Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualizacja R-Link 2 do 7.0.24.160


Rekomendowane odpowiedzi

W załączniku plik z instrukcją który jest udostępniony na Facebooku, jak rozumiem jest to instrukcja z jakiegoś włoskiego forum, oczywiście nie jestem autorem i nie biorę żadnej odpowiedzialności ani za instrukcję ani za zamieszczone w niej linki do plików

Instrukcja Uruchomienia Android Auto na RLINK w wersji 2.2.19.300.pdf · wersja 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.. Poprawie się..

 

Dzięki wielkie....

Tak się jeszcze zastanawiam, na ile prawdopodobne jest wywalenie aktualizacji i wymiana R-linka jak to jest napisane w instrukcji...

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 15:45, szeryf85 napisał:

No to u mnie nie będzie tak łatwo, bo auto po gwarancji ?

Pytałem w serwisie, cała operacja może potrwać nawet 3h, a u nich roboczogodzina kosztuje 299 zł :) nie aktualizowałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo proszę poprawcie mnie jeżeli źle piszę, ale chcę jeszcze raz sobie usystematyzować widzę na temat upgrade, tu akurat w Talismanie, ale to chyba nie ma znaczenia:

 

1.Posiadam autko z 17 roku z systemem 2.2.17.803 -> rozumiem, że muszę wykonać upgrade do 2.2.19.300 i dopiero wtedy wrzucić soft do 3.3

2.Czy mogę bezpośrednio z 2.2.17.803 przejść na soft 3.3?

3.Wersja softu 7.0 do wykonania tylko w ASO - na własne ryzyko

 

Sorry za takie łopatologiczne wyłuszczenia, ale może lepiej trzy razy zapytać niż raz uwalić :)

Tyle jest wersji tego rozwiązania, że powoli zaczynam sam się w tym gubić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update do 2.19.300 powinno dać się zrobić przez rlink toolbox bez żadnego kombinowania, potem do 3.3 ja u siebie wygrywałem już soft znaleziony gdzieś na forum (chyba z kadjara) więc nie mam pojęcia czy to będzie działać tak samo dla Talismana. Wgranie 3.3 sprawiło że w opcjach developerskich można było aktywować AA. Następnie wersja 7 serwis i potem już upgrade do 8 i 9 zgodnie z instrukcją, szczerze to między wersja 3.3 a 9 nie ma jakichś wielkich różnic (myślę że gdyby te wersje były oznaczane zgodnie ze sztuką to v9 by się może nazywała 3.9 po prostu;). Największa zmiana to widget klimatyzacji i pełnoekranowy carplay, AA niby też jest full screen ale tak na prawdę to nie jest jeszcze cały ekran,  bardziej tak 7/8 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.05.2021 o 15:31, rasbakindan napisał:

Nic nie płaciłem, kilka razy system mi się zawiesił i dostałem aktualizacje w ramach zgłoszenia tego problemu. Samochód jest dalej objęty przedłużoną gwarancją + easy service ale nie wiem jaki to miało wpływ, obstawiam że było to dalej w ramach naprawy gwarancyjnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej!Zrobiłam aktualizację wg powyższej instrukcji i jest ok.Jednak za cholerę nie mogę uruchomić Deweloper ... Pendrive sformatowany FAT 32  utworzony plik DbgEnable.Ige w folderze DEBUG i nic...Wielokrotnie próbowałam aż palec zaczął boleć od tego dotykania...Ktoś jest w stanie coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się po zmianie pendriva! Tamten był jakiś [CENZURA] Ciekawe co jeszcze można uruchomić w tym trybie ?

Może dałoby się dezaktywować start-stop? Dodam jeszcze, że kamera działa poprawnie bez żadnych przesunięć.

AA jest na dużej powierzchni ekranu i ciekawostka, system zapamiętuje ostatni tryb jazdy np. Sport.

Nie działa natomiast obsługa głosowa, tzn w android auto się uruchamia, ale system nie słyszy poleceń.

W sumie żadna strata w obliczu uruchomienia AA. 

 

Na tym forum wysławiamy się cenzuralnie :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dana napisał:

Natomiast nie działa obsługa głosowa, tzn w android auto się uruchamia, ale system nie słyszy poleceń.

Problem znany i rozwiązany na forum francuskim (tłumacz):

Jeśli "ok Google" nie słyszy, najpierw naciśnij krótko (raz po włączeniu systemu ) lub nawiąż połączenie Bluetooth, a długie naciśnięcie otworzy asystenta głosowego Google, który będzie działał.

Si "ok Google" ne vous entend pas faire appui court d'abord ( une seule fois à l'allumage du système) ou bien passer un appel bluetooth , ensuite l'appui long ouvrira l'assistant vocal de Google qui sera fonctionnel.

Źródło:

https://www.msieurlolo.fr/forum/index.php?topic=57457.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!