Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualizacja R-Link 2 do 7.0.24.160


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za podpowiedź, ale to nie pomogło. Sterowanie głosowe systemem w ogóle się nie uruchamia, natomiast uruchamia się asystent Google, ale nie słyszy żadnych poleceń.... 

 

Edytowane przez Dana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dana napisał:

Sterowanie głosowe systemem w ogóle się nie uruchamia,

Ponieważ przy aktualizacji miałeś sparowany telefon w pamięci R-Linka 2. Przed aktualizacją należy usunąć wszystkie urządzenia z R-Linka.

W celu naprawy potrzebujesz ddt4all:

config-ddt4all-Rlink-2-suite2.thumb.jpg.c54287486d89cbd6b5c5f9e39a193660.jpg

 

Dla tych, którzy stracili polecenia głosowe po aktualizacji z 2.2 do 3.3.
Programem DDT4all i podążając za zdjęciem powyżej, bo jest w tym samym miejscu:

1. Wyłącz opcję „Embedded VR”, jeśli była aktywowana, we wspomnianym powyżej RadNav, a następnie uruchom ponownie (reset R-Linka przez dłuższe naciśnięcie on/off). 
2. Usuń telefon powiązany z R-link, przechodzimy do funkcji telefonu i usuwamy nasz telefon powiązany z Rlink (jeśli taki posiadasz). 
3. Ponownie aktywuj opcję „Embedded VR” i „SPVR” w RadNav, a następnie uruchom ponownie (reset R-Linka przez dłuższe naciśnięcie on/off). 
4. Polecenia głosowe powinny znów działać.
5. Ponownie skojarz telefon z R-link.
6. Po podłączeniu telefonu do USB Android Auto powinien działać poprawnie. 
7. Spróbuj krótko nacisnąć polecenie głosowe, RLINK2 używa własnego systemu.
8. Spróbuj długo nacisnąć polecenie głosowe, RLINK2 używa Androida Auto.
9. Lub spróbuj powiedzieć z Android Auto Connected „OK GOOGLE”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję!?

Czy ma ktoś instrukcję (nie z YouTube) graficzną jak w trybie developer uruchomić wyświetlanie temperatury na wyświetlaczu prędkościomierza? 

Czy ktoś wie jak uruchomić, połączyć ddt4all z interfejsem diagnostycznym? Cały czas wyskakuje komunikat, że nie ten port został wybrany. Obojętnie który wybiorę non stop ten komunikat. 

Ostatnie pytanie. Po uruchomieniu komend głosowych obróciło mi ekran r linka. Pomocy!!! 

Już sobie poradziłam, więc ostatnie moje odpowiedzi można usunąć, jeśli to możliwe, żeby nie zaśmiecać forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na prędkościomierzu. Już mi się udało to uruchomić w ddt4all, jednak nie wiedziałam że nałoży się znaczek wersji gt. Nie wiem czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym R-Linku nie widzę opcji wyłączenia tego znaczka,natomiast w DDT4ALL na zdjęciu,które podesłałeś jest tyle parametrów,że nie odważę się zgadywać.Ale dziękuję za pomoc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 09:46, sylwekdm napisał:

Ponieważ przy aktualizacji miałeś sparowany telefon w pamięci R-Linka 2. Przed aktualizacją należy usunąć wszystkie urządzenia z R-Linka.

W celu naprawy potrzebujesz ddt4all:

config-ddt4all-Rlink-2-suite2.thumb.jpg.c54287486d89cbd6b5c5f9e39a193660.jpg

 

Dla tych, którzy stracili polecenia głosowe po aktualizacji z 2.2 do 3.3.
Programem DDT4all i podążając za zdjęciem powyżej, bo jest w tym samym miejscu:

1. Wyłącz opcję „Embedded VR”, jeśli była aktywowana, we wspomnianym powyżej RadNav, a następnie uruchom ponownie (reset R-Linka przez dłuższe naciśnięcie on/off). 
2. Usuń telefon powiązany z R-link, przechodzimy do funkcji telefonu i usuwamy nasz telefon powiązany z Rlink (jeśli taki posiadasz). 
3. Ponownie aktywuj opcję „Embedded VR” i „SPVR” w RadNav, a następnie uruchom ponownie (reset R-Linka przez dłuższe naciśnięcie on/off). 
4. Polecenia głosowe powinny znów działać.
5. Ponownie skojarz telefon z R-link.
6. Po podłączeniu telefonu do USB Android Auto powinien działać poprawnie. 
7. Spróbuj krótko nacisnąć polecenie głosowe, RLINK2 używa własnego systemu.
8. Spróbuj długo nacisnąć polecenie głosowe, RLINK2 używa Androida Auto.
9. Lub spróbuj powiedzieć z Android Auto Connected „OK GOOGLE”

A może ma ktoś pomysł na taką samą sytuacje w Kadjar.

Zrobiłem aktualizacje do 3.3 ale dałem ciała ze sparowanym telefonem.

W ddt4all mam inne radnav  v1.4 lub 1.5 zmiany nic nie dają nie zapisuje zmian (no chyba że gdzieś w ddt4all trzeba kliknąć)  po restarcie rlinka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w DD4 ALL w  Kadjar jest RadNav 3X V3.3 i tam jest parametr Rad Vav Configuratiom 2.0 part I  i Embedded VR,który należy zmienić na authorized kliknąć EXPERT i zatwierdzić klikając w żółte pole po prawej.No i oczywiście reset systemu audio.Napisz czy się udało...

Edytowane przez Dana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dana napisał:

Napisz czy się udało...

Udało się. Rozwiązanie poszło na priv. Kolega miał starą bazę pojazdów w ddt4all. Po aktualizacji ddt4all, zmienił parametry w radnav 2.2 wg instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!