Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe alufelgi i nowe czujniki TPMS


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, możliwe. Z tego co obserwowałem podczas wizyty w ASO, to dwa razy wyjeżdżali moim autem i 2 razy kombinowali coś z komputerem, czyli jakiś problem widocznie był.

Najbardziej rozwala mnie koszt usługi 200 zł (za założenie opon na felgi i wyważenie no i programowanie). Jeśli całość kupiona w salonie, to powinno to być w cenie...

Ale na pocieszenie przynajmniej samochód na felgach 17" teraz fajnie wygląda :)

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Dzisiaj założyłem nowe czujniki na nowe alu-felgi.Czujniki oryginalne Renault.

I dziwne ,bo nawet kumpel mi mówił że na 100% powinny się same zaprogramować i wskoczyć wskazania(reset w R-Linku),niestety po przejechaniu około 60 km nadal komunikat :"Rozpoznanie kół w trakcie".

O co kaman?? Czy dać jeszcze im chwilę może wskoczą wartości,czy niestety konieczne będzie ich programowanie??
Spróbuję jeszcze zrobić jak kolega gwro-niech auto  postoi trochę -pózniej i tak muszę jechać w parę miejsc.

Może w końcu zaskoczą :D

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz,czyli trzeba im trochę czasu.Ale najważniejsze ,że na bank się same programują,bo już sam zgłupiałem :mrgreen:

No i sprawa się rozwiązała.Po niecałych dwóch godzinach postoju auta,pojechałem w parę miejsc i już po około 3 km wskoczyły wartości czujników.

Także programowanie przez serwis zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy jak kupie drugi komplet kół z czujnikami to czy mogę co roku zamieniać koła przód na tył i na odwrót żeby się równo zuzywaly czy nie będzie problemów z ponowną adaptacją czujników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co jest najlepsze???

Jak zadzwoniłem najpierw do jednego serwisu z zapytaniem ile kosztuje programowanie czujników, to Pani mi powiedziała,że 200 zł ,bo jest to podłączenie komputera pod auto,w drugim serwisie zażyczyli sobie już 82 zł.

Normalnie śmiech na sali.Ciekawe ilu ludzi tak już zrobili w ciula z tym programowaniem czujników ciśnienia w kołach :35_thinking:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest opcja dopisania czujnika w Clip.  Więc biorą kasę za usługę.

Inna kwestia to kłamstwo że tak trzeba bo samo nie wskoczy .  Ciekawe jak odniosła by się do tego centrala Renault.  Pewnie tak jak do aktualizacji R- link2 z 2.2.xxx do 3.xxx.  Czyli pokrętnie i  w sposób maksymalizujacy zyski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2019 o 12:11, slawlik2 napisał:

A mam pytanie czy jak kupie drugi komplet kół z czujnikami to czy mogę co roku zamieniać koła przód na tył i na odwrót żeby się równo zuzywaly czy nie będzie problemów z ponowną adaptacją czujników. 

Ja tak zrobiłem i nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W kwestii adaptacji czujników, ostatnio miałem ciekawą sytuację.

Pod koniec marca przekładałem koła z zimowych na letnie. Przy okazji zamieniłem w zakładanym komplecie przód z tyłem. Po po pierwszym resecie, czujniki zaczytały się prawidłowo, tzn. wartości ciśnienia w przednich kołach pokazywało jako przód, tylnych, jako tył.

Ostatnio rozpoczynając jazdę sprawdziłem ciśnienie i pokazywało OK (przód: 2,4/2,4, tył: 2,1/2,1),  ale po paru km na lewej stronie odczyty zamieniły się miejscami (przód/tył). Parokrotnie robiłem reset w trakcie jazdy, ale nic się nie zmieniało. Po zakończeniu jazdy, odczyty wyglądały jak poniżej:

 

1.JPG

 

Parę dni temu, po rozpoczęciu jazdy, odczyty samoczynnie wróciły na swoje miejsce. Zastanawiają mnie w tym dwie rzeczy:

1. Dlaczego czujniki przeskoczyły tylko na lewej stronie?

2. Dlaczego ewentualnie nie zamieniły się przy pierwszym resecie, zaraz po zmianie kół?

 

Ot, taka ciekawostka.

Edytowane przez Tuscan_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!