Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualizacja R-Link 2 do 7.0.24.160


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.10.2019 o 23:36, arcean napisał:

Wersję 7.x powinno ASO posadzić. Proces instalacji składa się z dwóch etapów. W jednym z nich MICOM jest aktualizowany, stąd konieczność wizyty w serwisie. Mając 7.x można, przy pomocy pendrive'a, przeskoczyć na 8.x i cieszyć się AA na pełnym ekranie :).

Jak przejść z.x na 8.x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.02.2020 o 08:19, insaimz napisał:

Jak przejść z.x na 8.x?

 

no właśnie, wczoraj byłem w ASO i dostałem ver 7.x, były jakieś komplikacje (mój samochód oryginalnie miał branch 2.2), no ale udało się i teraz chciałbym jakoś przeskoczyć na v 8.x - czy ktoś wie jak to zrobić albo gdzie znaleźć informacje na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość i też poznałem ją stosunkowo niedawno. Też miałem gałąź 2.2, w ASO zaktualizowali mi do 7.x, a następnie tym sposobem w 10 minut podbiłem najpierw do 8.x, a następnie do 9.x.

 

Działa bez zarzutu i zdecydowanie polecam :)

 

Nie wiem, czy mogę wrzucać linki do grupy facebookowej Megane 4...

Jeśli tak, to kliknij tutaj :)

 

Jeśli nie, to poszukaj grupy "Megane 4 Polska" na fb i potem posta z 5 marca ? 

Edytowane przez hubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hubim napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13 :!: - aniewa

 

no i to jest konkretne info! bardzo ci dziękuję, próbowałem dojść do tego miejsca od 2018 roku :D  właśnie zrobiłem upgrade do 8.x i poszedł bez problemu, zaraz jeszcze sprawdzę czy AndroidAuto działa na fullscreen bo w sumie o to głównie mi chodziło, teraz zastanawiam się czy dalej kusić los i robić upgrade do 9.x - czy ktoś gdzieś widział jakiś changelog i wie jakie są konkretnie różnice między tymi dwiema wersjami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rasbakindan napisał:

 

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.12 5.13 :!: - aniewa

Miałem dokładnie te same motywacje do upgreadu (AA na pełnym ekranie) i te same obawy przed przejściem na wersję 9.x.

 

Zaryzykowałem pół godziny po wgraniu v8 i nie żałuję. Wyrobiłem sobie zdanie:

- W mojej opinii przejście z v8 na v9 przynosi więcej zmian wizualnych niż przejście z v7 na v8. Między innymi zmienił się przycisk do rozsuwania panelu klimatyzacji oraz rozmieszczenie ikon w tym panelu.

- Ogólnie całość chodzi chyba lekko płynniej (a może to efekt placebo?)

- doszło kilka dodatkowych opcji pod przyciskiem menu (np. skrót do ustawień audio podczas korzystania z AA)

- doszła opcja "szybkiego powrotu" do ekranu głównego poprzez przytrzymanie przycisku wstecz (nie, żebym z tego korzystał, ale jest nowa mała ikonka strzałeczki ? )

- W końcu zniknęła liczba "1" w ikonie powiadomień z telefonu (obok zegara). Teraz jeśli nie mam żadnego powiadomienia, to pokazuje okrągłe "0"

- Doszedł widget panelu klimatyzacji, który możemy wrzucić na ekran główny.

 

Część z tych rzeczy pojawiła się w v8 (na pewno widget klimy), a część doszła dopiero w v9.

Moim zdaniem warto (bo u mnie nic się nie spieprzyło przy aktualizacji ? )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, zrobiłem upgrade z 8.x do 9.x ale sukces jest połowiczny, upgrade poszedł ok ale teraz AA nie chce wystartować:/ uruchomiłem opcje AA przez tryb serwisowy/developerski ale po restarcie systemu jakby sama się wyłącza, jakieś pomysły? 

 

No to sam sobie odpowiem, już sobie poradziłem, znalazłem jeszcze jeden parametr który nazywał się AAP i miał wartość "absent" (DiagRW->GEN2_0), po zmianie na "present" wszystko działa!

 

IMG_20210428_225926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.05.2021 o 15:48, satisati napisał:

Ja ma wersję 7 czy mogą koledzy zamieścić dokładną instrukcje modyfikacji do wersji 9...

 

Naprawdę nikt nie pomoże?

Przecież jest napisane kilka postów wyżej, instrukcja razem z linkami do poszczególnych wersji jest do znalezienia na facebookowym forum Megane

Godzinę temu, szeryf85 napisał:

Czy za aktualizację z 3.3 do 7.0 w serwisie trzeba zapłacić?

Nic nie płaciłem, kilka razy system mi się zawiesił i dostałem aktualizacje w ramach zgłoszenia tego problemu. Samochód jest dalej objęty przedłużoną gwarancją + easy service ale nie wiem jaki to miało wpływ, obstawiam że było to dalej w ramach naprawy gwarancyjnej.

Edytowane przez rasbakindan
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!