Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mégane II, problem ze światłami, kierunkowskazami.


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek małe wyjaśnienie, zaznaczyłem że to model Megane II phI, ale tego to dokładnie nie wiem jak to rozróżniać, z "rozszyfrowanego VIN wynika że jest to:

Megane II, Model type BM0J .

Pojawił się jakiś dziwny problem ze światłami i kierunkowskazami. Kierunek w prawo zaczął dziwnie, "nierytmicznie" "stukać" po włączeniu stuknie dwa, trzy razy normalnie, potem szybko, znów dwa trzy razy normalnie i znów szybko, czasami po dwóch, trzech "impulsach" normalnych cały czas przerywa szybko. Światła kierunków z przodu i boczne migają zgodnie z tym jak pracuje przerywacz. Tylne światło kierunku tylko ledwo się żarzy, za to miga światło pozycyjne. Czasami na dwa trzy załączenia działa normalnie, ale bardzo rzadko. Do tego jakiś problem z załączaniem świateł pozycyjnych manetką. Światła świecą niby normalnie, ale jakoś nie można ich wyłączyć. Kontrolka w zegarach gaśnie na środkowym położeniu pokrętła manetki, ale światła świecą cały czas na wszystkich położeniach pokrętła, gasną po wyjęciu karty i otwarciu/zamknięciu drzwi. Gdzie szukać przyczyny. Dodam jeszcze że sprawdzałem tylko na światłach mijania i pozycyjnych, nie wiem na razie jak jest na drogowych. Najbardziej niepokoi mnie ten tylny kierunkowskaz, bo przy zmianie pasa to można się nieźle "naciąć" gdy wywinie taki numer w ruchu.

Link do rozkodowanego VIN

 

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault/vin_check?su=qn46s3ob_jlj

 

Edytowane przez wojtek12321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowskazy "opanowane", faktycznie to tylko słabo łączące, nadpalone styki masy w kostkach lamp (też tak podejrzewałem).

Dalej nie wiem co z tą manetką włączania świateł pozycyjnych, mijania, drogowych. Światła działają "niby normalnie, ale wygląda na to że nie można ich zgasić  podczas odpalonego silnika. Gdy manetkę przekręcę na 0 (zero) światła powinny (moim zdaniem) zgasnąć, ale tak się nie dzieje. Pozostają włączone mijania lub drogowe, zależy jakie są włączone w danej chwili, świecą również pozycyjne. Gdy manetka jest na pozycji świateł pozycyjnych to świecą pozycyjne, gdy na pozycji świateł mijania/drogowych to również wszyustko swieci tak jak na pozycji 0 (zero) . Wychodzi na to że gdy pracuje silnik i drzwi są zamknięte cały czas mam włączone światł. Czy to tak powinno być, czy mam jakąś nieprawidłowość w działaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu nie mam, nie widzę żadnej opcji związanej ze światłami (tzn. przyciskając przycisk "czołowy" w prawej manetce/dźwigni włączania wycieraczek). Jest też przycisk czołowy "auto" w dźwigni kierunkowskazów, ale nie widzę jakiejś reakcji przyciskając go.

Jeszcze zapytam tak: czy ten przycisk w prawej manetce należy przyciskać krótko aby "trafić" na opcję tych świateł, czy należy go przycisnąć "na początek" dłużej i dopiero wtedy będzie można znaleźć dalsze opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne włączanie świateł wyłączasz przyciskiem na lewej manetce przyciskając go dłużej na wyłączonym silniku.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz go przytrzymać ok. 10 sekund. I wtedy zależnie od opinii. U niektórych pojawia się komunikat na wyświetlaczu o włączeniu/wyłączeniu świateł a u niektórych występuje dźwięk, który sygnalizuje takową zmianę. Czyli wszystko wygląda podobnie jak z włączeniem/wyłączeniem antynapadu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, i przy wyłączonym silniku, i przy odpalonym, przy różnych położeniach manetki świateł (włączone mijania/ drogowe/pozycyjne), ale niestety, gdy silnik pracuje i tak nie ma opcji aby światła wyłączyć. Przy zgaszonym silniku, owszem, można wyłączyć światła. Przy próbie wciskania i trzymania tego przycisku nie ma żadnej reakcji, ani dźwiękowej, ani komunikatu na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to raczej mi to nie przeszkadza (teraz jak wiem o co chodzi), bo skoro to jest "programowe" czyli żadna usterka. więc niech tak zostanie. W pierwszej chwili myślałem że to coś "pokręcone" i "usterkuje", ale skoro tak jest i żadna usterka to niech tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wojtek12321 napisał:

W pierwszej chwili myślałem że to coś "pokręcone" i "usterkuje", ale skoro tak jest i żadna usterka to niech tak będzie.

Tutaj podobna sytuacja, ale dotyczyła M3 ;) 

Podobno można użyć też DDT4LL zamiast Clipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!