Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak sygnału GPS i aktualizacji czasu.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

wsiadam dziś do auta i zonk. Mapa "stoi" w jednej pozycji. Jak wejdę w sygnał GPS to go brak. Nie pamiętam dokładnego komunikatu. Dodatkowo od wczoraj nie zmienia się automatycznie data (godzina) w Megane. Nie wiem czy to tematy powiązane ze sobą. Ktoś coś w tej kwestii? Jechać do serwisu czy samemu można zresetować oprogramowanie. Oczywiście jeśli to tylko problem oprogramowania. Megane z 10.2017. Ekran 8,7 cala.

Edytowane przez pawelratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

I udało się rozwiązać problem? U mnie wystąpił podobny. Renault Megane IV, status gps nieaktywny, przez co godzina przy ustawieniu automatycznie nie ustawia się zgodnie z czasem. Niestety mam też problem przy ustawieniu ręcznym godziny (sam gps i tak mi niezbyt potrzebny, bo mapy nieaktualne) po wyłączeniu r linka tj. wygaszeniu po zamknięciu samochodu godzina się zatrzymuje. Po powrocie jest taka jak przy wyłączeniu, czyli zegar jakby był nieaktywny i nie mierzył czasu, gdy system jest wyłączony. Samochód dopiero kupiłem, wiem, że sprzedający wymienił akumulator. To w tym może być przyczyna? Ktoś się orientuje jaki mógłby być koszt naprawy, bo trochę już wydałem na wymianę filtrów i oleju i muszę to odłożyć w czasie, ale jednak nieaktualna godzina jest irytująca, więc gdyby było za grosze to bym teraz chciał zrobić.

Edytowane przez sztywniutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem aktualizację r linka z 2.2.17.803 do 2.2.19.300 i nic to nie zmieniło niestety. Chciałbym zaktualizować do tej wersji 7, żeby mieć android auto, ale w jednym aso powiedzieli mi że się nie da, a drugim koszt to 440 zł. Na razie mi po prostu zależy, żeby godzina ustawiona ręcznie, nie automatycznie z gpsa (bo jest nieaktywny) nie zatrzymywała się po wyłączeniu systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sztywniutko - udało się rozwiązać problem? Mam podobnie, od jakiegoś czasu godzina i data działa tylko jak jest włączone radio. Nie wiem czy to się wzięło samo z siebie, ale wystąpiło krotko po tym jak bezpiecznik od oświetlania schowka poszedł przy wymianie żarówki. Wyciągałem po kolei bezpieczniki by znaleźć właściwy (który znalazł się po ściągnięciu plastiku i był schowany wyżej niż te widoczne po otwarciu klapki). 

Restart przyciskiem nie działa, R-link wersja 3... zaktualizowana do najnowszej w ASO po koniec 2018.

 

Problem rozwiązany - okazało się, że zegar stanął po zmianie anteny na płetwę rekina renault (która nie ma wtyczki do GPS). Auto nie ma nawigacji, także formalnie nie potrzebuje GPS, ale jak widać jest potrzebny aby zegar chodził prawidłowo. Także jak nie działa GPS lub zegar liczy tylko czas jazdy :) to problem jest w antenie GPS.

 

 

Edytowane przez gochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam pytanko dzisiaj zatrzymała mi się nawigacja jakby straciła sygnał na statusie sygnału trzy kreski od prawej strony nie mają zasięgu, czy w megane 4 z 2016 roku antena GPS jest na dachu czy gdzieś na radiem o na dachu mam zwykła antenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, slawlik2 napisał:

Mam pytanko dzisiaj zatrzymała mi się nawigacja jakby straciła sygnał na statusie sygnału trzy kreski od prawej strony nie mają zasięgu, czy w megane 4 z 2016 roku antena GPS jest na dachu czy gdzieś na radiem o na dachu mam zwykła antenę. 

Antena GPS w Megane IV jest za radiem albo i jeszcze dalej w desce rozdzielczej, natomiast żeby ją wymienić ja zdejmowałem jedynie ekran (są filmiki na YouTube jak to zrobić przy poradach dotyczących wymiany ekranu 7 cali na 8,7 cala). Potem odpiąłem starą antenę niedziałającą, nie wyjmując jej bo sama antena jest gdzieś za skrzynką rlinka. Wtyczka jest pod ekranem. Podpiąłem nową antenę i ją położyłem na skrzynce radia i działa tak 3 lata. Chyba, że masz wersję bieda, bez ekranu 7 lub 8,7 cala to może być i tak jak pisał gochu na dachu. U mnie w wersji z ekranem 7 cali nie wyświetlało prawidłowo godziny i winna była popsuta antena GPS i problem tak właśnie rozwiązałem.

Edytowane przez sztywniutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne dzisiaj działa godzina jest ok ale jak wejdę na status GPS to tam jest inna godzina w sumie nie wiem w czym był problem ale pierwsza diagnoza to antena tylko kwestia numeru seryjnego anteny żeby ewentualnie kupić nową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!