Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pukanie przy dodawaniu odejmowaniu gazu.


Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz się wykończę jak nie jedno to drugie. Mechanik umówiony na środę ale może sam dojdę do jakiś wniosków.

Więc objawy są takie.

Pukanie wydaje mi się że, przednie lewe koło ale z tym wydaje mi się to bywa różnie, może się okazać,  że to lewy tył.

 

Na wszelkich nierównościach cisza, przy hamowaniu, zwalnianiu cisza, przy ruszanie kierownicą na zapalonym i zgaszonym aucie cisza, ruszanie będą w lewo, prawa, przód czy tył cisza.

Pojedyncze pukniecie pojawia się przy mocniejszym 'ruchu' samochodu do przodu. Czyli zmiana biegu normalne jest pukniecie chyba ze bardzo lekko miękko powoli zmienię bieg i nie ma takiego ruszenia do przodu wtedy pukniecia brak. No przede wszystkim bo gwałtownym dodawaniu i puszczaniu gazu obojętnie na jakim biegu najbardziej to słychać oczywiście na pirwszych biegach bo wtedy to szarpnięcie jest najmocniejsze i wyraźnie słuchać pukniecie. Ale co dziwne czasami puknie czasami mocniej czasami ciszej. 

Macie jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zacząłem od tego żeby cały silnikiem potrząsnąc jak się da. I stukanie dochodzi z miejsca zaznaczonego. Wystarczy mocniej pobujac silnikiem. Poduszka czy coś innego?  Mechanik umówiony na środę a przede mna jeszcze 500 km do zrobienia mogę jeździć ? Nie dobije auta ?

IMAG3390-01-01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie jak sprawdzić taką poduszkę tutaj lub tutaj.

1 godzinę temu, gokart napisał:

przede mna jeszcze 500 km do zrobienia mogę jeździć ?

Tak, oprócz drgań nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakiś związek może akurat ta poducha jest mniej "ważna", ale jak mi poszła poducha przy skrzyni albo między skrzynią i silnikiem to pasek od alternatora 2 rolki od czegoś tam i sprężarka klimy dostała po dupie, a autem jadąc na możliwie jak na najniższych obrotach zrobilem 40km do domu także uważałbym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma uszkodzona poduszkę, że aż "stuka" to ma ją uszkodzoną od bardzo dawna. Tak, że zrobił na niej (uszkodzonej) już pewnie kilka tysięcy kilometrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!