Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualizacja R-Link 2 do 7.0.24.160


Rekomendowane odpowiedzi

Wersję 7.x powinno ASO posadzić. Proces instalacji składa się z dwóch etapów. W jednym z nich MICOM jest aktualizowany, stąd konieczność wizyty w serwisie. Mając 7.x można, przy pomocy pendrive'a, przeskoczyć na 8.x i cieszyć się AA na pełnym ekranie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.10.2019 o 22:29, czajkus1 napisał:

A wersja 7 i 8 jest dostępna do pobrania?

 

Podpinam się pod pytanie - mam Megane IV z kwietnia 2017 czyli prawdopodobnie jeden z ostatnich modeli przed erą AA z fabrycznym oprogramowaniem w wersji 2.2.costam - bylo to spore rozczarowanie jak sie zorienrowalem ze kupilem samochod ktory jest uposledzony przez fabryke a renault z jakiegos powodu wciska mi kit ze w 2.2 AA wlaczyc sie nie da bo czegos tam niby brakuje z hardwaru - no ale nie poddalem sie, gdzies na tym forum znalazlem paczke z oprogramowaniem w wersji 3.3 z chyba kadjara, zainstalowalem, wlaczylem AA przez tryb serwisowy i wszystko dziala - jezdze tak juz jakis rok i jedyny mankament jaki znalazlem to brak mozliwosci zmiany ustawien dzwieku silnika w perso multisense.. (chociaz wydaje mi sie ze ta zmiana i tak nic nie dawala..). No i teraz do pelni szczesc brakuje mi mozliwosc uruchomienia tego AA na pelnym ekranie - z tego co rozumiem od wersji 7 jest tak mozliwosc wiec link do zipa bardzo by sie przydal. 

 

Co do pojawiajacych sie zastrzezen ze paczka z oprogramowaniem jest pewnie pod konkretny VIN to mysle ze mozna w to powatpiewac - dalo sie zainstalowac oprogramowanie pochodzace z Kadjara wiec mysle ze meganki tym bardziej nie bedzie problemu a zreszta patrzac na to jak marny i niechlujny jest ten system to nie podejrzewalbym ze pr ogramisci pokusili sie o tak finezyjne zabezpieczenia.. 

 

dlatego podpinam sie pod pytanie o jakis link do pobrania wersji 7 lub 8 i zglaszam na ochotnika zeby sprawdzic czy dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wcześniejsze posty z tego wątku...

AA w dużym formacie jest możliwe od wersji 8. Można do niej zaktualizować wersję 7, ale zepsuje to m.in. widget jakości powietrza. Z tego co widziałem, powrót do wersji 7 nie naprawia tego. Najlepiej po prostu poczekać jeszcze chwilę. Może w niedalekiej przyszłości coś się wyklaruję.

R-Link jest wydawany nie tyle co pod konkretny VIN, a pod konkretny model. Stąd problemy z np. kamerą cofania na oprogramowaniu dla Kadjara i innymi podobnymi zagwozdkami natury konfiguracyjnej :).

Zabezpieczenia istnieją, dlatego podbicie układu MICOM jest już niemożliwe przy pomocy USB/SD. Ostatnią wersją która coś takiego dokonywała była chyba 2.2.15.703...

 

W każdym razie umów się do ASO na aktualizację oprogramowania do wersji 7. Warto, zwłaszcza w przypadku audio BOSE ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Pojechałem do serwisu i chciałem aktualizację Rlinka.Auto z 2018 jest na gwarancji.Powiedziano mi,że zrobiony reprog oprogramowania.Po przyjeździe do domu sprawdziłem i mam wersję 3.3.16.986 ,a na forum piszecie,że najnowsza wersja to 7.0.24.160.Jak to właściwie jest.Czy mam wrócić do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.0 nie jest traktowane jako aktualizacja dla wszystkich. Instalowane jest w ramach akcji serwisowej, ale tylko po zweryfikowaniu zgłoszonych przez klienta kilku problemów. Oczywiście, to tak czysto teoretycznie ;). W praktyce ASO często zapiera się rękami i nogami przed wgrywaniem wersji 7.0. A czasami nawet o niej nie wiedzą :).

W przypadku R-Linka z oprogramowaniem 3.3 możesz zasugerować akcję serwisową ACTIS 53375.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arcean napisał:

7.0 nie jest traktowane jako aktualizacja dla wszystkich. Instalowane jest w ramach akcji serwisowej, ale tylko po zweryfikowaniu zgłoszonych przez klienta kilku problemów. Oczywiście, to tak czysto teoretycznie ;). W praktyce ASO często zapiera się rękami i nogami przed wgrywaniem wersji 7.0. A czasami nawet o niej nie wiedzą :).

W przypadku R-Linka z oprogramowaniem 3.3 możesz zasugerować akcję serwisową ACTIS 53375.

Dzięki za odpowiedź.Czy możesz napisać na czym polega lub podać jakiś link gdzie znajdę informacje na temat akcji serwisowej ACTIS 53375(chciałbym wiedzieć o co chodzi gdybym rozmawiał z serwisem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem w tej sprawie do ASO (RRG Warszawa) i mimo, że powoływałem się na ten numer akcji serwisowej to powiedziano mi, że nie ma dla mnie takiej aktualizacji. 

Czy jest szansa że wersja 7.0 czy kolejne będę mógł samodzielnie sobie zaktualizować jak się pojawi w myrenault?

Teraz mam wersję 3.3.16.961. Pytanie co stracę jeśli nie będę miał wygranej wersji 7.0 i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Megane IV GrandCoupe rok produkcji 2018. Kilka dni temu pojawił się na ekranie r link 2 komunikat, że w grudniu 2019 r. wygasa usługa  "Rattrapage apps connectées non fonctionnelle" oraz "Discovery Services".

Nawigacja TomTom HD Traffic oraz Digital Services mam ważne do 2022 roku. Co jest grane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 11.10.2019 o 06:42, arcean napisał:

Dostępne jest rozwiązanie ACTIS 53375. Umożliwia aktualizację oprogramowania R-Link2 z wersji 3.3.x na 7.0.24.160 i podbija oprogramowanie startowe do 5615. Czyli do stanu do którego wcześniej doprowadzono wersje 2.2.x.

@kiryk Z wersji 7.x można dosyć łatwo przejść na 8.x. Wersja 9.x jeszcze nie jest dostępna w internetach...

Witam,mógłbyś sprecyzować jak przejść z 7 na 8.Dziś w serwisie zmienili mi Soft z 3.3 na 7.0.24.160/5615.Chciałbym zainstalować sobie 8 żeby AA było na Full ekranie.

Chciałem to zrobić pendrive ale po zrobieniu znaku auta na pendrive i podłączeniu do kompa wykrywa że najnowsze oprogramowanie dla mnie to 19.300 czyli 2.2.

Myślałem że dam radę sam zaktualizować do 8.

Chyba że trzeba w inny sposob.

Jeśli można proszę o pomoc.Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja do wersji 8 nie jest oficjalnie wspierana/dostępna. Można odpowiednio zmodyfikowane pliki zainstalować przy pomocy pendrive'a/karty SD. Według mnie nie jest to warte utraty gwarancji - zyskuje się AA na pełnym ekranie oraz widget do sterowania nawiewem. Otrzymujemy także problemy z systemem air quality i w niektórych przypadkach pojawiają się problemy z bluetooth...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!