Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Adaptacja głośników z Audi a4 b7-b8


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Renia08 napisał:

Zwróć uwagę w jakiej jakości jest nadawane audio poprzez spotify, dokładnie w 128kbit/s w wersji Premium jest to 256kbit/s.

Mam premium, streaming w jakości bardzo wysokiej, a pobieranie w jakości normalnej. Zwykle słucham pobranej zawartości. Dźwięk (i bas) w porównaniu do radia jest jak niebo do ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całe audio oparte na fabrycznym radiu z możliwością podpięcia innych źródeł i powiem szczerze fabryczna jednostka wcale nie gra tak źle.  Największy przeskok uzyska się wymieniając system przedni na 165mm razem z wygłuszaniem drzwi. A potem można bawić się dalej. U mnie stanęło na trójdrożnym systemie odseparowanym, 5-kanałowym wzmacniaczu, procesorze i subwooferze. Jeśli słuchać mp3 to tylko 320kbps bo każdy niższy bitrate to już wyraźnie słyszalna degradacja dźwięku.  Przy używaniu streamingu to tylko Tidal. Zjada jakością Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wadowskimichael u siebie mam całe nagłośnienie fabryczne, jedynie dołożyłem mały subwoofer i efekt od razu jest o wiele lepszy. Fabryczne nagłośnienie w MIII nie jest wcale takie tragiczne, brakuje w nim tylko porządnego basu, a ten można uzyskać małym kosztem dokładając subwoofer - pisałem już to wiele razy w różnych wątkach :)

 

7 godzin temu, wadowskimichael napisał:

Przy używaniu streamingu to tylko Tidal. Zjada jakością Spotify.

Dokładnie, sam używam Tidala i jakość dźwięku jest jak najbardziej na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az sprawdzę to magiczne wejście aux.

Zarówno fm jak i cd kiepsko brzmią. Radio arkamys. Cudów nie poczynisz na fabrycznym nawet ze wzmacniaczem. W poprzednim zwykłe tuner list grało zdecydowanie lepiej. Ale to było ze stajni cabase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zrobili biedase. Na kablu nawet fajnie gra. Wiadomo, że jak się podgłosi na max vol to trzeszczy albo pierdzi jak kto woli, pełna symfonia. Alw ogólnikowo nawet sporo gra, oczywiście bez masażu pleców. Bardzo dużo roboty robią tweetery na podszybiu. Brakuje mi ich z tylu, bo jestem na bank przekonany, że słyszałbym jak tylne grają i dodałoby to trochę głębi. W każdym innym aucie ktorym jechalem i miało tweetery z tyłu to była fajna "scena"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te radia nie mają dynamiki. Dźwięk przyduszony. Nie sęk w tym aby nadganiał to sub, bo muzyka to coś więcej niż efekciarski bas. Mam z tyłu tweetery ,ale przypuszczam że te na potrzybiu lepiej promieniują na tył. Taką psedo scenę zrobi się dodając więcej mocy na tył. Ale nie będę uszczęśliwiał dzieci. W autach nie po to instaluje się 12 przetwrników aby   surround wyprawiać. 2 kanały dalej mają się dobrze.  Czy głośniki 16 nie są zanadto? Moje dwa monitory focala na 16 w pokoju 23m2 roskosz dają. Kiedyś bardzo dawno M71 na 13mm , może nie tak kulturalnie i z mniejszym basem ale z pazurem i mocą wystarczającą.  Niestety megane iii to również fatalna izolacja dźwięków z zewnątrz. Nie zniechęcaj się. Gorzej nie zrobisz. Głośniki, wzmacniacz może inne radio w końcu. Robisz to na używkach więc ryzyko niewielkie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa. Nie ma w ogóle co porównywać głośników domowych z autem, bo to zupełnie inne środowiska. Można budować system na 13cm, tylko po co, skoro 165mm się zmieści i zagra lepiej. 

W budowaniu sceny głośniki tylne raczej nie pomogą. Z reguły z nimi trudniej niż łatwiej. Kwadrofonia była popularna w czasach Altusa i Diory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy narzekacie na nagłośnienie w MIII, a prawda jest taka, że to jest auto budżetowe i kupując je trzeba liczyć na pewne niedociągnięcia... Jeśli oczekiwaliście dobrego audio to trzeba było celować w auto z wyższego segmentu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose z basem jak kopanie butem w karton po telewizorze.  :)   To naprawdę nie gra dobrze. Całkowicie bezbarwny dźwięk, płaski jak wielkopolskie równiny, dynamiczny jak Mops na spacerze, wszystko nieudolnie i na siłę, próbuje zamaskować sztucznie podbity dudniący bas, którego wzmacniacz nie potrafi kontrolować.

Niestety w Megane 3 w temacie audio, księgowi wygrali na całej linii, po prostu klapa. Tu nie chodzi o wyśrubowane wymagania, jakieś wielkie oczekiwania. Żeby chociaż, tylko, lub aż, grało jak w Megane 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pbet napisał:

W MII audio jest bez porównania lepsze niż to w MIII.

Serio? Jakoś nie wydaje mi się... w MII też miałem zamontowanego małego suba Blaupunkta w bagażniku. Wg. mnie audio w MII i MIII jest na zbliżonym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!