Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Adaptacja głośników z Audi a4 b7-b8


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Wpadłem na szalony pomysł. Z doświadczenia wiem, że w tanie głośniki nieoryginalne nie ma co się pchać. Wczoraj jechałem w audi a4 b8 2008rok. Było tam fabryczne radio najprostsze. Zestaw 6 albo 8 głośników. Grało to po prostu obłędnie! Zakochałem się. Wiem, że nic się nie da zrobić żeby grało tak samo "po kosztach". Ale chodzi o pomysł adaptacji głośników. Ktoś może wie jaki jest ich rozmiar tych z audi. Chodzi bardziej o a4 b7. Tam wyglądają na 13 albo nawet 16 cm. Dystanse mają fabryczne jak w Megi. Otwory mają 3, nawet jak będą w innych miejscach to do zrobienia montaż. Wiem, że głośniki audi są jakościowo milion półek w górę w porównaniu do Megi, w dodatku są jednokanalowe, nie mają kołnierza do wysokich tonów. Chce je zaadaptować do Megi a na tył założyć dodatkowe "ćwirki" bo na przodzie mam. Pomysł dobry a ja słynę z szalonych pomysłów i wdrażam je w życie. Moje marzenie to właśnie "srednio-niskotonowe" na dole A "ćwirki" na wysokości głowy kierowcy i pasażerów tak jak to robi 90% producentów aut. 

Żeby było mało to wybór tych głośników jest ogromny i za cenę papierzaka nowego do Megi mam 4 z audiczki.

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuje Ci w tym temacie. Sam jestem w szoku jak podstawowe głośniki w A4 B7 potrafią zagrać. Ba nawet w firmowej Fabii grają dużo lepiej. Przy lepszym wygłuszeniu drzwi i z mocą fabrycznego radia i w megane powinno to grać dobrze.

 

Fabrycznie w A4 B7 są 16tki, wiec z dystansem nie powinno być problemu z montażem.

Edytowane przez turfel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Renia08 skoro chcesz mieć audio jak w Audi to prościej było kupić Audi zamiast Renówki? Każdy kto się trochę interesuje motoryzacją wie, że Renault to są auta budżetowe i jakość użytych materiałów lub podzespołów jest trochę niższa. W zamian masz młode rocznikowo auto w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek Audi a4 b8 w dobrym stanie z silnikiem 2.0 TDI 120 albo 140 koni to wydatek rzędu 30tyś. Wiem bo kumpel kupił Avanta. Skoro mam możliwość przeszczepić głośniki z Audi które jakościowo są milion razy lepsze to czego mam tego nie zrobić? Jakbym miał kasę to wiadomo, kupiłbym Audi ale nie było mnie stać więc mam Meganke. Wydam na taki przeszczep góra 100 zł i będzie lepszy efekt jak jakieś głośniki z marketu czy punktu Car Audio za 200 które sprzedawca chce wcisnąć na chama bo ma za to premię do sprzedaży. 

Bawiłem się już w zmiany głośników w innych autach, zmieniałem je na fabryczne mocniejsze albo z innych samochodów, które były w topowych wersjach i wychodziło taniej i lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej przeszczepić całe drzwi. Głośniki audi będą grały w wymyślonej dla nich komorze wiec jak tylko zmienisz jeszcze radio na audi to będzie miód ;)

 

nie ma czegoś takiego jak tanio i dobrze, co więcej biednego nie stać na tanie rozwiązania. 

Lepiej zrobić coś porządnie i się z tego długo cieszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki z Forda Mondeo mk3 z zestawu Sony oczywiście fabryczne przeszczepiłem do Mondeo mk2. Grały identycznie. Nie ma znaczenia, że ta sama marka, konstrukcja drzwi zupełnie inna i nawet mocowanie głośnika było w Mk3 kierunkowe. Da się? Da się. Nie da się to mówi ten co w życiu nie spróbował :)

dlatego chce się podjąć takiego zabiegu i nie wydać 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpowiem, że taki zabieg przerzucania mija się całkowicie z celem. Nie ma co liczyć na to, że głośniki z A4B6/7 w MIII zagrają równie dobrze co w Audi. Swoją drogą pod względem nagłośnienia A4B6 wypada całkiem dobrze pod względem nagłośnienia z kilku powodów: głośnik w drzwiach jest umieszczony w dolnym przednim rogu drzwi, jest w rozmiarze 165mm, materiały z których wykonane są drzwi są lepsze biorąc pod uwagę audio. 

Argument, że te same głośniki zagrają w różnych autach tak samo uważam za całkowicie błędny. Mogły zagrać podobnie i nic więcej. Montowałem w około 30 autach taki sam zestaw i w żadnym nie zagrało tak samo, bo fizycznie nie ma prawa. Za całym szacunkiem, ale może po prostu, różnice nie zostały przez ucho słuchacza wychwycone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Każdy ogarnięty dobrze wie, że większość głośników jakie by się nie przeszczepiło do Megany z innego samochodu to zagrają lepiej nawet pod samym radiem. Po prostu będą miały inne możliwości. Te co są montowane fabrycznie to powinny być montowane tylko i wyłącznie do radia które się używa na działce przez emerytów do słuchania radia Maryja.

Chociaż powiem jedna ciekawa rzecz, włączyłem ostatnio przez AUX Open Fm. To kurde nawet szoku doznałem, że trochę autem zatrzęsło :O Wszystko zależy od rodzaju muzyki jakiej się słucha i w jakieś jakości została nagrana. Ciekawostka mp3 nagrane w jakości 320kB/s zagra czyściej ale z mniejszym uderzeniem niż mp3 nagrane w jakości 128kb/s czy nawet 96kb/s. Wiadomo, że dźwięk będzie bardziej utracony i będzie więcej szumów ale za to bass będzie bardziej głębszy niż płytszy jak to jest w mp3 z 128 i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często słucham kawałków ze Spotify i różnica między tym brzmieniem, a radiem FM jest kolosalne. Jakby radio grało tak samo jak Spotify to bym zarzutu do audio nie miał żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę w jakiej jakości jest nadawane audio poprzez spotify, dokładnie w 128kbit/s w wersji Premium jest to 256kbit/s. Co ciekawe w tej mniejszej przepustowości muzyka będzie miała mniejszą głębię, słabszą jakość ale większe dudnięcie, zaś w wyższej jakości analogicznie będzie na odwrót :) Dlatego ze spotify przyjemnie się słucha muzyki i fakt faktem, że z każdego innego nadajnikia albo źródła muzyki głośniki w Megane są w stanie pokazać lekki pazur małego kociaka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!