Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana ślizgów podnośnika szyb lewy przód


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.08.2022 o 20:45, jabrze napisał:

Tak PTFE.

Czytaj ze zrozumieniem.

Robiłem to wielokrotnie w różnych Renault.

Opisałem na przykładzie samochodu córki.

Prędzej naprawiłem niejeden sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 19:01, jabrze napisał:

Moduł od kierowcy jest niezależny od strony pasażera. 

Nie możliwe, że masz krzywe prowadnice. Tarcia szyby w prowadnicach plus opory linek z pękniętymi włóknami na zwijaczu w jego obudowie i ciężar szyby stanowią opór mechaniczny dla przekładni ślimakowej napędzanej silnikiem elektrycznym. Opór mechaniczny przekłada się na zwiększony pobór prądu i w końcowym efekcie następuje zmiana kierunku.

W 2019 roku kupiłem zachwalany podnośnik polskiego producenta, ale wytrzymał dwie zimy. W międzyczasie uszkodził się podnośnik pasażera - podobnie jak jest u Ciebie. Dokupiłem tylko rolkę zwijacza i nowe linki. Zrobiłem regenerację oryginału po 15 latach. Główna przyczyna to poszarpane linki wydające już dźwięki. Wszystko wyczyścilem włącznie z szybą na krawędziach ciernych, nasmarowałem i działa jak nowy. Porównalem szybkości podnoszenia lewej i prawej - wyszła różnica prędkości na korzyść strony pasażera. Po drugiej zimie szyba kierowcy zaszwankowala po zakupie biletu na autostradzie. Wspomogłem podnoszenie ręcznie. Zakupiłem orginalny podnośnik że szrotu, zregenerowałem i wymieniłem to polskie g...o. Teraz obydwa podnośniki podnoszą i opuszczają równo. Słychać tylko równą pracę silników - na postoju bez radia i bez zapalonego silnika. 

Ja mam wszystkie sterowniki impulsowe. Szyby wyjmowałem i wkładałem samodzielnie wykorzystując przyssawkę  do przenoszenia.

Gdzie te linki zakupiłeś bo na allegro nie widzę a jak bym miał rozbebeszać to bym od razu próbował wymienić przy okazaji jakie czynnosci przy samym silniku rozkreceac go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Szybkie pytanko...... żeby wypiąć ślizg z szyby wystarczy wcisnąć ten bialy, plastikowy dzyndzel w ślizgu który wchodzi w otwór szyby? 

Edytowane przez lechos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!