo lekko ciepłym masz sprawdzić nie po jeździe autem i chwile po.

Olej w Megankach jest powalony tak samo mierzenie jego stanu. 

 

20190313_170000.jpg

Edytowane przez Renia08
  • Like 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mireczek01 zobacz na zdjęcia, które zamieściłem. Bagnet wygląda całkiem inaczej niż w instrukcji. Nie tylko dolna kreska jest znacznie wyżej niż w instrukcji, ale jeszcze kreski X są zarówno pod jak i powyżej dolnej kreski z jednej strony (może tego nie widać na zdjęciu bo olej zasłania). Z drugiej natomiast są pod pierwszą kreską i częściowo między jedną a drugą.

 

Renia08 nie alarmował nawet jak było wyraźnie poniżej pierwszej kreski, tak więc to tym bardziej wskazuje na Twoją sugestię.

Edytowane przez nyerik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kresek oleju pokazuje Ci na zegarach? To "oil OK" to się pojawiło przy odpaleniu po dłuższym postoju czy krótko po zgaszeniu auta? Według mnie standardowo olej powinien być między tymi poziomymi kreskami, jak w instrukcji wyżej.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuje stanu oleju na zegarach, tylko napis "Oil level OK" (czyli chyba wtedy gdy poziom oleju jest ok). Pojawiało się i po postoju i krótko po zgaszeniu, a poziom oleju był znacznie poniżej dolnej kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie facetowi bigosu w głowie. Nawet instrukcja mówi tak samo jak ja pokazałem na Twoim przykładzie. Masz LEKKO później średniego stanu I to na ciepłym silniku.  Na zimnym będziesz mieć lekko powyżej średniej. Chcesz to dolej jeszcze jak się martwisz. Nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, nyerik napisał:

mireczek01 zobacz na zdjęcia, które zamieściłem. Bagnet wygląda całkiem inaczej niż w instrukcji.

Niestety nie masz racji, w instrukcji to tylko poglądowy rysunek. Ten górny rysunek to jest twój (przykładowy) bagnet. To że, się nieznacznie różni, to tylko pamiętaj rysunek, a nie zdjęcie. Teraz masz stan minimalny (a nawet poniżej jego stanu). Niewierzysz to podjedz do ASO i się zapytaj mechaników.  

19 minut temu, Renia08 napisał:

Masz LEKKO później średniego stanu

Niestety nie. I nie wprowadzaj w błąd. Jak uwierzy to będzie jeździł poniżej stanu minimalnego, co może się różnie skończyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak dla mnie ten czujnik poziomu pokazuje bzdury...nawet jeśli Renia08 ma rację, w co trochę mi się nie chce wierzyć, to i tak powinieneś mieć 2, góra 3 kreski, ale na pewno nie maks.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!