Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe alufelgi i nowe czujniki TPMS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Megane IV 2016. Aktualnie mam felgi strukturalne wraz z czujnikami TPMS. Chcę zakupić nowe alufelgi i założyć na nie opony letnie. Czy jeśli zamówię czujniki oryginalne. Nr katalogowy 407004CB0B. To czy one same zostaną wykryte i nie trzeba będzie ich programować, a przy kolejnej zmianie kół (założe wtedy opony zimowy wraz z felgami strukturalnymi), to pierwotne czujniki będą dalej wykrywane ? Czy po prostu zakupić alufelgi i zapłacić za przełożenie czujników wraz z wymianą zaworów ? Jeśli trzeba będzie zaprogramować czujniki to w salonie Renault ile taka przyjemność kosztuje ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz felgi, czujniki na allegro oryginalne (numery się mają zgadzać, może być różnica litery na końcu) - składasz do kupy i auto samo wykrywa czujniki.

Sam tak zrobiłem - tylko że ja kupowałem felgi aluminiowe na zimę, bo miałem tylko letnie na aluminium.

 

Nie daj się tylko nabrać na to, że nowe czujniki wymagają programowania - tak twierdzą w ASO (bo się pytałem), a na żywo wczytują się same.

 

ja kupowałem TAKIE, chyba nawet u tego gościa bo miał najtaniej.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz felgi. Czujniki w ASO 90zl . Podasz Vin i Ci odbiorą. Po założeniu kół będzie błąd czujników. Wchodzisz w menu czujników ciśnienia i robisz reset odpowiednim klawiszem. Pokój 10km powinien znaleźć czujniki. 

20190315_180844_600x1234.jpg

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w ASO w Katowicach i kupiłem nowe felgi 17 + nowe opony + nowe czujniki (80 zł za sztukę po rabacie). Niestety samochód pomimo przejechania przez serwisanta ok. 30 km nie chciał rozpoznać czujników. Konieczne było programowanie, więc nie zawsze jest tak różowo. Podobno za pierwszym razem mogą wystąpić problemy z rozpoznaniem czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) widzę, że serwisy nie ustają we wciskaniu kitu z programowaniem czujników w M4. Podczas ostatniej zmiany też czujniki nie chciały zaskoczyć po przejechaniu 10km pomimo resetowania w R-Linku. Postawiłem samochód pod domem, wróciłem po godzinie i "zaprogramowały się" po kilku kilometrach same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!